Γενικό Λύκειο > Γενικά

Νέοι συντελεστές βαρύτητας

(1/1)

nikosx:
https://www.alfavita.gr/panellinies/363521_panelladikes-2022-oi-syntelestes-barytitas-ton-exetazomenon-mathimaton

gbougioukas:
Θετική εξέλιξη για την Πληροφορική και την επιστημονικότητα γενικότερα. Πως είναι δυνατόν στο πεδίο της Πληροφορικής η Πληροφορική να έχει τον χαμηλότερο οριζόντιο συντελεστή (20%); Με τα νέα δεδομένα, ο μέσος όρος του συντελεστή της Πληροφορικής ανεβαίνει σχεδόν κατά πέντε ποσοστιαίες μονάδες (από το 20% αγγίζει το 25%). Στο παρακάτω λινκ κάνω μια συγκριτική ανάλυση των μέσων όρων σε σχέση με τους περσινούς συντελεστές:

Συντελεστές βαρύτητας ΓΕΛ: άνοδος για Πληροφορική και Γλώσσα, πτώση για Μαθηματικά, Αρχαία και Βιολογία

Λαμπράκης Μανώλης:
Καλησπέρα σε όλους

Εννοείται θετική η εξέλιξη σε σχέση με τα παλιά δεδομένα, αν και εγώ περίμενα μεγαλύτερο ποσοστό σε κάποιες σχολές...πχ εδώ Ηράκλειο στο επιστήμης υπολογιστών έχει 27 % , επίσης σε κάποιες σχολές οικονομίας είχαμε 20 % ..στο δικό μου μυαλό τα είχα λίγο διαφορετικά,  αλλά εννοείται πολύ καλύτερα από το παλιό σύστημα 

gbougioukas:

--- Παράθεση από: Λαμπράκης Μανώλης στις 20 Νοε 2021, 03:41:15 μμ ---Καλησπέρα σε όλους

Εννοείται θετική η εξέλιξη σε σχέση με τα παλιά δεδομένα, αν και εγώ περίμενα μεγαλύτερο ποσοστό σε κάποιες σχολές...πχ εδώ Ηράκλειο στο επιστήμης υπολογιστών έχει 27 % , επίσης σε κάποιες σχολές οικονομίας είχαμε 20 % ..στο δικό μου μυαλό τα είχα λίγο διαφορετικά,  αλλά εννοείται πολύ καλύτερα από το παλιό σύστημα

--- Τέλος παράθεσης ---

Είναι πολύ ισχυρό το κατεστημένο της όμορης συντεχνίας... Αυτό, φυσικά, κάνει τις υπάρχουσες αλλαγές ακόμα πιο σημαντικές!!

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση