Πουλώ Βιβλίο

Ξεκίνησε από Κέλλυ, 09 Αυγ 2013, 01:28:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Κέλλυ

Καλησπέρα σας, πιστεύω ότι τα βιβλία πρέπει να διαβάζονται και όχι να καταλήγουν στα σκουπίδια. Γι αυτό το λόγο βάζω αυτό το θέμα.

Έχω ένα βιβλίο το οποίο κοστίζει 30 ευρώ. Είναι ένα εγχειρίδιο για τις Δομές Δεδομένων και τις Οργανώσεις Αρχείων. Είμαι φοιτήτρια πληροφορικής και δεν μου χρειάζεται πλέον.

http://1.1.1.5/bmi/1.1.1.4/bmi/www.biblionet.gr/images/covers/b89135.jpg

Νίκος Αδαμόπουλος


Κέλλυ

Εννοώ ότι το πουλάω γιατί δεν το θέλω. Επίσης έχω δύο ίδια και το ένα σίγουρα δεν το χρειάζομαι. Είναι ολοκαίνουριο, δεν το χρησιμοποίησα καθόλου.

Κέλλυ

Αν απαγορεύεται να το πουλήσω στο forum σας διαγράφω το θέμα. Υπάρχει τέτοιος όρος;

P.Tsiotakis

Cool, απλά είναι δύσκολη μέρα σήμερα

Κέλλυ

Έχω αρκετά βιβλία που αφορούν την πληροφορική τη διοίκηση και την οικονομία, δεν απευθύνομαι σε ανήλικα παιδιά αλλά σε φοιτητές, καθηγητές και επαγγελματίες. Αν όμως το θέλει κάποιος μαθητής εννοείται ότι μπορεί να το πάρει αρκεί να ξέρω ότι συναινούν οι κηδεμόνες του.

itt

Παράθεσηα, δεν απευθύνομαι σε ανήλικα παιδιά αλλά σε φοιτητές, καθηγητές και επαγγελματίες

Επαγγελματίες σε τι πράγμα;

Κέλλυ

Επαγγελματίες στον τομέα της πληροφορικής, σε καθηγητές και σε όποιον άλλο ασχολείται με αυτό τον τομέα ή θέλει να κάνει την αρχή!

itt

Παράθεση από: Κέλλυ στις 10 Αυγ 2013, 02:02:06 ΜΜ
Επαγγελματίες στον τομέα της πληροφορικής, σε καθηγητές και σε όποιον άλλο ασχολείται με αυτό τον τομέα ή θέλει να κάνει την αρχή!

Αυτό είναι σαν να λες επαγγελματίες υγιείας, καλύπτει πάρα πολλές ειδικότητες. Όχι ότι δεν είναι δεκτό, μια χαρά είναι. Οπότε ας γίνω πιο specific.

Έχεις βιβλία για optimization algorithms που εφαρμόζονται σε compilers;

'Exεις βιβλία για προγραμματισμό σε massively parallel processors;

Σημείωση σε αυτά που ρωταώ, είναι ότι τα θέλω στα αγγλικά. Δεύτερον, αν έχεις κάποιο απο αυτά σε ebook δεν υπάρχει πρόβλημα. Τρίτον άμα μπορείς, να αναφέρεις και τον αριθμό έκδοσης, ή τουλάχιστον την ημερομηνία.


Κέλλυ

Δυστυχώς δεν έχω κανένα βιβλίο στα αγγλικά ή σε e-book. Όσον αφορά το βιβλίο που πουλάω είναι 2η έκδοση του 2004.

Κέλλυ

Να σημειώσω ότι στην τιμή συμπεριλαμβάνονται και τα έξοδα αποστολής σε όλη την Ελλάδα.

Νίκος Αδαμόπουλος

Αγαπητή Κέλλυ

δεν ξέρω αν έχεις αντιληφθεί τι ακριβώς συμβαίνει τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή που διάλεξες για να πουλήσεις τα βιβλία σου. Αυτή τη στιγμή ίσως κανένα μέλος του Στεκιού δεν θα θέλει να αγοράσει βιβλίο πληροφορικής αφού είμαστε όλοι έτοιμοι να κάψουμε τα δικά μας!

Κέλλυ

Το καταλαβαίνω απόλυτα, γνωρίζω τα προβλήματα του κλάδου σας γιατί σαν φοιτήτρια τα βιώνω από κοντά. Η συγκεκριμένη εποχή είναι δύσκολη για όλους μας αλλά εγώ δεν θέλω να χάνω τις ελπίδες μου κ πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα βρεθεί κάποιος που θα το θέλει! Θα το χάριζα αλλά όπως είπα κ πριν η εποχή είναι δύσκολη! Όσο για το κάψιμο των βιβλίων, συγνώμη αλλά πιστεύω ότι είναι έγκλημα.

itt

Παράθεση από: Κέλλυ στις 11 Αυγ 2013, 04:18:48 ΜΜ
Το καταλαβαίνω απόλυτα, γνωρίζω τα προβλήματα του κλάδου σας γιατί σαν φοιτήτρια τα βιώνω από κοντά. Η συγκεκριμένη εποχή είναι δύσκολη για όλους μας αλλά εγώ δεν θέλω να χάνω τις ελπίδες μου κ πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα βρεθεί κάποιος που θα το θέλει! Θα το χάριζα αλλά όπως είπα κ πριν η εποχή είναι δύσκολη! Όσο για το κάψιμο των βιβλίων, συγνώμη αλλά πιστεύω ότι είναι έγκλημα.

Μπα, εξαρτάται το βιβλίο. Μου έρχονται στο μυάλο άνετα 4 για κάψιμο και άμα κάτσω να το σκεφτώ άνετα θα φτάσει σε επίπεδα βιβλιοθήκης.

Κέλλυ

Το μοναδικό ¨βιβλίο¨ που ευχαρίστως θα βοηθούσα στην διαδικασία του καψίματος θα ήταν αυτό του μνημονίου!