ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΣΤΑ ΔΙΚΤΥΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΙΙ

Ξεκίνησε από fema, 03 Δεκ 2009, 04:58:11 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Eleorora

Παράθεση από: fema στις 03 Δεκ 2009, 04:58:11 ΜΜ
http://eclass.sch.gr/modules/auth/opencourses.php?fc=%D4-139
Καλημερα σας είμαι καινούργια στη παρέα σας,
1ον θα θελα να δώσω συγχαρητήρια για το ζήλο σας,πολυ καλύ δουλειά έπειτα
Ηθελα να ρωήσω σχετικά με την ασκηση με τα VCs, το νόημα είναι απλα να καταλάβει ο μαθητής πως αν τη δεδομένη στιγμή χρησιμοποιείται ένα κύκλωμα απο εγκατεστημένη σύνδεση τότε θα πρέπει δυναμικα να αλλάξει VC. Δηλ μια λύση θα ταν
D 5 V 5
C 5 X 4 ( μιας και χρησιμοποιείται ήδη υποτίθεται)
A 4 B 3

Ευχαριστώ πολύ!

fema

Αυτή τη λύση θεωρώ και εγώ σωστή σύμφωνα με το βιβλίο σελίδα 223 που λέει ότι οι κόμβοι έχουν τη δυνατότητα να τροποποιούν τον αριθμό του νοητού κυκλώματος των εισερχομένων πακέτων αν αυτός χρησιμοποιείται και κατ΄ αυτόν το τρόπο σχηματίζει τον πίνακα στο παράδειγμα στην ίδια σελίδα.

xristinap

Καλησπέρα σε όλους.

φανταστική δουλειά με τις ασκήσεις!Πραγματικά 1000 μπράβο. Εντυπωσιάζομαι. Μήπως κάποιος συνάδερφος έχει τις λύσεις σε ηλεκτρονική μορφή;

Ευχαριστώ πολύ

xristinap

Δεν υπάρχει κανείς που να έχει απαντήσει έστω και κάποιες; Ευχαριστώ!

Καρκαμάνης Γεώργιος

Παράθεση από: xristinap στις 01 Σεπ 2010, 08:48:06 ΜΜ
Δεν υπάρχει κανείς που να έχει απαντήσει έστω και κάποιες; Ευχαριστώ!

Γιατί ξάχνεις απαντήσεις;

xristinap

Καλησπερα,

τις ψάχνω για να τις δώσω σε έναν μαθητή - συγγενή που τις χρειάζεται να καθήσει να διαβάσει. Θα τις απαντήσω εγω γιατί απο οτι καταλαβαίνω δεν υπάρχουν κάπου. Απλά ήλπιζα μήπως γλύτωνα ένα κομμάτι της δουλειας επειδή ο φόρτος εργασίας είναι μεγάλος (και το άγχος μας παράλληλα). Μπορώ να ανεβάσω και τις απαντήσεις όταν το κάνω αν τις χρειάζεται και κάποιος άλλος.
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Καλή συνέχεια σε όλους και καλή υπομονή σε όσους περιμένουν με αγωνία τις τοποθετήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων.

fema

καλησπέρα σε όλους,
έλειπα διακοπές στο χωριό μου και δεν είδα τα μυνήματα.
Ούτε και έγώ έχω  τις απαντήσεις  σε ηλεκτρονική μορφή, δεν είχα το χρόνο δυστυχώς .
όσες έχεις απαντήσει ανάβασέ τες, θα είναι για όλους μεγάλη διευκόλυνση.
Αν θες να  προσθέσω τις απαντήσεις  στις  εκφωνήσεις στείλτες στο mail mferenti@otenet.gr

aekaki25

καλησπέρα μόλις τα πήρα κι εγώ τα αρχεία,συγχαρητήρια,και ευχαριστώ!