Επαγγελματικό Λύκειο > Προγραμματισμός Υπολογιστών

Διαγράμματα ροής

(1/2) > >>

casla:
Καλησπέρα,
από προηγούμενες ερωτήσεις διάβασα οτι τα διαγράμματα ροής και ο ψευδοκώδικας είναι εκτός ύλης.
Παρ'όλα αυτά υπάρχει στο βιβλίο και στην εξεταστέα ύλη είναι μέσα.

ΚΕΦΑΛΑΙΟ 4. Αλγοριθμικές δομές
.
.
4.1.2 Δομή επιλογής if (ΑΝ)
4.1.3 Δομή επανάληψης (for και while)
.
.

Που αναφέρεται και που στηριζόμαστε να λύνουμε και να γίνεται αναπαράσταση των προγραμμάτων μόνο με python?
Σας παρακαλώ διαφωτίστε με!!

George Eco:
"Που αναφέρεται και που στηριζόμαστε να λύνουμε και να γίνεται αναπαράσταση των προγραμμάτων μόνο με python?
Σας παρακαλώ διαφωτίστε με!! "

Καλησπέρα.
Python?
Είσαι Γ Λυκείου ή Γ ΕΠΑΛ;

casla:
Είμαι σε ΕΠΑΛ και αναφέρομαι στο μάθημα που δίνουν πανελλήνιες. Είναι ή δεν είναι στην ύλη τα διαγράμματα ροής;  Πάντως ποτέ σε παλιότερα θέματα από ότι είδα δεν έχουν ζητηθεί διαγράμματα ή ψευδοκώδικας.
Κάνω πρώτη φορά το μάθημα και έχω μπερδευτεί! ☹️

evry:
Έχεις δει πουθενά στο βιβλίο ή στο τετράδιο μαθητή άσκηση στην οποία να ζητείται διάγραμμα ροής ή ψευδοκώδικας?
Η χρήση του ψευδοκώδικα και των διαγραμμάτων ροής έχουν καθαρά διδακτικό/εκπαιδευτικό σκοπό και δεν εξετάζονται.

--- Παράθεση από: casla στις 29 Οκτ 2020, 09:34:11 μμ ---Είμαι σε ΕΠΑΛ και αναφέρομαι στο μάθημα που δίνουν πανελλήνιες. Είναι ή δεν είναι στην ύλη τα διαγράμματα ροής;  Πάντως ποτέ σε παλιότερα θέματα από ότι είδα δεν έχουν ζητηθεί διαγράμματα ή ψευδοκώδικας.
Κάνω πρώτη φορά το μάθημα και έχω μπερδευτεί! ☹️

--- Τέλος παράθεσης ---

casla:
Όχι δεν έχω δει. Απλά στην ύλη είναι μέσα, δεν αναφέρεται πουθενά ότι εξαιρούνται και ήθελα να είμαι σίγουρη.
Σε ευχαριστώ πολύ

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση