Γενικό Λύκειο > Διερμηνευτής της ΓΛΩΣΣΑΣ

Σχετικά με συντομεύσεις στην έναρξη για τον Διερμηνευτή της Γλώσσας (Windows 10)

<< < (2/4) > >>

bugman:
@Alkis, Ναι!
Αλλά μάλλον κάτι άλλο συμβαίνει στον κ. Φιλιππίδη. Θα πρέπει να κάνει απεγκατάσταση, και να ακολουθήσει την κανονική διαδικασία.
Εγώ το έχω εγκατεστημένο σε Windows 10 Pro, και ξεκινάει μια χαρά!
Παίζει να έχει σίγμα τελικό ο User?

Στη Μ2000 όταν πάρω ένα Path το κάνω σε πεζά και μετά χρησιμοποιώ το short path που είναι πάντα σίγουρο!

Σταύρος Φιλιππίδης:

--- Παράθεση από: bugman στις 13 Δεκ 2020, 10:06:40 μμ ---...

Παίζει να έχει σίγμα τελικό ο User?

...

--- Τέλος παράθεσης ---

Όχι, είναι στα αγγλικά ο χρήστης.

alkisg:
Σταύρο, τρέξε regedit, και πες μου τι τιμές έχουν τα δύο παρακάτω κλειδιά "Διαδρομή", για παράδειγμα:

Υπολογιστής\HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Classes\VirtualStore\MACHINE\SOFTWARE\WOW6432Node\AlkisG\Γλώσσα
Διαδρομή REG_SZ C:\Users\user\Desktop\Γλώσσα.exe

Υπολογιστής\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WOW6432Node\AlkisG\Γλώσσα
Διαδρομή REG_SZ C:\Program Files (x86)\Γλώσσα\Γλώσσα.exe

Επίσης, αν πας Έναρξη→Εκτέλεση→intl.cpl→Διαχείριση, τι γλώσσα έχεις για τα "προγράμματα που δεν υποστηρίζουν unicode";
Αν και ο Διερμηνευτής υποστήριζε unicode μέχρι και στα Windows 98, μπορεί καμιά φορά να υπάρξει και από εκεί καμιά στραβή.

Τέλος, έχεις την έκδοση 1.5.1, όχι την παλιά 0.94, σωστά;

Σταύρος Φιλιππίδης:
Λοιπόν, με αφορμή τα ερωτήματά σου, βρήκα τυχαία ότι υπήρχε το

Υπολογιστής\HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\AlkisG

(αν θυμάμαι καλά πού ήταν)

μέσα στο οποίο είδα να δείχνει την επιφάνεια εργασίας (από παλιότερη εκτέλεση, δεν το έχω εκεί!), έσβησα αυτό το AlkisG και τώρα τρέχει μια χαρά!

Ευχαριστώ για την βοήθεια!  :)

alkisg:
Α ΟΚ, δεν φαντάστηκα ότι υπάρχει ακόμα άτομο με 32bit Windows!
Γι' αυτό ήταν κατευθείαν κάτω από το Software αντί κάτω από το WOW6432Node, όπου τα 64bit Windows τοποθετούν τις ρυθμίσεις των 32bit προγραμμάτων.
Τέλος καλό, όλα καλά!

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση