Ημερήσια 2010

Ξεκίνησε από Γιαννούλης Γιώργος, 28 Μαΐου 2010, 08:49:31 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Πιστεύετε ότι η λύση με πίνακες στο Θέμα Γ  :

Είναι λάθος - να κοπούν 3-5 μονάδες
30 (8.7%)
Είναι λάθος - να κοπούν 1-2 μονάδες
23 (6.7%)
Είναι σωστή αλλά όχι ιδανική - να κοπούν 1-2 μονάδες
29 (8.5%)
Είναι σωστή αλλά όχι ιδανική - να μην κοπούν μονάδες
108 (31.5%)
Είναι σωστή - να μην κοπούν μονάδες
153 (44.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 341

dimitra

Συνάδελφοι, ρίξτε μια ματιά στην υπόδειξη 2, στο Θέμα Δ του Δομημένου Προγραμματισμού των ΕΠΑΛ. Συγκεκριμένα η υπόδειξη αναφέρει ότι όπου χρειάζεται επανάληψη να γίνει χρήση μόνο της while ... do.

Δεν καταλαβαίνω το νόημα της συγκεκριμένης υπόδειξης, αλλά άλλη είναι η ερώτησή μου:
Γιατί δε δόθηκε αντίστοιχη υπόδειξη και στην ΑΕΠΠ;  Αφού τελικά επιτρέπεται... >:D
Ενιαίο, δημόσιο και δωρεάν δωδεκάχρονο σχολείο.

Γιαννούλης Γιώργος

Κάθε επιστημονικα τεκμηριωμένη λύση είναι αποδεκτή.

Δεν καταλαβαίνω το νόημα της συγκεκριμένης υπόδειξης αλλά άλλη είναι η ερώτηση μου:

Το πρόβλημα είναι γιατί δόθηκε τέτοιος περιορισμός στα ΕΠΑΛ  >:D

amichail

#1712
Δεδομένου μάλιστα ότι στο Δομημένο Προγραμματισμό με το επίσης απαράδεκτο και με ασάφειες βιβλίο του , οι πίνακες είναι εκτός ύλης.
Μέχρι την περασμένη εβδομάδα πίστευα ότι στερούσαμε ένα σημαντικό κομμάτι γνώσης από τους μαθητές μας.
Με το παρόν topic στην 115 σελίδα έχω αρχίσει να αλλάζω γνώμη  ;D

Και στα θέματα του Δομημένου Προγραμματισμού πάντως η ΚΕΕ (ή μάλλον ΚΕΠΕ σε μας) το έκανε το θαύμα της (περισσότερα στο εκεί topic)

Παράθεση από: aktorion στις 03 Ιουν 2010, 05:45:16 ΜΜ
Κάθε επιστημονικα τεκμηριωμένη λύση είναι αποδεκτή.

Δεν καταλαβαίνω το νόημα της συγκεκριμένης υπόδειξης αλλά άλλη είναι η ερώτηση μου:

Το πρόβλημα είναι γιατί δόθηκε τέτοιος περιορισμός στα ΕΠΑΛ  >:D
Για μένα θα πω μόνο ότι είμαι ο τύπος του δασκάλου που αν κάνω ένα μάθημα για 50η φορά θα αλλάξω για 52η φορά τις σημειώσεις μου

nik_gr

Τελικά, άσχετα με το τι πιστεύει ο καθένας για το Γ Θέμα, έβγαλε κάποια επίσημη γραμμή το Υπουργείο για τους διορθωτές; Κόβονται μόρια, και αν ναι, πόσα; Να ξέρουμε και τι θα πούμε στους μαθητές μας...

ioarvanit


gthal

Πολύ καλό !  Μπράβο !   :)
Φιλικά,
Γιώργος Θαλασσινός

dim

Παράθεση από: ioarvanit στις 04 Ιουν 2010, 10:28:52 ΠΜ

Την έκφραση: Δεν μπορείς!! την καταλαβαίνουμε. Φυσικά και δεν μπορούμε θα ήταν λάθος.
Αλλά την έκφραση: Δεν μπορούν!!! Μην λέμε ότι να ναι στο forum... μην απαξιώνουμε την εξουσία....... Μας το απέδειξαν!!! Φυσικά και μπορούν!!!!!!!!!!

darap

Αν και αρκετά ετεροχρονισμένα

THUMBS UP στον Παναγιώτη