Θέματα Πανελλαδικών 2008

Ξεκίνησε από AlgoBill, 31 Μαΐου 2008, 01:28:16 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

AlgoBill

Καλησπέρα σε όλους και καλά αποτελέσματα στους μαθητές μας.

Λίγα λόγια για τα θέματα:
Θεωρώ πως ήταν τα ποιό εύκολα θέματα των τελευταίων 5 ετών. Θέμα 3ο και 4ο αναμενόμενα, αν πιστεύαμε πως θα μπουν εύκολα.
Απαράδεκτο το Θεμα1 Γ με την αντιστοίχιση. Πολύ κακή διατύπωση των εννοιών... (εύστοχη χρήση ορολογίας...)
Πιστεύω πως μεγάλος αριθμός μαθητών θα βρίσκεται πάνω από το 19..


GNT

Ευκολα θεματάκια θαρρώ πως.Πονηρή λίγο η θεωρία αλλα με προσεχτική μελέτη τα εγραφε καποιος καλά.Θεμα 3ο και 4ο πιστεύω οτι ήταν πολύ ευκολα.Κάποιος καλά διαβασμένος που είχε λύσει μια ποικιλία ασκήσεων (και κυρίως είχε μάθει να σκέφτεται πως ν' αντιμετωπίζει ενα πρόβλημα)και προσοχή την ωρα της εξέτασης έγραφε Άριστα σχετικά εύκολα.Πείτε κι εσείς  ::)

ΨΥΛΛΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

Καλησπέρα.

Η θεωρία δεν πιστεύω πως είναι και η καλύτερη που θα μπορούσαν να βρουν στα Σ , Λ και στην διασταύρωση.

Οι ασκήσεις ήταν αρκετά εύκολες και δεν ξεχώρισε ο πολύ καλός από τον καλό μαθητή.
Νομίζω πως μόνοι μας σπρώχνουμε τα παιδιά σε διαφορετικό δρόμο από αυτόν τον οποίο ελπίζαμε.

Δυστυχώς η διαφορά 19 με 20 νομίζω θα κριθεί από τα Σ, Λ κάτι που είναι λάθος για εμένα και για παιδιά που πραγματικά έδωσαν έναν υπέροχο αγώνα φέτος καταβάλλοντας μεγάλη προσπάθεια.

Καλή τύχη σε όλα τα παιδιά.   

EleniK

Του χρόνου όλοι θεωρητική!!!
Ελένη Κοκκίνου
Καθηγήτρια Πληροφορικής, ΠΕ19