ΟΕΦΕ Β' φάση

Ξεκίνησε από peteglamgr, 04 Απρ 2018, 11:37:16 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

peteglamgr

Αν γνωρίζει κάποιος αν έχει βγει το τελικό επαναληπτικό ΟΕΦΕ για το μάθημά μας, ας το αναρτήσει.
Ευχαριστώ  :)

ikariofil

έχω την εντύπωση ότι η εξέταση για το μάθημά μας είναι στις 11/4

tasospap


Μου έκαναν εντύπωση τα πολλά λάθη που περιέχουν οι επίσημες λύσεις που έδωσε ο ΟΕΦΕ.....

tony

Μπορείτε αν ανεβάσετε τα θέματα ή κάποιο link να τα κατεβάσουμε;

xara_pap

εχει καποιος τα θεματα?

npapathomop

Αν θα μπορούσε κάποιος να τα ανεβάσει ή να τα στείλει θα ήταν πολύ μεγάλη βοήθεια.

peteglamgr


jtsi3

καλησπέρα. μήπως έχετε και τα θέματα για τον προγραμματισμό και δίκτυα για το ΕΠΑΛ;

npapathomop

Ευχαριστούμε πολύ!

theoni

 Γεια σας μία ερώτηση ήθελα να κάνω πάνω στις απαντήσεις του Οεφε στο θέμα Δ στο Δ3 η αρχή επανάληψης δουλεύει σωστά???

Λαμπράκης Μανώλης

Καλημέρα

νομίζω δεν λειτουργει σωστά και νομίζω πως δεν είνια το μόνο λάθος στις λύσεις .... καταρχάς δεν υπάρχει παράμετρος Ν αλλά Ι και επίσης η συνθήκη πρέπει να είναι Μέχρις_ότου θ=0 (θέλουμε να ΜΗΝ υπάρχει το στοιχείο) ... αν δεν κάνω κάποιο λάθος

theoni

Μήπως μετά την κλήση της συνάρτησης έπρεπε να βάλουμε μια ΑΝ θ<>0 ΤΟΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΟΛΗ .η άσκηση λέει σε περίπτωση που βρεθει  η πόλη μέσα στον πίνακα να ξαναδινουμε νεα πόλη για αναζήτηση.

Λαμπράκης Μανώλης

 ΑΝ βάλεις ΑΝ είναι δομή επιλογής οπότε έχεις μία "μαντεψιά" ..  το μέχρις_ότου το ρυθμίζει αυτό όπου θα δίνεις επαναληπτικά πόλεις αλλά με θ=0 ... δηλαδή δίνει πόλεις μέχρι να μην βρεθεί μία, οπότε την αποθηκεύει αφού δεν υπάρχει

theoni

Ναι εγώ λέω να βάλουμε κανονικά την αρχή επανάληψης δηλαδή να πούμε
Διάβασε πόλη
Αν i<>1τοτε
Αρχη επανάληψης
    Θ<-- Αναζήτηση (ον,ι-1,πόλη)
    Αν θ<>0 Τότε
        Διάβασε πόλη
    Τελος_αν
Μεχρις_οτου θ=0
Η άσκηση λέει πως αν διαβάσουμε μια πόλη η οποία είναι ήδη καταχωρημένη πρέπει να διαβάζουμε μια καινούργια πόλη και αν αυτή δεν υπάρχει τότε την καταχωρούμε στον πίνακα Ον.Οι λύσεις του Οεφε κάνουν την αναζήτηση μέχρι να επιστραφεί η τιμή 0.οταν όμως η τιμή που επιστρέφεται είναι διάφορη από το μηδέν κάπου πρέπει να διαβάζεται νέα πολη

Λαμπράκης Μανώλης

Ναι χρειάζεται ξανά να διαβάσεις νέα τιμή, κάτι σαν "βήμα", διαφορετικά δεν έχει νόημα η επανάληψη... έχουν αρκετά λαθάκια οι λύσιες νομίζω