Αναβάθμιση του φόρουμ στην έκδοση 2.0 RC

Ξεκίνησε από alkisg, 11 Νοε 2009, 06:18:14 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

alkisg

Το φόρουμ αναβαθμίστηκε στη νέα έκδοση 2.0 RC του SMF, και έγινε και αλλαγή του θέματος στο νέο (και προεπιλεγμένο) Curve Theme.
Ό,τι δείτε να πάει στραβά, φωνάξτε, κι αν τυχόν βγάζει πρόβλημα κατά την αποστολή μηνύματος, στείλτε μου mail στο alkisg στο gmail.

Υ.Γ. αν δεν σας αρέσει το Curve Theme, υπάρχει και το παλιό διαθέσιμο, μπορούμε να γυρίσουμε σ' εκείνο...

Laertis

Αααα τώρα μάλιστα, επιτέλους εκσυγχρονιστήκαμε :-)
Καλορίζικο λοιπόν ...
Νικολακάκης Γιώργος
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής
http://users.sch.gr/gnikola

Ιωάννης Γκίνης

Προσωπικά πιστεύω ότι είναι πολύ όμορφο έτσι. Ήταν ανάγκη, να αλλάξουμε και εμείς λίγο διάθεση!

Good Job
;)


ΥΓ: Το avatar μου μόνο βγήκε παραπονεμένο και κάτι εικονίδια θεμάτων αλλά θα γίνουν κι αυτά, είμαι σίγουρος :)

Λάμπρος Μπουκουβάλας

#3
Μπράβο Άλκη! Τώρα είναι όλα καλύτερα!!! Την είχα ανάγκη αυτή την ανανέωση.

Εύχομαι και τη δική μας ποιοτική αναβάθμιση!
Λάμπρος Μπουκουβάλας
MSc - MRes

http://blogs.sch.gr/lambrosbouk

Ο Θουκυδίδης  (που τον διαβάζουν οι ξένοι, αλλά όχι εμείς)  έγραφε: «Αταλαίπωρος τοις πολλοίς η ζήτησις της αληθείας, και επί τα ετοίμα μάλλον τρέπονται» (Ι, 20, 3). Οι περισσότεροι δηλαδή αναζητούν αβασάνιστα την αλήθεια και στρέφονται σε ό,τι βρίσκουν έτοιμο. Δεν προβληματίζονται...

alkisg

Παράθεση από: jginis στις 11 Νοε 2009, 08:45:41 ΠΜ
ΥΓ: Το avatar μου μόνο βγήκε παραπονεμένο και κάτι εικονίδια θεμάτων αλλά θα γίνουν κι αυτά, είμαι σίγουρος :)
Διορθώθηκαν, merci!

pgrontas

Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute - Harold Abelson

Δημήτρης Δαλαγιώργος

Τέλειο το νέο θέμα, πολύ όμορφο.

Που πήγαν όμως όλα τα βοηθητικά κουμπιά; Π.χ. για να βάλεις τα tags για code υπήρχε ένα κουμπάκι, τώρα πρέπει να τα πληκτρολογήσουμε.
Ενάντια στην ηλιθιότητα, ακόμα και οι θεοί, μάταια αγωνίζονται.
Friedrich Schiller

Σπύρος Δουκάκης

Πολύ πολύ ομορφότερο περιβάλλον.

Ευχαριστούμε για την υποστήριξη!

ΣΔ

alkisg

Παράθεση από: Δημήτρης Δαλαγιώργος στις 11 Νοε 2009, 09:52:39 ΠΜ
Που πήγαν όμως όλα τα βοηθητικά κουμπιά; Π.χ. για να βάλεις τα tags για code υπήρχε ένα κουμπάκι, τώρα πρέπει να τα πληκτρολογήσουμε.

Στέλνω screenshot από αυτά που βλέπω τώρα που απαντάω: εγώ τα βλέπω κανονικά τα κουμπάκια... μήπως δεν κατάλαβα ποια εννοείς;

Δημήτρης Δαλαγιώργος

Ναι, αυτά τα κουμπάκια εννοώ. Εγώ δε βλέπω κανένα από αυτά!
Ενάντια στην ηλιθιότητα, ακόμα και οι θεοί, μάταια αγωνίζονται.
Friedrich Schiller

alkisg

Χμμμ απ' ότι βλέπω δεν πρέπει να είναι κάποια διαφορετική ρύθμιση που έχουμε, οπότε μπορεί και να έχει να κάνει με τον browser ή την cache του (να είναι θέμα javascript δηλαδή).
Τι browser χρησιμοποιείς; Μπορείς να δοκιμάσεις με άλλον browser ή/και με καθαρισμό cache, διαφορετικό χρήστη-Η/Υ κτλ;

P.Tsiotakis

Είδα από το πρωί το νέο template και νομίζω οτι είναι πολύ όμορφο...

dkotanid

Μη μου τους κύκλους τάραττε
Αρχιμήδης

poursali

μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

Δημήτρης Δαλαγιώργος

Παράθεση από: alkisg στις 11 Νοε 2009, 11:43:15 ΠΜ
Χμμμ απ' ότι βλέπω δεν πρέπει να είναι κάποια διαφορετική ρύθμιση που έχουμε, οπότε μπορεί και να έχει να κάνει με τον browser ή την cache του (να είναι θέμα javascript δηλαδή).
Τι browser χρησιμοποιείς; Μπορείς να δοκιμάσεις με άλλον browser ή/και με καθαρισμό cache, διαφορετικό χρήστη-Η/Υ κτλ;

Τώρα το κοιτάω απ' το σπίτι και πάλι δε βλέπω φατσούλες και κουμπάκια. Χρησιμοποιώ Firefox 3.5.5
Ενάντια στην ηλιθιότητα, ακόμα και οι θεοί, μάταια αγωνίζονται.
Friedrich Schiller