ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ

Ξεκίνησε από Jimbo, 25 Ιουν 2010, 10:57:21 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Jimbo

ΣΤΙΣ 7 ΙΟΥΛΙΟΥ ΘΑ ΑΝΑΡΤΗΘΟΥΝ ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΤΩΝ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΛΕΕΙ ΤΟ ΥΠΔΒΜΘ.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΑ ΚΤΛ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 10/7 ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΙ.
Η ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΑΔΕΙΑ ΜΑΣ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ?
Δημήτρης Μπούζιος
ΓΕΛ Άστρους

Νίκος Αδαμόπουλος

(Καλύτερα ας μη γράφουμε με κεφαλαία...)

Δεν είμαι σίγουρος ότι υφίσταται επίσημα "καλοκαιρινή άδεια" ... τουλάχιστον με τρόπο τέτοιο ώστε να μπορούμε να την επικαλούμαστε... Μπορεί όμως να κάνω και λάθος

P.Tsiotakis

απο 1/7 ισχύει επίσημα θερινή άδεια (πλην κάποιας Πέμπτης που έχουμε υπηρεσία)
αν εργάζεσαι κάνοντας χρήση θερινής αδείας (όπως κάθε χρόνο ο διευθυντής λυκείου και ο χειριστής του Νέστορα για κάποιες μέρες του Ιουλίου) αμοίβεσαι εξτρα.
Για το σκοπό αυτό εκδίδεται έγκριση απο την υπηρεσία.

να δούμε πως εφέτος θα λειτουργήσει αυτή -η κοστοβόρος- διαδικασία

pgrontas

#3
<ΜεΕπιφύλαξη>
Άκουσα ότι θα πάρει παράταση το σχολικό έτος, ώστε να μην είναι δυνατή η επίκληση της θερινής άδειας (από το σύλλογο) για την οποία ισχύουν όσα ανέφερε ο Παναγιώτης.
</ΜεΕπιφύλαξη>
Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute - Harold Abelson

Laertis

Είναι πολύ πιθανόν Παναγιώτη όπως επίσης είναι πιθανό τα αποτελέσματα να βγουν και να κυρωθούν απο την Λυκειακή επιτροπή ή κάποια άλλη ολιγομελή επιτροπή χωρίς τη συμμετοχή όλου του Συλλόγου. Το σίγουρο είναι ότι θα γίνει κάθε προσπάθεια για να μη δοθεί μη χρήση άδειας.

Θα έλεγα ότι ζηλεύω τους συναδέλφους των Γυμνασίων αλλά με αυτά που τραβάνε φέτος με το e-school κρατάω το στόμα μου κλειστό  :-X
Νικολακάκης Γιώργος
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής
http://users.sch.gr/gnikola

Loukritia

Σύμφωνα με τον δικό μου δ/ντη δεν χρειάζεται όλος ο σύλλογος για τα αποτελέσματα της Γ, αλλά πάνω από το 1/2 του συλλόγου. Οπότε όσοι είχαν σοβαρό λόγο να εξαιρεθούν, εξαιρέθηκαν!
Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ... - Louis Hector Berlioz

Gnirut

Αυτό το μπάχαλο φέτος με τις πανελλαδικές είναι άνευ προηγουμένου. Πάντως η ΟΛΜΕ πρέπει να πατήσει ποδάρι. Η μόνη "πολυτέλεια" που έχουμε σαν κλάδος είναι αυτή η θερινή άδεια αν σιγά-σιγά αρχίσουν και μας την τρώνε κλάψτα χαράλαμπε. Καλύτερα να δίνουμε ΑΣΕΠ να πηγαίνουμε για σχολικοί φύλακες πιο συμφέρον θα είναι, πιο πολλά λεφτά, λιγότερες ευθύνες.

geprgia

Αν δεν έρθει απόφαση για το ποιος θα αναλάβει την έκδοση των αποτελεσμάτων οι απόσπασμένοι ΠΕ 19 χειριστές του Νέστωρα θα πρέπει να παρουσιαστούν στις θέσεις τις οργανικής τους στις 30 Ιουλίου ;
Επίσης στο δικό μου σχολείο που βρίσκεται σε νησί, οι περισσότεροι καθηγητές έφυγαν σήμερα. Αν παραταθεί το σχολικό έτος θα πρέπει να επιστρέψουν πίσω;


:-\ :-\ :-\

Καρκαμάνης Γεώργιος

Παράθεση από: geprgia στις 27 Ιουν 2010, 04:00:57 ΜΜ
Αν δεν έρθει απόφαση για το ποιος θα αναλάβει την έκδοση των αποτελεσμάτων οι απόσπασμένοι ΠΕ 19 χειριστές του Νέστωρα θα πρέπει να παρουσιαστούν στις θέσεις τις οργανικής τους στις 30 Ιουλίου ;
Επίσης στο δικό μου σχολείο που βρίσκεται σε νησί, οι περισσότεροι καθηγητές έφυγαν σήμερα. Αν παραταθεί το σχολικό έτος θα πρέπει να επιστρέψουν πίσω;
:-\ :-\ :-\
καλή ερώτηση!!!!!!!!!!!!

nikos33

τελικά μέχρι πότε θα καθίσουμε με τα μηχανογραφικά στο λύκειο αυτό το καλοκαίρι ξέρει κανείς ?? μήπως ήρθε κάποιο email ??

Laertis

Σύμφωνα με το αρχικό mail που έφτασε σε όλα τα σχολεία και δεν έχει αλλάξει, αν το σχολείο έχει μαθητή/τές στις επαναληπτικές εξετάσεις τότε ο Δ/ντης και ο χειριστής του Νέστορα μένουν μέχρι τις 20/7 αλλιώς είσαι σε διακοπές και δε το ξέρεις ακόμη  ;)
Νικολακάκης Γιώργος
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής
http://users.sch.gr/gnikola