Βιβλίο Συντήρησης Η/Υ Β' ΕΠΑΛ

Ξεκίνησε από VasilisK, 24 Ιαν 2012, 05:58:09 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

VasilisK

Αγαπητοί φίλοι και συνάδελφοι, ψάχνω παντού την ηλεκτρονική έκδοση (=> pdf) του βιβλίου της Β' ΕΠΑΛ Πληροφορικής Συντήρηση Η/Υ. Προσοχή, μιλάμε για το βιβλίο του μαθητή και όχι για βιβλίο καθηγητή ή τετράδιο μαθητή. Αυτό δηλαδή που χρειάζονται οι μαθητές άμεσα, δεδομένου ότι δεν έχουν έρθει ακόμα τα εκτυπωμένα βιβλία στο σχολείο μου (και μάλλον δεν πρόκειται...). Έχω "φάει" τον κόσμο κυριολεκτικά αλλά τίποτα και πουθενά (και ειδικά στο Π.Ι). Μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι ή ακόμα καλύτερα, το έχει;
Σας ευχαριστώ προκαταβολικά. 

Νίκος Αδαμόπουλος

Καλώς ήρθες στο Στέκι!  :)

Για το βιβλίο που ψάχνεις... δυστυχώς...όχι!  :(

stergiosa

Έχω «σκανάρει» το συγκεκριμένο βιβλίο για προσωπική χρήση, είναι νόμιμο να το αναρτήσω και να βάλω ένα Link εδώ.

pasxthess

Παιδιά εγώ έχω μείνει άφωνος με το υλικό του βιβλίου... εκτός του ότι έχω μικρή εμπειρία με hardware, δε ξέρω τι μπορώ να κάνω με ένα βιβλίο που ασχολείται με μουσειακά δείγματα. Υπάρχει κάποιος συνάδελφος να υποδείξει κάποιο πιο σύγχρονο υλικό που χρησιμοποιεί;

aprekates

Kudos στον συνάδελφο Κιαγιά για το εγχειρίδιο του 'Το Υλικό του Υπολογιστή με εικόνες'.
Είναι σε cc (by-nc-sa) . Καλή βάση για δημιουργία κάτι νέου . Ας το κάνουμε forkable και CVSable ! (σιβιςάμπλ :-) ) . Δυο εναλλακτικές μου έρχονται στο μυαλό. github και βικιβιβλία . Για λόγους ηθικής τάξης νομίζω ότι μια τέτοια απόφαση καλο θα ήταν να έχει και το blessing του αρχικού συγγραφέας.