Επαναληπτικές εξετάσεις - εξετάσεις ομογενών

Ξεκίνησε από nikolasmer, 11 Σεπ 2023, 06:33:57 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

nikolasmer

Έχουμε θέματα!
Μερεντίτης Νικόλαος
Πληροφορικός

nikolasmer

Στο θέμα Γ των Ομογενών:
1. Πολύ ωραίο το σενάριο και η συνθήκη της δομής επιλογής με την οποία μπορείς να γλιτώσεις αρκετό κώδικά. ;)
2. Στο Γ4 έχουμε σίγουρα 4τροχα οχήματα ή δεν το διάβασα καλά;  ???

Μερικές φορές στο Γ και Δ, εφόσον τα θέματα απλοποιούνται για του ομογενείς, αφήνονται εκ παραδρομής περιττά δεδομένα στην άσκηση.
Μερεντίτης Νικόλαος
Πληροφορικός

Λαμπράκης Μανώλης

#2
Καλησπέρα σε ολους και καλή σχολική χρονιά να έχουμε...

Μόνο εμένα μου φαίνεται πως επαναλαμβανονται τα θέματα σε ενα βαθμο ?? Ξανά δένδρο σε κενά στο Α, με χαρακτήρες αυτή τη φορά..  στο θέμα Δ ξανά οι ίδιοι πίνακες με την ίδια λογική..καλά με την ταξινόμηση με το δεύτερο κριτήριο,  αυτό εντάξει είναι 1000% σιγουρο πως μπαίνει,  σχεδόν πάντα...ξανά το Γ πιο ωραίο από το τυποποιημένο σε μεγάλο βαθμό Δ, ξανά με διαδοχικό πλήθος όπως στα θέματα του Ιουνίου...στα κενά στο β πρέπει να μπει ένα αλλιώς καλά κατάλαβα ??

 

petrosp13

Κάποτε είχαμε θέματα επαναληπτικών που δεν τα έλυναν πολλοί καθηγητές
Τώρα έχουμε θέματα επαναληπτικών που σε βάζουν σε πειρασμό να μην δώσεις τον Ιούνιο και να προετοιμαστείς 3 μήνες παραπάνω
Γιατί;
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

George Eco

Παράθεση από: petrosp13 στις 11 Σεπ 2023, 11:15:46 ΜΜΚάποτε είχαμε θέματα επαναληπτικών που δεν τα έλυναν πολλοί καθηγητές
Τώρα έχουμε θέματα επαναληπτικών που σε βάζουν σε πειρασμό να μην δώσεις τον Ιούνιο και να προετοιμαστείς 3 μήνες παραπάνω
Γιατί;
Πέτρο στο μυαλό μου είσαι. Φέτος μου φάνηκαν εύκολα για επαναληπτικά. Δε λέω πως ήταν παιχνιδάκι, αλλά εύκλολα. Θέλω να πω, στο παρελθόν υπήρχαν θέματα με παγίδες που βασίζονταν σε λεπτομέρειες και προκαλούσαν όπως είπες ακόμα κι εμάς να τα δούμε. Μάλλον επειδή είναι η πρώτη χρονιά της μορφης 25 25 25 25 σκέφτηκαν να βάλουν ευκολότερα, όπως και τον Ιούνιο. Δε το δικαιολογώ αλλιώς.