widows movie maker

Ξεκίνησε από karolos, 20 Μαΐου 2010, 07:51:09 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

karolos

γεια σας παιδια.λοιπον θα ηθελα να με βοηθησετε.εχω ενα προγραμμα που λεγεται windows movie maker και με αυτο φτιανω βιντεο αλλα εχω μια απορια με αυτο.ξερετε πως μπορω να γραφω πανω σε μια εικονα;(π.χ να βαλω μια οποιαδηποτε εικονα και να γραφω ετσι ωστε τα γραμματα να εμφανιζονται πανω στην εικονα;)αν ξερετε πειτε μου

Loukritia

Νομίζω πως είναι δυνατό μόνο μέσω της λειτουργίας "τίτλοι και συντελεστές"
Εργαλεία --> Τίτλοι και Συντελεστές --> Προσθήκη τίτλου στο επιλεγμένο κλιπ στην λωρίδα χρόνου.
Δοκίμασε και πες μας!
Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ... - Louis Hector Berlioz

poursali

εχω την εντυπωση οτι αυτο γινεται μονο για την πρωτη φωτο στο βιντεο (αν δεν θελεις να βαλεις αλλες δεν υπαρχει προβλημα).
διαφορετικα αν δεν γινεται αλλιως, μπορεις να το παρακαμψεις φτιαχνοντας πρωτα κανονικα το βιντεο με τις φωτο, μετα φτιαχνεις τον ταιριαστο υποτιτλο και τελος (αν θελεις) τον ενσωματωνεις στο βιντεο.

καλο προγραμμα για υποτιτλους (δωρεαν) subtitle workshop
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

Kalli

Έχει δίκιο η Loukritia!
Μπορείς με αυτό τον τρόπο να βάλεις σε όλες τις φωτογραφίες σου κείμενα...
Εχω φτιάξει πολλά βιντεάκια...Είναι απλό και εύκολο, αρκεί να ακολουθείς τα βήματα στα αριστερά:Εφέ-μεταβάσεις-τίτλοι...

karolos

νομιζω οτι το βρηκα.ευχαριστω για τις απαντησεις

Loukritia

karolos, ευκαιρία να διορθώσεις και τον τίτλο του θέματος σε wiNdows movie maker, μην νομίζει κανείς πως φτιάχνουμε βίντεο με χήρες!!!
Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ... - Louis Hector Berlioz

poursali

Παράθεση από: Loukritia στις 02 Ιουν 2010, 01:10:31 ΜΜ
karolos, ευκαιρία να διορθώσεις και τον τίτλο του θέματος σε wiNdows movie maker, μην νομίζει κανείς πως φτιάχνουμε βίντεο με χήρες!!!

χαχαχαχα καλο
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

gthal

Παράθεση από: Loukritia στις 02 Ιουν 2010, 01:10:31 ΜΜ
karolos, ευκαιρία να διορθώσεις και τον τίτλο του θέματος σε wiNdows movie maker, μην νομίζει κανείς πως φτιάχνουμε βίντεο με χήρες!!!
Πολύ καλό  ;D
Φιλικά,
Γιώργος Θαλασσινός