Διαγώνισμα δομές επανάληψης - θα ήθελα την γνώμη και τα σχόλια σας

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 08 Οκτ 2018, 01:03:19 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Λαμπράκης Μανώλης

Καλημέρα σε όλους

ανεβάζω το διαγώνισμα που θα γράψουν οι μαθητές μου στις δομές επανάληψης... τα συγκεκριμένα τμήματα έχουν αρχίσει από την β λυκείου προετοιμασία οπότε έχουμε τελειώσει τις δομές επανάληψης στο μεγαλύτερο φάσμα τους (εμφωλευμένες, μετατροπές, δύσκολες ασκήσεις ) ... θα ήθελα την γνώμη σας και φυσικά τις διορθώσεις σας .. νομίζω λίγο δύσκολο βγήκε, αλλά όπως είπα έχουμε ασχοληθεί αρκετά και είναι καλό το επίπεδο ..

Μανώλης

Καρκαμάνης Γεώργιος

Μανώλη έχει ένα επίπεδο δυσκολίας το διαγώνισμα.
Νομίζω ότι είναι μόνο για μαθητές με πολύ καλή επαφή με το μάθημα και καλά διαβασμένους.
Οι μέτριοι θα δυσκολευτούν αρκετά..

Πες μας πως ανταποκρίθηκαν οι μαθητές σου;

ksarigia

Γ2 ii κάτι λείπει, μάλλον εννοείς θα εμφανίζει το όνομά του
Δ. Δεν αναφέρεις πόσοι είναι οι αντιπρόσωποι
Απαιτητικό διαγώνισμα στοχευμένο μόνο για καλούς. Τους υπόλοιπους θα τους απογοητεύσει.

Λαμπράκης Μανώλης

Συναδελφοι σας ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις

το πλήθος το είχα δει και πρόσθεσα τον αριθμό τους ... κάποια τμήματα μου είχαν αρχίσει από β λυκείου τον Απρίλη μία ώρα και έχουμε βγάλει μεγάλο κομμάτι με δύσκολες ασκήσεις ... οι καλοί έγραψαν πάνω από 90, υπάρχει καλό υλικό .... δεν δόθηκε σε μαθητές μέτριου επιπέδου προφανώς και είναι αυξημένης δυσκολίας ...

σας ευχαριστώ και πάλι για τις παρατηρήσεις σας

mariachriss

Πολύ καλή δουλειά συνάδελφε! Μήπως υπάρχουν οι λύσεις;

Λαμπράκης Μανώλης

Καλημέρα σε όλους

ανεβάζω κάποιες ενδεικτικές λύσεις με την ευκαιρία,  παρακαλώ να τις ελέγξετε πρώτα και αν δείτε κάτι να μας ενημερώσετε για το αλλάξουμε και εμείς (όλο και κάτι ξεφεύγει)

κάποιες περατηρήσεις που σημείωσα, έστω και μετά απο 2 χρόνια:     :angel: >:D :laugh:

στο θέμα β2 -->  οι μονάδες είναι 10 προφανώς
στο θέμα γ2.ιι--> "να εμφανίζει το όνομα του
στο θέμαδ --> οι πωλητές είναι 80 

καλή συνέχεια σε όλους