ιοι

Ξεκίνησε από karolos, 18 Ιουν 2010, 11:36:43 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

karolos

αν εχω 2 αντιvirus τοτε θα εχω ιους?πρεπει να εχω ενα μονο?

tom

Δεν είναι καλό να έχεις δύο antivirus γιατί το ένα μπορεί να έχει πρόβλημα  με την ύπαρξη του άλλου. Βάλε ένα καλό και κατά προτίμηση Internet security και όχι antivirus για να έχεις προστασία από όλων των ειδών τις απειλές.
Θωμάς Σκυλογιάννης

- Ζήσε σα να' ταν να πεθάνεις αύριο. Μάθε σα να' ταν να ζεις για πάντα.
                                                                                     Μαχάτμα Γκάντι

mour

ΔΕΝ μπαίνουν 2 αντιικά βασικά για 2 λόγους
1) απόδοση
2) αλληλεπίδραση μεταξύ τους (το ένα είναι πολύ πιθανόν να θεωρήσει το άλλο ιό και να γίνει χαμός...)

petrosp13

Τα περισσότερα αντιλαμβάνονται την ύπαρξη του άλλου κατά την εγκατάσταση και σου απαγορεύει ή σε προτρέπει να μην το εγκαταστήσεις ή να απεγκαταστήσεις το άλλο
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

karolos

σας ευχαριστω παιδια!!!καλο καλοκαιρι.φευγω σημερα

Λάμπρος Μπουκουβάλας

Εγώ ακόμη και στον server του πληνέτ, ακόμη και στους δικούς μου υπολογιστές, χρησιμοποιώ το clamav σε συνδυασμό με το mbam. Δεν είχα κανένα πρόβλημα μη αντιμετωπίσιμο... Κι όταν έβαλα παράλληλα το eset, διαπίστωσα απλά ότι δεν μου χρειάζεται και το απεγκατέστησα!
Λάμπρος Μπουκουβάλας
MSc - MRes

http://blogs.sch.gr/lambrosbouk

Ο Θουκυδίδης  (που τον διαβάζουν οι ξένοι, αλλά όχι εμείς)  έγραφε: «Αταλαίπωρος τοις πολλοίς η ζήτησις της αληθείας, και επί τα ετοίμα μάλλον τρέπονται» (Ι, 20, 3). Οι περισσότεροι δηλαδή αναζητούν αβασάνιστα την αλήθεια και στρέφονται σε ό,τι βρίσκουν έτοιμο. Δεν προβληματίζονται...