ΠΣΔ

Ξεκίνησε από elf, 25 Νοε 2009, 11:54:26 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

elf

Γεια σας,

σήμερα μπήκα στην ιστοσελίδα μου στο ΠΣΔ και αντί να δω αυτά που έχω ανεβάσει, εμφανίστηκε η default ιστοσελίδα που βγαίνει όταν δεν έχεις ανεβάσει τίποτα. Τώρα ξαναμπήκα και είναι εντάξει. Συνέβη αυτό σε κανέναν άλλο ή να κοιτάξω μήπως κάποιος βρήκε τον κωδικό μου;

Δημήτρης Δαλαγιώργος

Το παθαίνω όλη τη μέρα σήμερα...
Ενάντια στην ηλιθιότητα, ακόμα και οι θεοί, μάταια αγωνίζονται.
Friedrich Schiller

poursali

εδώ και μια βδομάδα τουλάχιστον κατά διαστήματα συμβαίνει σε όλες τις σελίδες του ΠΣΔ....
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

thtsag

Συχνό φαινόμενο που είχε ελαχιστοποιηθεί αλλά τελευταία επανήλθε! Συνήθως σημαίνει αναβάθμιση συντήρηση των servers του ΠΣΔ. Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Δυστυχώς τα πράγματα είναι ακόμα χειρότερα με τις δυναμικές σελιδες

giannopk

Η υπηρεσία των ιστοσελίδων του ΠΣΔ δέχεται καθημερινά τεράστιο όγκο δεδομένων από τους χρήστες και είναι επόμενο να εμφανίζονται δυσλειτουργίες ανά καιρούς, οι οποίες οφείλονται κυρίως σε προβλήματα εξοπλισμού και όχι σε αδιαφορία των ανθρώπων του ΠΣΔ. Οι τεχνικόι της υπηρεσίας καταλαμβάνουν προσπάθειες για να διορθώνονται τα προβλήματα όσο το δυνατόν γρηγορότερα, για να διασφαλίζεται ή ομαλή λειτουργία της υπηρεσίας.
Σε περίπτωση που παρατηρήσετε κάποιο τέτοιο πρόβλημα ξανά, μπορείτε να υποβάλετε ένα σχετικό αίτημα στην υπηρεσία υποστήριξης στην ιστοσελίδα http://helpdesk.sch.gr.

Λάμπρος Μπουκουβάλας

Κώστα giannopk έχεις απόλυτο δίκιο. Εγώ είμαι μάρτυρας τόσο του μεγάλου όγκου όσο και της μεγάλης προσπάθειας που καταβάλλουν τα παιδιά πίσω από το helpdesk και πιστεύω ότι θα πρέπει να δείχνουμε κάποια κατανόηση και υπομονή. Ας μη ξεχνάμε ότι το ΠΣΔ είναι μακράν ο μεγαλύτερος ISP στην Ελλάδα!!!
Λάμπρος Μπουκουβάλας
MSc - MRes

http://blogs.sch.gr/lambrosbouk

Ο Θουκυδίδης  (που τον διαβάζουν οι ξένοι, αλλά όχι εμείς)  έγραφε: «Αταλαίπωρος τοις πολλοίς η ζήτησις της αληθείας, και επί τα ετοίμα μάλλον τρέπονται» (Ι, 20, 3). Οι περισσότεροι δηλαδή αναζητούν αβασάνιστα την αλήθεια και στρέφονται σε ό,τι βρίσκουν έτοιμο. Δεν προβληματίζονται...

P.Tsiotakis

Δεν έχει υπάρξει περίπτωση να τηλεφωνήσω στο ΤΕΙ Αθήνας (ΠΣΔ) και να μην εξυπηρετηθεί ΑΜΕΣΑ το αίτημά μου

Λάμπρος Μπουκουβάλας

Το ίδιο συμβαίνει και στο ΕΑΙΤΥ στην Πάτρα. Εδώ και 3 χρόνια, που συνεργάζομαι μαζί τους, έχω διαπιστώσει ότι ΟΛΑ τα παιδιά πραγματικά εξυπηρετούν άμεσα και αποτελεσματικά, ακόμη και όταν πρόκειται για βλάβη του ΟΤΕ, ακόμη και σε δύσκολες μέρες ή σε αργίες! Οι διαπροσωπικές μας σχέσεις είναι πλέον άριστες (χωρίς να γνώριζα κάποιον από παλαιότερα), κάτι που βοηθά ακόμη περισσότερο. Συμπεριφέρονται σαν επαγγελματίες (αν και το οικονομικό τους μέλλον είναι αβέβαιο) και προσπαθούν παράλληλα να συντηρήσουν πεπελαιωμένο εξοπλισμό.

Επίσης θεωρώ ότι έχουν καλό τιμονιέρη (αναφέρομαι στον κ. Παρασκευά).
Λάμπρος Μπουκουβάλας
MSc - MRes

http://blogs.sch.gr/lambrosbouk

Ο Θουκυδίδης  (που τον διαβάζουν οι ξένοι, αλλά όχι εμείς)  έγραφε: «Αταλαίπωρος τοις πολλοίς η ζήτησις της αληθείας, και επί τα ετοίμα μάλλον τρέπονται» (Ι, 20, 3). Οι περισσότεροι δηλαδή αναζητούν αβασάνιστα την αλήθεια και στρέφονται σε ό,τι βρίσκουν έτοιμο. Δεν προβληματίζονται...