Επιστολή προς μέλη επιτροπής μορφωτικών υποθέσεων της Βουλής - Συλλογή Υπογραφών

Ξεκίνησε από P.Tsiotakis, 18 Αυγ 2013, 02:14:21 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Σπύρος Δουκάκης

Μας το έστειλε ο Γιάννης και το γράφω (likio.gr)

Την Δευτέρα 26 Αυγούστου θα καταθέσει ο υπουργός Παιδείας Κώστας Αρβανιτόπουλος, προς ψήφιση, στη Βουλή, το Σχέδιο Νόμου για το Νέο και Επαγγελματικό Λύκειο και το νέο σύστημα Πανελλαδικών Εξετάσεων.

Η Διαβούλευση επί του Σχεδίου Νόμου ολοκληρώνεται αύριο Τρίτη  20 Αυγούστου , στις 12 το μεσημέρι.
Ηδη το επιτελείο του υπουργού Παιδείας , έχει κάνει τις απαραίτητες διαδικασίες , ώστε να ξεκινήσει η συζήτηση στην Επιτροπή Μορφωτικών Υποθέσεων την Τρίτη 27 Αυγούστου και εντός της εβδομάδας να ψηφιστεί από την Ολομέλεια της Βουλής.

buddha


petrosp13

Παιδιά, μην συμπληρώνετε ονόματα πλέον, η επιστολή έφυγε
200 ονόματα φτάνουν
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

dtzimas

Δημήτρης Τζήμας - 1ο ΓΕΛ Καστοριάς

petrosp13

Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

Γιάννης Αναγνωστάκης

Παράθεση από: Σπύρος Δουκάκης στις 19 Αυγ 2013, 03:21:05 ΜΜ
Μας το έστειλε ο Γιάννης και το γράφω (likio.gr)

Την Δευτέρα 26 Αυγούστου θα καταθέσει ο υπουργός Παιδείας Κώστας Αρβανιτόπουλος, προς ψήφιση, στη Βουλή, το Σχέδιο Νόμου για το Νέο και Επαγγελματικό Λύκειο και το νέο σύστημα Πανελλαδικών Εξετάσεων.

Η Διαβούλευση επί του Σχεδίου Νόμου ολοκληρώνεται αύριο Τρίτη  20 Αυγούστου , στις 12 το μεσημέρι.
Ηδη το επιτελείο του υπουργού Παιδείας , έχει κάνει τις απαραίτητες διαδικασίες , ώστε να ξεκινήσει η συζήτηση στην Επιτροπή Μορφωτικών Υποθέσεων την Τρίτη 27 Αυγούστου και εντός της εβδομάδας να ψηφιστεί από την Ολομέλεια της Βουλής.

Θα ήταν καλύτερο να μπει αυτή η συζήτηση σε άλλο thread

Σπύρο, δες επισυναπτόμενο

petrosp13

Αυτό το αρχείο είναι μια χαρά
Αν μπορούσαμε να βρούμε και ποιοι κάνουν το εκπαιδευτικό ρεπορτάζ, ακόμα καλύτερα
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

petrosp13

Ποιος είχε επικοινωνία με τον Κουράκη;
Αυτός είχε δείξει ενδιαφέρον αν θυμάμαι καλά
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

AlexPapplir


petrosp13

Δεν θα την δημοσιεύσουμε προς το παρόν
Στάλθηκε με mail και τώρα στέλνεται και με fax προσωπικά στους βουλευτές
Αν κάποιος θέλει να την δει, ας μου στείλει ένα mail αλλά δεν θα πρέπει να την δημοσιοποιήσει κάπου μέχρι το τέλος της εβδομάδας
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

Λευτέρης Δουκέρης

Πέτρο έχω επικοινωνήσει εγώ με τον Κουράκη.
Είναι ο μόνος που είχε απαντήσει στα MAIL μου.
Τον ενημερώνω στέλνοντας του προτάσεις άρθρα κτλ και του ζήτησα μόλις κατέβει Αθήνα να  κλείσει ραντεβού να τον δούμε .
ΛΕΥΤΕΡΗΣ  ΚΕΡΑΤΕΑ
http://glavrio.blogspot.com"Ο ιδανικός δάσκαλος είναι εκείνος που γίνεται γέφυρα για να περάσει αντίπερα ο μαθητής του και όταν , πια του διευκολύνει το πέρασμα , αφήνεται χαρούμενα να γκρεμιστεί , ενθαρρύνοντας το μαθητή του να φτιάξει τις δικές του γέφυρ

nikosx

Νίκος Ξένος
Καθηγητής Πληροφορικής
nxenos@sch.gr

Plug and Pray

Δυστυχως κι εγω αργα το ειδα, αλλα απ ότι φαίνεται έσπευσαν αρκετοι
στο scribd δεν υπάρχει πια και η επιστολή..

Σπύρος Δουκάκης



Παράθεση από: petrosp13 στις 19 Αυγ 2013, 04:01:16 ΜΜ
Δεν θα την δημοσιεύσουμε προς το παρόν
Στάλθηκε με mail και τώρα στέλνεται και με fax προσωπικά στους βουλευτές
Αν κάποιος θέλει να την δει, ας μου στείλει ένα mail αλλά δεν θα πρέπει να την δημοσιοποιήσει κάπου μέχρι το τέλος της εβδομάδας

Παράθεση από: Plug and Pray στις 19 Αυγ 2013, 05:04:00 ΜΜ
Δυστυχως κι εγω αργα το ειδα, αλλα απ ότι φαίνεται έσπευσαν αρκετοι
στο scribd δεν υπάρχει πια και η επιστολή..

Παναγιώτης Καραγεώργος

Αν θυμάμαι καλά, η Ναυτεμπορική είχε αφιερώσει ένα μονόστηλο υπέρ της Πληροφορικής στο Λύκειο. Τα 'χωνε με τον τρόπο της και στον Σαμαρά προσωπικά... Φιλική επίσης προς εμάς, είναι και η εφημερίδα των Συντακτών νομίζω.