Απεργία των καθηγητών την περίοδο των Πανελληνίων;;

Ξεκίνησε από Γιώργος Λάμπρου, 18 Απρ 2010, 02:00:05 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Γιώργος Λάμπρου

Πολλά ακούγονται τις τελευταίες μέρες σχετικά με την πιθανότητα απεργιακών κινητοποιήσεων των καθηγητών, κατα την περίοδο των Πανελληνίων...
Έχει κανείς καμία ενημέρωση, αν θα πρέπει να ανησυχούμε;;;
Δε μένω τυφλός στα ψεγάδια μου, αλλα έχω την ιδιοτροπία να πιστεύω στον εαυτό μας...(Σεφέρης)

evry

Αν είσαι μαθητής, μην ανησυχείς καθόλου
Αν είσαι καθηγητής να ανησυχείς από του χρόνου
What I cannot create I do not understand -- Richard Feynman
http://evripides.mysch.gr

zwoula

Κάποτε είχαμε χρόνο για τον εαυτό μας.
Σήμερα δεν έχουμε χρόνο για κανένα....
Αυτό το «Κάποτε», το έλεγαν ζωή..

Γιώργος Λάμπρου

Παράθεση από: evry στις 18 Απρ 2010, 08:52:54 ΠΜ
Αν είσαι μαθητής, μην ανησυχείς καθόλου
Αν είσαι καθηγητής να ανησυχείς από του χρόνου

:)...Μαθητής....
Ελπίζω όντως να μην συντρέχει λόγος ανησυχίας....
Δε μένω τυφλός στα ψεγάδια μου, αλλα έχω την ιδιοτροπία να πιστεύω στον εαυτό μας...(Σεφέρης)

Keep Growing

Αν αυτό είναι το μέγιστο πρόβλημα για έναν μαθητή σήμερα, πραγματικά δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας.
Θεωρώ πως υπάρχουν μεγαλύτερα προβλήματα για τα οποία θα πρέπει να ανησυχεί σήμερα ένας μαθητής.
Απλά δεν έχει ούτε τον χρόνο ούτε την διάθεση να τα συνειδητοποιήσει. Εξάλλου είναι κάτι για το οποίο δεν μπορεί να κάνει και πολλά πράγματα σ' αυτή τη φάση της ζωής του.
Εγώ από την πλευρά μου ως καθηγητής του εύχομαι το καλύτερο δυνατό. Να αποσβέσει με τον ιδανικότερο τρόπο τους κόπους του. :)
Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

Γιώργος Λάμπρου

Παράθεση από: Keep Growing στις 18 Απρ 2010, 11:31:25 ΜΜ
Αν αυτό είναι το μέγιστο πρόβλημα για έναν μαθητή σήμερα, πραγματικά δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας.
Θεωρώ πως υπάρχουν μεγαλύτερα προβλήματα για τα οποία θα πρέπει να ανησυχεί σήμερα ένας μαθητής.
Απλά δεν έχει ούτε τον χρόνο ούτε την διάθεση να τα συνειδητοποιήσει. Εξάλλου είναι κάτι για το οποίο δεν μπορεί να κάνει και πολλά πράγματα σ' αυτή τη φάση της ζωής του.
Εγώ από την πλευρά μου ως καθηγητής του εύχομαι το καλύτερο δυνατό. Να αποσβέσει με τον ιδανικότερο τρόπο τους κόπους του. :)


Συμφωνω απόλυτα...
Δυστυχώς έτσι όπως είναι η καταάσταση σήμερα έχουμε φτάσει στο σημείο να ζητάμε απο τους καθηγητές μας να μην κανουν απεργία για να μην χαθούν οι Πανελλήνιες!
Το σύστημα μας έχει στριμώξει τόσο πολύ, που είμαστε σε αδιέξοδο! απτην μία οι Πανελλήνιες, που κάποιοι μας τις "επέβαλλαν" ώς ένα απο τα σημαντικότερα γεγονότα της ζωής μας, και απο την άλλη η διεκδίκηση βασικών εργατικών δικαιωμάτων τα οποία τείνουν να εξαφανιστούν απο τις διαφορεσ κυβερνήσεις....τι να πει κανείς...???
Δε μένω τυφλός στα ψεγάδια μου, αλλα έχω την ιδιοτροπία να πιστεύω στον εαυτό μας...(Σεφέρης)