Γενικό Λύκειο > Γενικά

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΛΥΚΕΙΟΥ

(1/3) > >>

markip:
Ειναι γνωστο οτι ναι μεν μπαινει βαθμολογια στους μαθητες αλλα η βαθμολογια δεν συμπεριλαμβανεται στον μεσο ορο. Σαν μια μαθητρια που μου αρεσει η πληροφορικη και ειμαι αρκετα εως και πολυ καλη στο συγκεκριμενο μαθημα, οφειλω να πω οτι ειναι αδικο να μην συμπεριλαμβανεται ο βαθμος στο μεσο ορο. Εσεις τι πιστευετε, πρεπει ή οχι να συμπεριλαμβανεται ο βαθμος στον γενικο μεσο ορο? Και στην τελική, με ποια λογικη μετρανε τα υπολοιπα μαθηματα, και οχι η πληροφορικη? Γιατι και εμεις σαν μαθητες γραφουμε διαγωνισματα και εξεταζομαστε κανονικα στο μαθημα, και εσεις σαν καθηγητες προσπαθητε να μας μαθετε τουλαχιστον τα βασικα. Πειτε μου σας παρακαλω τη γνωμη σας...

pgrontas:
Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που λες από την πλευρά σου ως μαθήτρια και χαίρομαι που το βλέπεις έτσι.

Εμείς οι καθηγητές να δεις πόσο θα θέλαμε να μέτραγε ο βαθμός των Εφαρμογών στον μέσο όρο!
Όχι μόνο της πληροφορικής αλλά όλων των δυνατών επιλογών.
Δυστυχώς όμως κάποιοι πιο "φωτισμένοι" αποφάσισαν διαφορετικά.

markip:
σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!! να ρωτησω, το μονο μαθημα για το οποιο μετραει α βαθμος στο μεσο ορο ειναι η αναπτυξη εφαρμογων σε προγραμματιστικο περιβαλλον ή κανω λαθος? Σ'ολα τα αλλα μαθήματα(επιλεγομενα) που σχετιζονται με την πληροφορικη δεν μετραει ο βαθμος, σωστα?

Laertis:
Σωστά, όλα τα άλλα μαθήματα Πληροφορικής είναι μαθήματα επιλογής και κανένα δεν υπολογίζεται στο γενικό βαθμό.

sarakiniotis:

--- Παράθεση από: markip στις 30 Αυγ 2008, 04:38:09 μμ ---Σ'ολα τα αλλα μαθήματα(επιλεγομενα) που σχετιζονται με την πληροφορικη δεν μετραει ο βαθμος, σωστα?

--- Τέλος παράθεσης ---

Τεχνολογία Υπολογιστικών Συστημάτων & Λειτουργικά Συστήματα ( Γ Λυκείου - Επιλογής)
μετράει στον Μέσο όρο

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση