ΕΤΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ

Ξεκίνησε από dora, 24 Σεπ 2010, 06:18:01 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

dora

Έχετε κάποια άλλη εταιρία για τεχνική υποστήριξη στο εργαστήριο ή γενικά στο σχολείο, εκτός από το ΠΛΗΝΕΤ ;

andreas_p

Δεν έχουμε ΠΛΗΝΕΤ !!!!
Ο  ... πρώην  ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ !!! (Δεν υπάρχουν κίνητρα)

Ο επόμενος .... αναζητείται !!!

Καρκαμάνης Γεώργιος

Παράθεση από: dora στις 24 Σεπ 2010, 06:18:01 ΜΜ
Έχετε κάποια άλλη εταιρία για τεχνική υποστήριξη στο εργαστήριο ή γενικά στο σχολείο, εκτός από το ΠΛΗΝΕΤ ;
Τι εννοείς "άλλη εταιρεια" ;

Πάντα υπάρχει ένας προμηθευτής για την προμήθεια υλικών και πάντα υπάρχει ο πληροφορικός για να κάνει ορισμένες δουλείες. Το ΠΛΗΝΕΤ το χρησιμοποιώ για ποιο δύσκολες δουλειές

dim

Παράθεση από: Καρκαμάνης Γεώργιος στις 25 Σεπ 2010, 12:31:09 ΠΜ
Πάντα υπάρχει .............και πάντα υπάρχει ο πληροφορικός για να κάνει ......... δουλείες.
Σαφέστατος!!!!!!

dora


[quote......]και πάντα υπάρχει ο πληροφορικός για να κάνει ορισμένες δουλείες. [/quote]

Γιώργο, δεν είμαι τεχνικός. Οι «ορισμένες δουλειές» για άλλους μπορεί να είναι να βάλουν έναν υπολογιστή στο Domain και για άλλους να κάνουν Παπάδες. Δεν μπορούν όλοι να έχουν τις τεχνικές γνώσεις που χρειάζεται το εργαστήριο.

Άσε το άλλο .....δεν είχε Internet ο διευθυντής και έφαγα μιάμιση ώρα να δω τι μ@#@&*@! Είχε κάνει.

Και όταν θέλω πραγματική βοήθεια από το ΠΛΗΝΕΤ έχω απαντήσεις του στυλ.: Φέρτο από δω να το δούμε........... Δεν υπάρχει κάποιος διαθέσιμος τώρα θα σας πάρουμε τηλέφωνο (σε μια εβδομάδα) ...και άλλα τέτοια.

Προσοχή! Δεν μειώνω τα παιδιά στο ΠΛΗΝΕΤ, απλά θεωρώ ότι τόσα σχολεία που έχουν στην δικαιοδοσία τους λογικό είναι η αντίδρασή τους.

Νομίζω ότι ο υπεύθυνος του εργαστηρίου εντοπίζει το πρόβλημα και προσπαθεί να βρει λύση είτε μόνος του(αν είναι κάτι απλό) είτε με εξωτερική βοήθεια. Όταν το εργαστήριο είχε ακόμα τεχνική υποστήριξη από την ALTEC (λόγω σύμβασης) όλα δούλευαν ρολόϊ.
Γι΄αυτό ξαναρωτάω: έχετε κάποια άλλη εταιρεία για τεχνική υποστήριξη εκτός από το ΠΛΗΝΕΤ;

Gnirut

Έρχεσαι στην ουσία dora, με "περαστικούς", "ψώνια", "καλοθελητάδες" και ερασιτεχνισμούς ούτε εργαστήριο πληροφορικής μπορεί να συντηρηθεί μακροπρόθεσμα,  ούτε και καμμιά σοβαρή μηχανοργάνωση του σχολείου.

dora

Δεν έχω πάρει καμία απάντηση.

Μόνο εγώ έχω πρόβλημα υποστήριξης; ???

dim

Τι να σου πω Dora .. δεν γνωρίζω κάτι διαφορετικό σε υποστήριξη.
Εγώ πέρσι που τοποθετήθηκα σε Γυμνάσιο το εργαστήριο είχε 9 υπολογιστές απο τους οποίους δούλευαν οι 3.
Μετά από 3 μήνες ήρθε το ΠΛΗΝΕΤ στο σχολείο.
Επίσης όλη τη χρονιά πήγαινα και έφερνα υπολογιστές στο ΠΛΗΝΕΤ.
Το ίδιο θα κάνω και φέτος και ίσως "ευτυχώς" που υπάρχουν γιατί είναι τζάμπα.
Αν είχαμε εταιρεία και πλήρωνε το σχολείο δεν είμαι και πολύ σίγουρη αν θα τους έφτιαχνε.

Καρκαμάνης Γεώργιος

Παράθεση από: dora στις 30 Σεπ 2010, 06:25:31 ΜΜ
Δεν έχω πάρει καμία απάντηση.

Μόνο εγώ έχω πρόβλημα υποστήριξης; ???

Προσωπικά dora, ότι προβλήματα παρουσιάζονται στο εργαστήριο (από  το ποιο μικρό ως το μεγαλύτερο) τα φτιάχνω μόνος μου και μέχρι τώρα όλα πάνε καλά από άποψη λειτουργικότητας του εργαστηρίου.