Προγραμματισμός Μαθημάτων-Ύλης

Ξεκίνησε από tomemeto1, 12 Νοε 2007, 04:50:43 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

tomemeto1

Καλησπέρα,
Διδάσκω πρώτη φορά το μάθημα και δεν ξέρω αν προχωράω καλά ή πρέπει να πάω πιο γρήγορα για να τελείωσω την ύλη τέλη Φεβρουαρίου ή αρχές Μαρτίου (Τότε μου είπε το φροντιστήριο ότι πρέπει να τελειώσω την ύλη).
Είπαμε το 1ο κεφάλαιο και το 7ο. Κάναμε τη δομή ακολουθίας, τη δομή επιλογής και έχουμε κάνει 1 μάθημα στη δομή επανάληψης.
Εσείς που βρίσκεστε; Πιστεύεται ότι πρέπει να προχωρήσω πιο γρήγορα; Πόσο καιρό να μείνω στη δομή επανάληψης, στους πίνακες και στα υποπρογράμματα; Η θεωρία που μένει (4ο και 6ο κεφάλαιο) βγαίνει σε ένα μάθημα;


Υ.Γ: (Δεν ήξερα που να βάλω το συγκεκριμένο post, και το έβαλα εδω....)

andreas_p

  Επιβράδυνε  λίγο.  Μη τρέχεις  ...

  Είμαστε ακόμη δομή επιλογής.

  Ανδρέας

EleniK

Αν δουλεύεις σε φροντιστηριο (όπως και εγώ), τότε εγώ έχει 3 εβδομάδες που μπήκα δομή επαναληψης. Μια εκανα Όσο και Αρχή, μια τη Για και ασκήσεις με Μο, min, max και τώρα έδειξα πλήθος, εγκυρότητα τιμής και τερματισμός με τιμή φρουρό. Προσωπικά θα μπορούσες να προχωρήσεις λίγο, αλλά εξαρτάται πότε άρχισες.

Το θέμα είναι ότι ολοκληρώνεις να γίνεται σωστά, χωρίς να υπάρχουν κενά απο τους μαθητές. Βρες το δικό σου ρυθμό. Μου κάνει πάντως εντύπωση πως απο 1ο πήγες 7ο.

Καλή συνέχεια  ;)

Ελένη
Ελένη Κοκκίνου
Καθηγήτρια Πληροφορικής, ΠΕ19

tomemeto1

Κατά τις 22 Αυγούστου ξεκίνησα. Πήγα στο 7ο απλά για να ξεκινήσουμε να γράφουμε προγράμματα (να συνηθίσουν τα παιδιά να δηλώνουν τις μεταβλητές..)

EleniK

Ελένη Κοκκίνου
Καθηγήτρια Πληροφορικής, ΠΕ19

Papadopoulos Iakovos

Χώσ΄τα ρε Ελένη...Έεεεσι!!!Με εκτίμηση οι μαθητές σου...Πάντιος Σάκηςκαι Ιάκωβος Παπαδόπουλος ;D :angel:

xazlag

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΥΛΗ;
ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑΤΕ;
???
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

EleniK

Συνάδελφε καλημέρα.
Στο σχολείο θα μπω πίνακες αυτήν την εβδομάδα. Θα έμπαινα μετά τα Χριστούγεννα, αλλά είμαι σε ιδιωτικό και μετά τα Χριστούγεννα γράφανε εξετάσεις προσομοίωσης.

Στο φροντιστηριο μπήκα πίνακες την τελευταία εβδομάδα πριν τα Χριστούγεννα, αλλά τους κρατάω παραπάνω δομές επανάληψης γιατί παρατηρώ περισσότερα προβλήματα από ότι στους πίνακες. 


υ.γ. Ιάκωβε δεν τα 'χώνω' σε κανέναν εδώ. Μόνο σε εσάς από κοντά!
Ελένη Κοκκίνου
Καθηγήτρια Πληροφορικής, ΠΕ19

sarakiniotis

Που βρισκόσαστε στην ύλη στο σχολείο ? και τι σας εχει απομείνει ?

sarakiniotis

Παράθεση από: sarakiniotis στις 22 Φεβ 2008, 04:18:56 ΜΜ
Που βρισκόσαστε στην ύλη στο σχολείο ? και τι σας εχει απομείνει ?


? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
No answer ?

Laertis

Εγώ βρίσκομαι στο 8ο κεφάλαιο στη δομή επανάληψης - κάνω επανάληψη :) - και μένει το 9ο και 10ο κεφάλαιο.
Νικολακάκης Γιώργος
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής
http://users.sch.gr/gnikola

andreas_p

Την επόμενη εβδομάδα  10ο   και τέλος  4ο και 6ο.

arwd

Καλημέρα!
Όσοι κάνουν το μάθημα σε φροντιστήριο, που είναι στην ύλη;  ???
Ευχαριστώ


petrosp13

Μέσα Μαρτίου τελειώνω την ύλη σε όλα τα φροντιστήρια
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

EleniK

Στα περισσότερα τμήματα έχω τελειώσει αυτην την εβδομάδα. Υπολείπεται να τους δείξω 2α θέματα με πρόγραμμα και υποπρόγραμμα (δουλεύω σε φροντιστηριο). Να προσθέσω όμως ότι λέω και θεωρία μέσα στην τάξη κανονικά.
Ελένη Κοκκίνου
Καθηγήτρια Πληροφορικής, ΠΕ19