Παρουσίαση για τα Πολυμέσα

Ξεκίνησε από Χ.Μοτσενίγος, 19 Νοε 2010, 10:02:06 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Χ.Μοτσενίγος

Είπα να κλείσω των κύκλο των παρουσιάσεων, τουλάχιστον για φέτος, με μια παρουσίαση για τα Πολυμέσα που ετοίμασα και σκοπεύω να χρησιμοποιήσω και στην τάξη. Κάποια κομμάτια τα είχα φτιάξει παλιότερα. Τώρα την ολοκλήρωσα πιστεύω και την ανέβασα στο site του σχολείου μου.
Δεν επισυνάπτω το αρχείο γιατί εχμ μου βγήκε λίγο μεγάλο, περίπου 7,7 ΜΒ  ::)
Βάζω όμως το link να το κατεβάσει κάποιος αν θέλει και να μου επισημάνει τυχόν λάθη η/και παραλέιψεις.

http://49gym-athin.att.sch.gr/plhrof/Multimedia4.pps


Επικαιροποίηση: Έκανα κάποιες διορθώσεις, πρόσθεσα μια διαφάνεια και κάτι άλλα ψιλά και μείωσα το μέγεθος στα 6.5 MB

Μερικές ακόμα - τελευταίες - προσθήκες κυρίως στην ενότητα "βίντεο". Το μέγεθος σκαρφάλωσε στα 7,5 ΜΒ ξανα.

katrina

Μπράβο Χρήστο.
Αρτιότατη η δουλειά σου.
"τόσο...όσο" ;)
ευχαριστώ
Aραγε, το end  θά είναι happy;

cristosx

Εξαιρετικές οι παρουσιάσεις σου.  Σε ευχαριστούμε που τις μοιράζεσαι μαζί μας. Πολύ καλή η ιδέα των quiz μέσα στην παρουσίαση 8)

Keep Growing

Μπράβο Χρήστο.
Και το κλείσιμό σου όμως, καταπληκτικό!
Έβαλες και την καλλιτεχνική σου πινελιά.
Και δια θεματικός λοιπόν... Εύγε.
Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

iliasthes


ale3andro

Εξαιρετική δουλειά! Θα το αξιοποιήσω, ευχαριστώ.

za√‘ag

ΕΥΓΕ !!! Θα το αξιοποιήσουμε .... μας βοήθησες στο έπακρο !!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ....

ΥΓ.  ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ
«Δεν υπάρχει λόγος να θέλει κανείς έναν υπολογιστή στο σπίτι του»--Ken Olson, πρ. της DEC, 1977
«Τα 640KB RAM επαρκούν για να τρέξει κάθε πρόγραμμα»--Bill Gates
Δείτε κι άλλες ιστορικές ατάκες  εδώ

Λάμπρος Μπουκουβάλας

Λάμπρος Μπουκουβάλας
MSc - MRes

http://blogs.sch.gr/lambrosbouk

Ο Θουκυδίδης  (που τον διαβάζουν οι ξένοι, αλλά όχι εμείς)  έγραφε: «Αταλαίπωρος τοις πολλοίς η ζήτησις της αληθείας, και επί τα ετοίμα μάλλον τρέπονται» (Ι, 20, 3). Οι περισσότεροι δηλαδή αναζητούν αβασάνιστα την αλήθεια και στρέφονται σε ό,τι βρίσκουν έτοιμο. Δεν προβληματίζονται...

Χ.Μοτσενίγος


tom

Θωμάς Σκυλογιάννης

- Ζήσε σα να' ταν να πεθάνεις αύριο. Μάθε σα να' ταν να ζεις για πάντα.
                                                                                     Μαχάτμα Γκάντι

_pali_

Συγχαρητήρια για την δουλειά σου.
Συγχαρητήρια που την μοιράζεσαι μαζί μας!!!!!!!!!!!! :)

Dina

Καλημέρα συνάδελφε!
Ψάχνοντας για υλικό του μαθήματος Πολυμέσα για Β γυμνασίου βρέθηκα στη δική σου πρόταση. Ωστόσο αντιμετώπησα μια δυσκολία: για να ανοίξει το αρχείο πολυμέσων που έχεις φτιάξει, ζητά password. Τι κωδικό θέλει; Δοκίμασα τον κωδικό που έχω για το στέκι, αλλά δεν το αναγνωρίζει.

φιλικά
Μπουτσιάνη Κωνσταντίνα