what is this?..................απογραφή

Ξεκίνησε από dora, 10 Ιουν 2010, 08:16:55 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

tropheus

Είναι καλά οι τύποι ;;; Το σύστημα θα ανοίξει στις 12 Ιουλίου και μέσα σε ένα δεκαήμερο θα πρέπει να έχουν απογραφεί ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ;;;

Το server τον ρωτήσανε ;;;

Καρκαμάνης Γεώργιος

Παράθεση από: tropheus στις 02 Ιουλ 2010, 12:10:19 ΠΜ
Είναι καλά οι τύποι ;;; Το σύστημα θα ανοίξει στις 12 Ιουλίου και μέσα σε ένα δεκαήμερο θα πρέπει να έχουν απογραφεί ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ;;;

Το server τον ρωτήσανε ;;;
και όπως πάντα θα δοθεί στο τέλος και μια παράταση

Loukritia

"$%^*(^$£^*(*($$££%%&^**)((^$££"%^
τι άρπα κόλλα είναι πάλι αυτή η απογραφή;!

Απόσπασμα από το FAQ
Τι συμπληρώνω στο πεδίο "θέση ευθύνης";
Συμπληρώνετε με ελεύθερο κείμενο τον τίτλο της θέσης ευθύνης που κατέχετε, π.χ. προϊστάμενος τμήματος.

Το ΘΕΣΗ ΕΥΘΥΝΗΣ είναι υποχρεωτικό!!!
Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ... - Louis Hector Berlioz

Circle

Το να είναι διαθέσιμο από τις 12 Ιουλίου που ταυτόχρονα είναι καταληκτική ημερομηνία για αρκετούς από εμάς, ξεπερνά κάθε φαντασία! Η ζωή είναι γεμάτη εκλήξεις τελικά!!!  :laugh:

Για τη θέση ευθύνης το πιθανότερο είναι να έχει μενού όπως πχ γίνεται στο survey ( όπου και είναι περασμένα όλα τα στοιχεία μας! Γιατί δεν τα παίρνουν από εκεί;;; ).

Laertis

Απο όσα έμαθα μέχρι τις 12/7 θα γίνεται πιλοτική καταγραφή επιλεγμένων νομών (συγκεκριμένα ξέρω για Χαλκιδική) και επιλεγμένων υπηρεσιών για να τεσταριστεί το σύστημα και η εφαρμογή. Θεωρώ σίγουρο ότι θα δοθεί παράταση και μάλιστα μεγάλης διάρκειας γιατί σίγουρα θα παραουσιαστούν προβλήματα ...
Νικολακάκης Γιώργος
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής
http://users.sch.gr/gnikola

poursali

ναι ο καθένας μας το θεωρεί βέβαιο ότι θα δοθεί παράταση γιατί πάντα έτσι γίνεται.
αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο σχεδιασμός πρέπει να είναι τέτοιος που να επιβάλει στην ουσία μια παράταση.
δεν μπορεί έστω στα χαρτιά να φαίνεται ότι ο στόχος μπορεί να επιτευχθεί;
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

dora

 >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Δεν το πιστεύω....................................... Μιλάμε οι άνθρωποι είναι καταγκιόζηδες.

Αντε και να ανοίξει τότε το   κ@#@σύστημα, εμείς θα περιμένουμε μέχρι τότε για να φύγουμε από την κ@#@αθήνα;

Άντε και να φύγω και να το κάνω από εκεί που θα είμαι. Θα τα έχω όλα τα χαρτί μαζί μου ή θα ζητάνε μετά από λίγες μέρες και τα τετραγωνικά του σπιτιού μου και ότι άλλο τους κατέβει; >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Καλά είμαι πολύ θυμωμένη ..........................................

dim

Καλημέρα!!!
Τι κακοπροαίρετοι άνθρωποι που είστε....
Αμέσως με το κακό λόγο.... φτού φτού φτού!!!!!!!!! :)


Για να δείτε πως υπάρχουν και δεσμεύσεις της κυβέρνησης  :police: που θα ισχύσουν.... όχι άντε έτσι παίξε γέλασε....
Η «δέσμευση» στην οποία η κυβέρνηση θα φανεί συνεπής θα είναι να μην μας καταβάλει το μισθό.

Loukritia

το πρόβλημα με το σύστημα - μεταξύ άλλων- είναι πως άλλα στοιχεία πρέπει να μπουν για μας, άλλα για τους γιατρούς, άλλα για τους ΟΤΑ, άλλα για τις εφορίες κλπ. Και υποθέτω πως δεν θέλουν να κάνουν απογραφή ανά κατηγορία, γιατί μπορεί κάποιος να είναι διπλοθεσίτης και να μην τον πάρουν χαμπάρι! Η απογραφή είναι άλλη μια μεγάλη επιτυχία της ελληνικής διακυβέρνησης και διοίκησης... Και φυσικά το κορυφαίο όλων, αν κάνετε λάθη καλά να πάθετε, δεν θα πληρωθείτε. Εκβιασμός; Δε νομίζω!
Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ... - Louis Hector Berlioz

poursali

συγγνώμη είμαι αφελής αν υποθέσω ότι όσες θέσεις και αν κατέχει κάποιος στο δημόσιο έχει ένα μόνο ΑΦΜ;
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

poursali

μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

Καρκαμάνης Γεώργιος


cristosx


Δεν πρέπει να συλλεγούν και να τύχουν περαιτέρω επεξεργασίας, κατά την απογραφή του προσωπικού του Δημοσίου και των Ν.Π.Δ.Δ., τα στοιχεία που δεν συνδέονται με τη μισθοδοσία, και ο υπεύθυνος επεξεργασίας οφείλει να λάβει τα μέτρα ασφαλείας που περιγράφονται στο σκεπτικό και να ενημερώσει σχετικά την Αρχή εντός έξι μηνών από της εκδόσεως της παρούσας αποφάσεως.

Αυτό αποφάσισε η Αρχη Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων , ύστερα από δύο προσφυγές – καταγγελίες που ασκήθηκαν

ΡΕΠΟΡΤΑΖ:esos.gr

http://www.esos.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=8330:2010-07-07-11-53-29&catid=239:2009-12-01-15-36-00&Itemid=1624

dim

#43
Η εφαρμογή της απογραφής είναι διαθέσιμη από αυτόν τον σύνδεσμο https://www1.gsis.gr/Apografi/enter.seam     και λειτουργεί πιλοτικά για όλους τους υπόχρεους με στόχο τη βελτίωση της αποδοτικότητας του συστήματος έως την Κυριακή 11/7, 9μμ.

Έκανα  μια προσπάθεια.

Loukritia

νομίζω και στα δύο βάζεις το σχολείο, εφόσον δεν είσαι με απόσπαση σε άλλο σχολείο. Λογικά στην οργανική είναι για να δουν από που μισθοδοτείσαι και το απασχόλησης που υπηρετείς.
Το θέμα είναι τι γίνεται στην διάθεση.....
Υ.Γ. την συμπλήρωσα. ...Αν δεν πληρώνομαι από Σεπτέμβρη, θα κάνετε ένα έρανο στο στέκι!?!??!?
Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ... - Louis Hector Berlioz