goto

Ξεκίνησε από ntalia, 04 Απρ 2006, 09:47:24 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

ntalia

Γεια σας,
Θέλω να ρωτήσω αν πέρα από θεωρεία στην goto πρέπει να ξέρουμε να λύνουμε και ασκήσεις με goto ???
Ευχαριστώ.
???

EleniK

Νομίζω ότι αν λύσεις 2 ασκήσεις με δομή επιλογής και 2 με δομές επανάληψης, αντιπροσωπευτικές έτσι ώστε να έχεις ιδέα τι γίνετε, τότε λογικά θα είσαι καλυμένη.
Ελένη Κοκκίνου
Καθηγήτρια Πληροφορικής, ΠΕ19

Στέλλα

Σοβαρά πιστεύετε ότι πρέπει να ξέρουν οι μαθητές και άσκηση με goto. Δεν ξέρω μου φαίνεται παρατραβηγμένο!!!!

nekis

Πιστεύω ότι οι ασκήσεις του τετραδίου μαθητή και 1 -2 ακόμα παραδείγματα σχετικής δυσκολίας είναι πλέον από αρκετά

Vangelis

Όποιος τολμήσει και βάλει θέμα με goto  προβλέπω να του γίνεται δημόσια διαπόμπευση στο Σύνταγμα.
Είναι σαν να βάλουν θέμα στα μαθηματικά και να ζητούν να λυθεί με πρακτική αριθμητική.

evry

 Βαγγέλη έχεις δίκιο αλλά το θέμα είναι πως στο τετράδιο του μαθητή υπάρχουν δυο τέτοιες ασκήσεις οπότε για να είσαι καλυμμένος καλό θα ήταν να κάνεις ένα δυο ασκήσεις έστω για τα μάτια του κόσμου.
What I cannot create I do not understand -- Richard Feynman
http://evripides.mysch.gr

Επισκέπτης\


Εκτός κι αν βάλει τα θέματα μαθηματικός, φυσικός, γυμναστής ή πιο όμορφα...ακαδημαϊκός

Λουκάς

Η goto μπορεί να ειπωθεί  σαν συστατικό στοιχείο του τρόπου λειτουργίας των εντολών επιλογής και επανάληψης και μόνο.
Η χρήση της σε ασκήσεις ειναι απαράδεκτη και δεν πρόκειται φυσικά ποτέ να εξεταστεί .