Γενικό Λύκειο > Εξετάσεις 2007-2008

Κάποιες ερωτήσεις

(1/17) > >>

tpant:
Καλησπέρα... Το ξέρω πως μπορεί να σας φανούν λίγο ηλίθιες οι ερωτήσεις μου αλλά όταν κρίνεται μεγάλο κομμάτι των επόμενων τεσσάρων χρόνων της ζωής σου από μερικά γραπτά θες να είσαι απόλυτα σίγουρος πιστεύω...

1) Στην ΕΠΙΛΕΞΕ αντί για ΚΟΜΜΑ έχω βάλει Η ανάμεσα στις τιμές... Πόσα μόρια θα χάσω, αν χάσω, γι' αυτό;

2) Στα "Σωστό ή Λάθος", σε αρκετά μαθήματα (κάτι που συνειδητοποίησα χθες) δεν έχω απαντήσει με "Σωστό" ή "Λάθος" αλλά έχω βάλει "Σ" και "Λ"... Υπάρχει περίπτωση να κινδυνέψω από αυτό;

Επίσης θέλω να σας ευχαριστήσω από βάθους καρδιάς γιατί εν αντιθέσει με καθηγητές άλλων μαθημάτων που έχουν καταθέσει από καιρό τα όπλα έσεις συνεχίζετε να φωνάζετε κατά της παπαγαλίας :).

Sergio:

--- Παράθεση από: tpant στις 04 Ιουν 2008, 11:47:49 πμ ---
1) Στην ΕΠΙΛΕΞΕ αντί για ΚΟΜΜΑ έχω βάλει Η ανάμεσα στις τιμές... Πόσα μόρια θα χάσω, αν χάσω, γι' αυτό;

--- Τέλος παράθεσης ---
Στο δικό μου ΒΚ για το συγκεκριμένο λάθος έχουμε συμφωνήσει για απώλεια 2 μονάδων.

--- Παράθεση από: tpant στις 04 Ιουν 2008, 11:47:49 πμ ---
2) Στα "Σωστό ή Λάθος", σε αρκετά μαθήματα (κάτι που συνειδητοποίησα χθες) δεν έχω απαντήσει με "Σωστό" ή "Λάθος" αλλά έχω βάλει "Σ" και "Λ"... Υπάρχει περίπτωση να κινδυνέψω από αυτό;

--- Τέλος παράθεσης ---
ΔΕΝ υπάρχει ΚΑΜΙΑ περίπτωση να κινδυνέψεις από αυτό

--- Παράθεση από: tpant στις 04 Ιουν 2008, 11:47:49 πμ ---Επίσης θέλω να σας ευχαριστήσω από βάθους καρδιάς γιατί εν αντιθέσει με καθηγητές άλλων μαθημάτων που έχουν καταθέσει από καιρό τα όπλα έσεις συνεχίζετε να φωνάζετε κατά της παπαγαλίας :).

--- Τέλος παράθεσης ---
και ελπίζω να συνεχίσουμε για πολύ καιρό ακόμα και να μαζευόμαστε περισσότεροι  ;)

ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ σου εύχομαι  :)

tpant:
Φαντάζομαι ότι έχω γράψει γύρω στο 96 τότε... Έχασα και το περιβόητο δεύτερο ΣΛ.

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου :).

gpapargi:
Σέργιο καλημέρα
Τι οδηγία έχει δοθεί για κάποιον που έχει μεταφέρει αυτούσια τη συνθήκη της Αν μέσα στην επίλεξε;
Δηλαδή
περίπτωση Χ=1 ή Χ=3 ή Χ=5

κλπ

Δηλαδή δεν εννοώ να έχει μπει μόνο ο λογικός τελεστής αλλά και το "Χ="

tpant:
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι ακριβώς προάγει το να κόβονται μόρια από λάθη που μόνο ουσίας δεν είναι; Ειδικά μάλιστα σε μια γλώσσα προγραμματισμού που έχει αναπτυχθεί μόνο για την κατανόηση της αλγοριθμικής σκέψης - κανένας δεν πρόκειται ποτέ να αναπτύξει εμπορικές/επιστημονικές εφαρμογές σε "ΓΛΩΣΣΑ".

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση