what is this?..................απογραφή

Ξεκίνησε από dora, 10 Ιουν 2010, 08:16:55 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

dim

Ωραία δεύτερος που δεν θα πληρώνεται από Σεπτέμβριο.
Τελικά πάτησα την μαγική λέξη Αποθήκευση τελικό!!!!
Έβαλα και στα δυο ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ......... ΓΥΜΝΑΣΙΟ ....................!!!!

Εγώ πάντως θα συμβάλω στον έρανο!!!

Loukritia

εύκολη ήταν η διαδικασία,αν μας είχε πει και κάποιος τι να βάλουμε σε συγκεκριμένα πεδία καλά θα ήταν. >:( Αν το μετανιώσεις πάντως αυτό που έβαλες, μπορείς να ξανακάνεις την διαδικασία και να ξανααπογραφείς. Απογεγραμμένοι συνάδελφοι, καλό μας καλοκαίρι!
Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ... - Louis Hector Berlioz

pgrontas

Εμένα μου πήρε δύο τρεις φορές να το πετύχω.
Αντιμετώπισα πρόβλημα με το κλάδος όπου δεν έδειχνε τίποτα και με τις σπουδές όπου αρχικά δεν έφερνε τα τμήματα και στη συνέχεια κράσαρε. Μετά από κάποιες προσπάθειες δούλεψε.
Συμπέρασμα: Οι επιλογές από τα drop down πρέπει να γίνονται με αργό ρυθμό. ;D
Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute - Harold Abelson

Kixer

Καλησπέρα!

Δεν έχω απογραφεί ακόμη αλλά έχω μία απορία...

Λέει ότι σε περίπτωση που έχουμε κάνει κάτι λάθος ή δεν συμπληρώσαμε κάτι και θέλουμε να το διορθώσουμε θα πρέπει να ξανα-εισάγουμε όλα τα πεδία και το σύστημα θα κρατήσει απο όλες τις "απογραφές" μας αυτή με τα πληρέστερα στοιχεία...

Αν κάναμε λάθος όμως σε ένα νούμερο, πχ αντί για 4 θέλουμε να το κάνουμε 5... τί γίνεται τότε; Ποιά θεωρείται πληρέστερη;Πάει χρονολογικά;  :-\ :-\

Loukritia

To ΑΦΜ, το ΑΜΚΑ και ο αριθμός ηλ. πληρωμής έχουν ψηφίο ελέγχου και δεν μπορείς να κάνεις λάθος.Σε κάποια γίνεται και απευθείας έλεγχος. Στα υπόλοιπα ενδεχομένως να επικοινωνήσουν μαζί σου για να τους πεις ποιο είναι το σωστό.Προσοχή θέλει στη συμπλήρωση κ τα δικαιολογητικά. Don't worry.
Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ... - Louis Hector Berlioz

lykos

Απογράφηκα με κάποια μικροπροβλήματα, αλλά τα βρήκα σκούρα όταν θέλησα να βοηθήσω ένα φίλο μου Δάσκαλο. Παραθέτω το mail μου με τις απορίες και την - γρήγορη οφείλω να πώ - απάντηση που πήρα. (Νομίζω πως τα ανεφερόμενα στην απάντηση δεν είναι και αυτονόητα...)

ΠαράθεσηΕρωτήσεις-Απορίες (που δεν καλύπτονται στις FAQ)
1. Επιλέγοντας στο *ΚΛΑΔΟΣ την επιλογή ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ Α'ΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΔΑΣΚΑΛΟΙ-ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΙ) το σύστημα μου ζητά "Ειδικότητα". Τι καταχωρώ; Δάσκαλος δεν υπάρχει...)

2. Στο πεδίο "Εκπαιδευτικό Ίδρυμα", οι Παιδαγωγικές Ακαδημίες δεν προτείνονται.
Τι καταχωρώ; Και τι καταχωρώ στα πεδία "Σχολή", "Τμήμα";

Ευχαριστώ για την απάντησή σας.

Βασίλης Λυκοστράτης
Η απάντηση:
ΠαράθεσηΚαλημέρα,
Οι Καθηγητές Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και οι  Δάσκαλοι επιλέγουν από το πεδίο "ΚΛΆΔΟΣ" την επιλογή "Καθηγητές Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης"  και "Προσωπικό Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης (Δάσκαλοι Νηπιαγωγοί)" Στη συνέχεια Καθηγητές Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης επιλέγουν από το πεδίο "ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ" την ειδικότητά τους (π.χ. Φυσικός"), ενώ οι Δάσκαλοι και Νηπιαγωγοί επιλέγουν "Άλλη ειδικότητα" και κατόπιν πληκτρολογούν "δεν εντάσσομαι σε ειδικότητα.
Στο πεδίο "Εκπαιδευτικό Ίδρυμα μπορείτε να πληκτρολογήσετε τις Παιδαγωγικές Ακαδημίες στο πεδίο "Άλλο"
Ομάδα Απογραφής Αμειβομένων Δημοσίου

Laertis

Εγώ απογράφηκα σήμερα αφού γύρισα απο ολιγοήμερες διακοπές και δε συνάντησα κανένα πρόβλημα πιθανόν επειδή είναι Κυριακή και η πρόσβαση ήταν περιορισμένη.
Νικολακάκης Γιώργος
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής
http://users.sch.gr/gnikola

za√‘ag

Εγώ την έκανα Παρασκευή μετά τις 12 τη νύχτα ...

Γιατί έλεγε "πιλοτικά" ? Θα την ξανακάνουμε ?
«Δεν υπάρχει λόγος να θέλει κανείς έναν υπολογιστή στο σπίτι του»--Ken Olson, πρ. της DEC, 1977
«Τα 640KB RAM επαρκούν για να τρέξει κάθε πρόγραμμα»--Bill Gates
Δείτε κι άλλες ιστορικές ατάκες  εδώ

poursali

μόλις έκανα και γω την απογραφή μέσα σε 10 λεπτάκια. λειτούργησε χωρίς προβλήματα.
καλή τύχη και στους υπόλοιπους!

;-)
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

poursali

Παράθεση από: za√'ag στις 11 Ιουλ 2010, 08:07:15 ΜΜ
Εγώ την έκανα Παρασκευή μετά τις 12 τη νύχτα ...

Γιατί έλεγε "πιλοτικά" ? Θα την ξανακάνουμε ?

από το site: Οι εγγραφές του διαστήματος της πιλοτικής λειτουργίας είναι έγκυρες και δεν απαιτούν άλλη ενέργεια από τον απογραφόμενο.
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

za√‘ag

Από την πείρα μου:

Θα δείξει !! :)
«Δεν υπάρχει λόγος να θέλει κανείς έναν υπολογιστή στο σπίτι του»--Ken Olson, πρ. της DEC, 1977
«Τα 640KB RAM επαρκούν για να τρέξει κάθε πρόγραμμα»--Bill Gates
Δείτε κι άλλες ιστορικές ατάκες  εδώ

Νίκος Αδαμόπουλος

Τι βάζετε στο φορέα απασχόλησης και φορέα διορισμού;

alkisg

Φορέας απασχόλησης: Δημόσιες Υπηρεσίες
Φορέας Εργασίας: ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

Εγώ την πάτησα παρακάτω, έβαλα Κλάδος "ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ"
ενώ έπρεπε να βάλω
Κλάδος: ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
Ειδικότητα: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΑΕΙ
...και έτσι αναγκάστηκα και συμπλήρωσα και μια δεύτερη στο καπάκι... :)

za√‘ag

Μισό λεπτό ...

Εργασιακή σχέση ΜΟΝΙΜΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ
Μερική Απασχόληση Όχι
Φορέας απασχόλησης : ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
Υπηρεσία : ... το σχολείο

Οργανικός Φορέας : ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
...
Κατηγορία Εκπαίδευσης : ΠΕ
Κλάδος : ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
Ειδικότητα : ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΑΕΙ

Σωστά δεν είναι;
«Δεν υπάρχει λόγος να θέλει κανείς έναν υπολογιστή στο σπίτι του»--Ken Olson, πρ. της DEC, 1977
«Τα 640KB RAM επαρκούν για να τρέξει κάθε πρόγραμμα»--Bill Gates
Δείτε κι άλλες ιστορικές ατάκες  εδώ

za√‘ag

Παράθεση από: alkisg στις 11 Ιουλ 2010, 09:45:22 ΜΜ

...και έτσι αναγκάστηκα και συμπλήρωσα και μια δεύτερη στο καπάκι... :)

Καλά .. πόσες φορές έχεις δικαιωμα να απογραφείς; Θα πληρώνεσαι 2 φορές;;;
«Δεν υπάρχει λόγος να θέλει κανείς έναν υπολογιστή στο σπίτι του»--Ken Olson, πρ. της DEC, 1977
«Τα 640KB RAM επαρκούν για να τρέξει κάθε πρόγραμμα»--Bill Gates
Δείτε κι άλλες ιστορικές ατάκες  εδώ