CCNA Γνώμες

Ξεκίνησε από ΜΙΤΜ, 25 Ιαν 2010, 11:47:58 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Gnirut

"ατελείωτες" = πολύ δουλειά
Το που θα σταματήσεις εξαρτάται από τις επαγγελματικές σου επιδιώξεις.

Προσωπική μου συμβουλή στον papalife.
Εαν είσαι συνάδελφος που θα μείνεις στην εκπάιδευση, κάνε καλύτερα κάποιο μεταπτυχιακό σε κάποιο πανεπιστήμιο, δεν καταλαβαίνω σε τι θα σε οφελήσουν οι "τυφλοσούρτες" της Cisco.
Εαν είσαι συνάδελφος που βαρέθηκες την εκπαίδευση και θες να την κοπανήσεις, καλύτερα πρότου αρχίσεις τις πιστοποιήσεις να βρεις που θα δουλέψεις και να ζητήσεις να σε πιστοποιήσουν αυτοί.
Εαν είσαι "περαστικός" πληροφορικάριος. Κάνε το πρώτο επιπεδο για να το βάλεις στο βιογραφικό σου και ψάξε για σοβαρή δουλειά που θα σε πιστοποιήσουν αυτοί. Το κόστος πιστοποίησης δεν είναι μικρό.

Προσωπική μου άποψη:
Δεν υπάρχει πιο βαρετή διαδικασία για κάποιον που έχει σπουδάσει πληροφορική να πρέπει να "πιστοποιηθεί" στους "τυφλοσούρτες" της Cisco και της Microsoft. Είναι κατάντια για τον κλάδο διεθνώς και το μόνο που προσφερουν αυτές οι πιστοποιήσεις είναι φτηνό εργατικό προσωπικό (χωρίς πολλές σπουδές) στις επιχειρήσεις και "κλειδωμα" μιας δεξαμενής επαγγελματιών στις πλατφόρμες της Cisco και της Microsoft.

P.Tsiotakis

το είχα γράψει και πριν από 4 περίπου χρόνια, και το ξαναγράφω

συνεχίστε να μαλώνετε στο στέκι, παίρνω τα ποπ κορν μου και παρακολουθώ

ΥΓ: δεν ξέρω περί CCNA

Gnirut

Σιγά μην τσακωνόμαστε.
Σιγά μην τσακωθούμε για ~1300 "οριζοντιοποιημένα" ευρώ το μήνα, δεν θα'σαι καλά...

toufeki

...μη λες τέτοια διότι υπάρχουν και άλλοι στον ιδιωτικό τομέα που παίρνουν 600. >:D
Σιγά σιγά θα μας πουν και υψηλόμισθους.