Υποστήριξη webex

Ξεκίνησε από ολγα, 01 Απρ 2020, 04:47:21 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

dski

OK, ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω από Δευτέρα που θα είναι κάποιος στο σχολείο να το ανοίξει (είναι laptop του σχολείου και το βλέπω μέσω TeamViewer).

Αν κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα ή έχει κάποια άλλη πρόταση ας το γράψει εδώ. Σκέφτομαι να στείλω και μήνυμα στη τεχνική υποστήριξη...

παρις

Aλλα pdf ή video για χρηση του webex εχουμε;


παρις

Πως μπορω να καταγραψω το webex meeting; Εστω με third party εφαρμογή.

evry

Κάνεις πλάκα φαντάζομαι!
Αυτό που ζητάς είναι παράνομο  :police:
Παράθεση από: παρις στις 04 Απρ 2020, 02:35:04 ΜΜ
Πως μπορω να καταγραψω το webex meeting; Εστω με third party εφαρμογή.
What I cannot create I do not understand -- Richard Feynman
http://evripides.mysch.gr

παρις

Οχι ακριβως   :)  δεν μας παιρνουν ολη την ωρα και μας λενε η κληση σας καταγραφεται; outlaws ειναι ολοι αυτοι  8)

evry

Ναι και αν συνεχίσεις σημαίνει ότι συναινείς σε αυτό, για αυτό σου το λένε σε ενημερώνουν, εσύ θα κάνεις το ίδιο σε όσους συμμετέχουν?
Παράθεση από: παρις στις 05 Απρ 2020, 01:47:18 ΠΜ
Οχι ακριβως   :)  δεν μας παιρνουν ολη την ωρα και μας λενε η κληση σας καταγραφεται; outlaws ειναι ολοι αυτοι  8)

Για να καταγράψεις οτιδήποτε θα πρέπει να κάνεις τα εξής:
1) Να πάρεις τη συναίνεση όσων συμμετέχουν στην τηλεδιάσκεψη
2) Να τους/τις εξηγήσεις τους κινδύνους που υπάρχουν, ότι δηλαδή το βίντεο μπορεί να μην το καταγράφεις εσύ αλλά ο server της εταιρίας στην οποία ανήκει η πλατφόρμα που χρησιμοποιείς

Πάντως Το άρθρο 272 «Παραβίαση του απορρήτου της τηλεφωνικής επικοινωνίας και της προφορικής συνομιλίας» του Ποινικού Κώδικα προβλέπει μέχρι και 10 χρόνια φυλάκιση.
What I cannot create I do not understand -- Richard Feynman
http://evripides.mysch.gr

παρις

Θα κανω τηλεδιασκεψη για το webex, θα κανω share my meeting window για να βλεπουν τι κανω συνεχεια. Υπαρχει κατι καλυτερο σαν απο ρυθμιση;
Καμια αλλη συμβουλη υπαρχει;

Θοδωρής Καρτσιώτης

Το έχω παρατηρήσει μόνο σε Windows 7, αλλά δεν ξέρω αν είναι συμπτωματικό: είχα τρεις περιπτώσεις αυτήν την εβδομάδα εκπαιδευτικών που τους ήρθε το link του υπουργείου για το Webex, έκαναν κανονικά activate, κατέβασαν κανονικά την εφαρμογή, έκαναν μάλιστα και μάθημα. Όλα αυτά σε Windows 10.

Όταν, όμως, πήγαν να κάνουν την ίδια διαδικασία σε Windows 7 μηχάνημα, κατά την εγκατάσταση, τους ζητήθηκε το email και στο επόμενο βήμα τους ζητήθηκε ένα URL. Ποιο είναι αυτό το URL; Έχει τύχει σε κάποιον άλλο αυτό που περιγράφω;
ΥΠΛΗΝΕΤ Πιερίας | https://plinetpierias.gr

παρις

Παράθεση από: Θοδωρής Καρτσιώτης στις 05 Απρ 2020, 05:24:45 ΜΜ
Το έχω παρατηρήσει μόνο σε Windows 7, αλλά δεν ξέρω αν είναι συμπτωματικό: είχα τρεις περιπτώσεις αυτήν την εβδομάδα εκπαιδευτικών που τους ήρθε το link του υπουργείου για το Webex, έκαναν κανονικά activate, κατέβασαν κανονικά την εφαρμογή, έκαναν μάλιστα και μάθημα. Όλα αυτά σε Windows 10.

Όταν, όμως, πήγαν να κάνουν την ίδια διαδικασία σε Windows 7 μηχάνημα, κατά την εγκατάσταση, τους ζητήθηκε το email και στο επόμενο βήμα τους ζητήθηκε ένα URL. Ποιο είναι αυτό το URL; Έχει τύχει σε κάποιον άλλο αυτό που περιγράφω;
Δεν ξερω αν ειμαστε το ιδιο παρολα αυτα θα σου πω, μοιαζει με αυτο που επαθα.
Μπηκα στο ubuntu 18.04. Εκανα login στο chrome με το gmail. Εβαλα το extension και ας μην ξερω αν χρειαζεται. Οταν πατουσα στο extension, Δεν με ρωτησε ποτε για mail μου ζητουσε το URL. Μαλλον εννοει το ατομικο meeting link.
Μετα κολλουσε και δεν προχωρουσε παρολο που το εβαλα.
Αν μπω στο webex.com εμπαινε και λειτουργουσε, μου εκανε κατι αλλα παραξενα, δεν εκλεινε η τηλεδιασκεψη.
Το παρατησα και δουλευω με windows10.
Ισως το url το ζηταει αν κατι δεν παει καλα με το email που βαζεις, με μεγαλη επιφυλαξη.

andreas_p

1. Πίνακας  ελέγχου
2. Επιλογές  Internet
3. Προχωρημένους
4. Ασφάλεια
5.  TLS  1.2

παρις

#26
Mόνιμη σίγαση του μικροφώνου γίνεται; disable audio. να μην μπορούν να το ανοίξουν. όχι mute all, μόνιμο.
https://help.webex.com/en-us/n94aj5j/Mute-or-Unmute-in-Cisco-Webex-Meetings-Suite

When you mute participants in Webex Events and Webex Training, only you can unmute them. They can't unmute themselves.

Τι ειναι το events κ το training?

παρις

Τηλεφωνικη κληση πως γινεται; Εχουμε καποιο tutorial? Χρηση webex με αστικη κληση για μαθητες, χωρις internet.

a.pyx.pi


happiness

Στην εφαρμογή webex για κινητό android, υπάρχει τρόπος να γίνει share μία φωτογραφία;