Η Πληροφορική στο Γενικό Λύκειο v.2

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 09 Ιουν 2013, 12:00:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

P.Tsiotakis

Παράθεση από: andrika στις 03 Σεπ 2013, 11:37:18 ΜΜ
Συμφωνω απολυτα αν και δεν πιστευω τιποτα....Συνεχιζουμε για να δουμε τι θα βγει στο τελος. Αν και παλι λεω δεν πιστευω τιποτα. Τσακωθηκα και με μια χημικο σημερα... Πραγμα στο οποιο δεν ηθελα να εμπλακω αλλα δεν αντεξα. Το τι ειπε το στομα της δεν λεγεται...Τεραστια μορφη η γυναικα....Τι να λεω τωρα...
θα της πας γλυκά τη Δευτέρα;;;

AlexPapplir

Παράθεση από: pepe στις 03 Σεπ 2013, 11:44:12 ΜΜ
Νομίζω ότι εννοεί "ενδοσχολικά" εξεταζόμενα μαθήματα!  :(

Παράλληλα, εμφανίστηκε θετικός στην πρόταση να ενταχθεί στα εξεταζόμενα μαθήματα και η Πληροφορική.

πρότεινε κανείς "ενδοσχολικά;"  οι προτάσεις βουλευτών και όχι μόνο είναι μόνο πανελλαδικά. π.χ. Στύλιος.
Καληνύχτα.
Πάμε για Γυμνάσιο....

andrika

Παράθεση από: pepe στις 03 Σεπ 2013, 11:44:12 ΜΜ
Νομίζω ότι εννοεί "ενδοσχολικά" εξεταζόμενα μαθήματα!  :(
+100 αλλη μια κωλοτουμπα θα ειναι

AlexPapplir

... κι όμως γυρίζει. Το αποδείξαμε!

AlexPapplir

πρόταση για project: Το νέο Σύστημα των Εξετάσεων σε Android.
Να το στείλουμε και στο Υπουργείο.

ntzios kostas

Παράθεση από: pepe στις 03 Σεπ 2013, 11:44:12 ΜΜ
Νομίζω ότι εννοεί "ενδοσχολικά" εξεταζόμενα μαθήματα!  :(

Όχι ρε φίλε μη μας ξενερώνεις έτσι :)
Το μάθημα Ανάπτυξη Εφαρμογών δεν έχει σαν στόχο την εκμάθηση κάποιου συγκεκριμένου προγραμματιστικού περιβάλλοντος ούτε την καλλιέργεια προγραμματιστικών δεξιοτήτων από τη μεριά των μαθητών. Δεν αποσκοπεί στη λεπτομερειακή εξέταση της δομής, του ρεπερτορίου και των συντακτικων κανόνων κάποιας γλώσσας...

Γιάννης Αναγνωστάκης

Παράθεση από: andrika στις 03 Σεπ 2013, 11:37:18 ΜΜ
Συμφωνω απολυτα αν και δεν πιστευω τιποτα....Συνεχιζουμε για να δουμε τι θα βγει στο τελος. Αν και παλι λεω δεν πιστευω τιποτα. Τσακωθηκα και με μια χημικο σημερα... Πραγμα στο οποιο δεν ηθελα να εμπλακω αλλα δεν αντεξα. Το τι ειπε το στομα της δεν λεγεται...Τεραστια μορφη η γυναικα....Τι να λεω τωρα...

Για πες λίγο τι σου είπε..έχει σημασία...Σοβαρά!

GEG

Παράθεση από: ntzios kostas στις 04 Σεπ 2013, 12:10:06 ΠΜ
Όχι ρε φίλε μη μας ξενερώνεις έτσι :)
Κώστα νομίζω προχθές ο Γκλαβάς το ξεκαθάρισε οτι θα είναι ενδοσχολικά εξεταζόμενο σε Β και Γ ....οπότε η σημερινή δήλωση (?) αρβ παραπέμπει προφανώς για πανελλαδικά εξεταζόμενο...
Hey! It compiles! Ship it! :-)

seibei

Είναι τόσο λογικά, δίκαια και αναγκαία τα αιτήματά μας απο απόψη παιδαγωγική, επιστημονική, και κάθε άλλη που ίσως τελικά γίνουν δεκτά.
Και εννοώ και το Γυμνάσιο και τις Α',Β' ΓΕΛ και τα ΕΠΑΛ. Απλά, καμία εμπιστοσύνη σε καμία δήλωση μέχρι να δούμε το τελικό.

kadafi

Φίλε Χημικέ,
με αυτά που κάνεις ακόμα και ο Αρβανιτό σε σιχάθηκε!!!
Ελευθερίου Κωστής
Μηχανικός Υπολογιστών
Καθηγητής Πληροφορικής (ΠΕ20)

apom

Παράθεση από: janag79 στις 04 Σεπ 2013, 12:15:03 ΠΜ
Για πες λίγο τι σου είπε..έχει σημασία...Σοβαρά!

θα ήθελα κι εγώ να το γνωρίζω... έστω με πμ...

vtsakan

Συναδερφοι, πραγματικά δεν ξέρω τι να φανταστώ.  Μπορεί ναωεγινε κουβέντα για πανελλαδικως εξεταζομενο.  Μπορεί να έγινε κουβέντα για ενδοσχολικα εξεταζόμενο.  Μπορεί και να μην έγινε ωκαι τίποτα.  Το μόνο που θελω να επισημάνω είναι η ανασφάλεια που αισθάνονται, εστω και για ενα βράδυ, οι συναδερφοι μας χημικοί.  Αυριο θα ξεκαθαρίσει το θέμα.  Ας θυμούνται όμως πως ένιωσαν σήμερα,  για να καταλάβουν τι περνάμε τους τελευταίους μήνες. 
Καληνύχτα.
Βασίλης Τσακανίκας
Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών Ε.Μ.Π.

apom

Συνάδελφοι ότι μπορεί καθένας ας κάνει... τις επόμενες ημέρες κρίνονται πολλά... ιδίως για την επιβίωση πολλών εδώ μέσα... αλλά και για το γαμωτο!!!

apom

Και μη επαναπαυόμαστε ... είμαι σίγουρος αν όχι αύριο το πολύ μεθαύριο η ΕΕΧ θα ζητήσει συνάντηση με τον Υπουργό όπως έκανε και μία ημέρα μετά τις δηλώσεις κεδίκογλου τον Αυγουστο... εάν γίνει κάτι τέτοιο πρέπει οπωσδήποτε και με οποιονδήποτε τρόπο να είμαστε κι εμείς παρών!!!

NiColas1957

Παράθεση από: pepe στις 03 Σεπ 2013, 11:44:12 ΜΜ
Νομίζω ότι εννοεί "ενδοσχολικά" εξεταζόμενα μαθήματα!  :(

Έχω την αίσθηση ότι και ΦΕΚ να μας φέρουνε, και πάλι δεν θα το πιστεύουμε :)