Επαγγελματικό Λύκειο > Γενικά

Eισαγωγή στις αρχές της Eπιστήμης των H/Y

(1/3) > >>

likoyrgos:
Θεωρείται αυτό το μάθημα στην Γ ΕΠΑ.Λ εργαστηριακό; Αν ναί για πάνω απο 17 μαθητές μπαίνουν 2 καθηγητές;
 Ευχαριστώ.

likoyrgos:
Τελικά κανείς δεν έχει αναλάβει φέτος το συγκεκριμένο μάθημα ?

linap:
Από ότι ξέρω εγώ από τα σχολεία στη Μαγνησία, το μάθημα δεν θεωρείται εργαστηριακό και μπαίνει ένας εκπαιδευτικός. Αυτό από το 2015-16 που γνωρίζω. Αν έχετε κάποια άλλη πληροφόρηση, πείτε και σε μένα.

Ευχαριστώ,

Λίνα Παπακυριαζή

likoyrgos:

--- Παράθεση από: linap στις 24 Οκτ 2017, 04:59:57 μμ ---Από ότι ξέρω εγώ από τα σχολεία στη Μαγνησία, το μάθημα δεν θεωρείται εργαστηριακό και μπαίνει ένας εκπαιδευτικός. Αυτό από το 2015-16 που γνωρίζω. Αν έχετε κάποια άλλη πληροφόρηση, πείτε και σε μένα.

Ευχαριστώ,

Λίνα Παπακυριαζή

--- Τέλος παράθεσης ---
Δηλ θα βάλω εγω 25 μαθητές στο εργαστήριο για να τους διδάξω Python; (Ωραίο !!!)

linap:
Εγώ, για τρίτη χρονιά που κάνω το μάθημα, (μία ώρα, δηλαδή max 40 λεπτά την εβδομάδα), τους κάνω μάθημα στην τάξη. Όσες φορές τους έβαλα στο εργαστήριο, έγινε ένα μπάχαλο και δουλειά δεν έγινε.
Αν είμαι τυχερή και έχω καλό τμήμα, μπορεί και να φτάσω μέχρι τις συναρτήσεις. Τόσο καλά.
Αυτά για τους φωστήρες που σχεδιάζουν προγράμματα και ωρολόγια και αμφιβάλλω αν έχουν μπει ένα μήνα σε τάξη να δουν πώς περπατάει το πράγμα,
με 25 μαθητές όπως λες (που δεν ενδιαφέρονται όλοι για πληροφορική, ένα μικρό συνήθως ποσοστό).

Τέλος πάντων, το παλεύουμε όσο μπορούμε με το υλικό που έχουμε.
Κάποιος από τους 25 μπορεί να πάρει και μια μικρή ιδέα για το τι είναι η python.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση