Η Πληροφορική στο Γενικό Λύκειο v.2

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 09 Ιουν 2013, 12:00:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Γιάννης Αναγνωστάκης

Παράθεση από: petrosp13 στις 10 Σεπ 2013, 11:27:10 ΜΜ
Κάθε βράδυ που θα πας για ύπνο συνάδελφε χημικέ που δεν θυσίασες το 1/3 των μαθητών σου για να ζήσουν κι άλλοι, να έχεις βαριά στην συνείδηση σου ότι με στέλνεις στην ανεργία μετά από 13 χρόνια εξαιρετικής δουλειάς
Δεν περιγράφω άλλο

Και γω θέλω να τον ευχαριστήσω, αλλά για μένα δεν είναι συνάδελφος..Και να ξέρεις ότι πλέον θα ζεις με τον φόβο μου..Όχι όλοι, αλλά εσύ, οι ακαδημαϊκοί των Χημικών Μηχανικών,και του Γεωπονικού που επέβαλλαν φασιστικά τη Χημεία σε όλες τις τεχνολογικές και θετικές σχολές..

Ξέρουμε ποιοι είστε πλέον...

Υ.Γ: Με τους υπόλοιπους πραγματικούς συνάδελφους Χημικούς, δεν έχουμε τπτ..

petrosp13

Τώρα που τελείωσε το θέμα (προσωρινά), μπορούμε να προφέρουμε την απαγορευμένη λέξη; Μπορούμε να πούμε ότι μεγάλο μερίδιο ευθύνης στην αποπομπή μας έχουν οι Χημικοί; Έπρεπε ή δεν έπρεπε να σηκώσουμε θόρυβο γύρω από το θέμα; Πήγαμε με επιστημονικά επιχειρήματα απέναντι σε διαπλοκή και λαμογιά; Σφεντόνες απέναντι σε άρματα; Ναι κυρίες και κύριοι, αυτοί που πρόφεραν την λέξη "συντεχνία", την πρόφεραν γιατί ήξεραν τι σημαίνει συντεχνία.
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

che

Παιδιά με συγχωρείτε αλλα αν όλο αυτο το βλέπετε ως ευθύνη των χημικών κάνετε λάθος !!! Εγω αρνούμαι να το πιστέψω. Ως ένα οργανωμένο σχεδιο δημιουργίας υπεραριθμιων και μελλοντικών απολύσεων μπορω να το δω !

petrosp13

Κάνεις λάθος...
Δεν διάβασες μηνύματα χημικών σε άλλα φόρουμ
Οι άνθρωποι το περίμεναν 15 χρόνια αυτό
Αναφέρουν και έναν συνάδελφο τους που υποτίθεται ότι αυτοκτόνησε λόγω της υποβάθμισης από τον Αρσένη και την ανεργία
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

NiColas1957

ARvan .....  μπλα μπλα μπλα !!!!

Καλά υποτίθεται ότι έκανε διάλογο στην επιτροπή και μετά στην Βουλή.
Τα ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ λέει ........ από το ένα αυτί του μπήκαν από το άλλο αυτί του βγήκαν!

Τίποτα διαφορετικό !!!!  Τίποτα δεν κατάλαβε !!!  Τίποτα δεν άκουσε !!!!!

>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D

Αποστολάτος Άκης

Παράθεση από: che στις 10 Σεπ 2013, 11:50:41 ΜΜ
Παιδιά με συγχωρείτε αλλα αν όλο αυτο το βλέπετε ως ευθύνη των χημικών κάνετε λάθος !!! Εγω αρνούμαι να το πιστέψω. Ως ένα οργανωμένο σχεδιο δημιουργίας υπεραριθμιων και μελλοντικών απολύσεων μπορω να το δω !
Νομίζω ότι η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Το "νεο" λυκειο ξεκίνησε σαν τρόπος από το υπουργείο να δημιουργήσει τεχνητές υπεραριθμίες(Δεν είναι τυχαίο ότι σε πρώτη φάση κατάργησε θεατρολογίες, καλλιτεχνικά, μουσικη και πληροφορική - ειδικότητες στα δημοτικά). Δεν είχανε υπολογίσει τις αντιδράσεις(ιδιαίτερα τις δικές μας), αλλά και του απλού κόσμου, οπότε αναδιπλώθηκαν(πρωτες δηλώσεις του κωλοτούμπα κομπογιαννιτη υφυπουργου...). Εκεί μπαίνει η ΕΕΧ η οποία αφού είχε δει το μέλι, δεν υπήρχε περίπτωση να αφήσει την ευκαιρία να πάει χαμένη...(Και εντελώς τυχαία στο ΙΕΠ αρχικά υπήρχε εκτός από το Γκλαβά και πανεπιστημιακούς, μόνο χημικός από δευτεροβάθμια)...

P.Tsiotakis

Αρβ και ΑΛ σας ευχαριστώ για την ασφάλεια....

AlexPapplir

τελικά νίκησε η σιωπή. Όσοι δεν ήθελαν την αλλαγή δεν μίλησαν, δεν είπαν τίποτα και στο τέλος κέρδισαν.

Προεδρευόμενη Κοινοβουλευτική Δημοκρατία.

Vagelis

Έλα.... Θα πάρουμε και αυξήσεις...........

ΨΥΛΛΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ


che

Πρώτα πρέπει να δούμε τα μούτρα μας Πέτρο ... Τι ευθύνες έχουμε συλλογικά. Πόσοι απο τους 10000 περιπου καθηγητές πληροφορικής ασχολήθηκαν ενεργά αυτο το δίμηνο. Ενώ καίγονταν ο κωλος μας. Ένα 5% ; Οι χημικοι έκαναν οτιδήποτε προασπιζε το συμφέρον τους. Ειναι η νοοτροπία του έλληνα αυτή. Το τομάρι του να σώσει και να βολευτει.

petrosp13

Δηλαδή οι Χημικοί ήταν πιο ενεργοί; Αυτό θέλεις να μου πεις;
Όποιον Χημικό ρώτησα, όλοι άσχημα λόγια λένε για την ΕΕΧ
Δεν είναι εκεί το θέμα
Κάναμε πάρα πολλά και εκμεταλλευτήκαμε το μέσο μας
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

P.Tsiotakis


gioufkas

Έχουμε ολοι ξενερώσει...
Πρέπει να γίνει ανασύνταξη δυνάμεων...
Είδαμε τα λάθη μας... ξέρουμε τώρα πώς θα το παλέψουμε
Η μεγαλύτερη πίκρα όμως είναι, ότι βλέπεις ποιοι μας κυβερνάνε...
Μια χάρη... μην απαντήσει κανείς σήμερα σε κάνα τρολάκι... γιατί θα βγουν από τις τρύπες τους

P.Tsiotakis

Κατά πλειoψηφία

με χημικούς ... μετρητές


This is our democracy