e-School ?

Ξεκίνησε από Wizard, 02 Δεκ 2008, 09:14:58 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Λάμπρος Μπουκουβάλας

Παράθεση από: dim στις 02 Φεβ 2010, 09:47:40 ΜΜ
και πάλι.....!!!

Eίσαι απίστευτος!!!
Είσαι καυστικός ...!!!
Είσαι πετυχημένος!!!
Είσαι πραγματικό όπλο!!
Χαίρομαι που υπάρχεις!

Δήμητρα, δε σε αναγνωρίζω!
Λάμπρος Μπουκουβάλας
MSc - MRes

http://blogs.sch.gr/lambrosbouk

Ο Θουκυδίδης  (που τον διαβάζουν οι ξένοι, αλλά όχι εμείς)  έγραφε: «Αταλαίπωρος τοις πολλοίς η ζήτησις της αληθείας, και επί τα ετοίμα μάλλον τρέπονται» (Ι, 20, 3). Οι περισσότεροι δηλαδή αναζητούν αβασάνιστα την αλήθεια και στρέφονται σε ό,τι βρίσκουν έτοιμο. Δεν προβληματίζονται...

Λάμπρος Μπουκουβάλας

Παράθεση από: toufeki στις 02 Φεβ 2010, 04:39:34 ΜΜ
Σας άρεσε ε; Πονηρούληδες.
Τώρα κατάλαβα γιατί τόσα "χάδια". >:D

Έλα βρε Παναγιώτη........ μην αλλοτριώνεσαι!
Λάμπρος Μπουκουβάλας
MSc - MRes

http://blogs.sch.gr/lambrosbouk

Ο Θουκυδίδης  (που τον διαβάζουν οι ξένοι, αλλά όχι εμείς)  έγραφε: «Αταλαίπωρος τοις πολλοίς η ζήτησις της αληθείας, και επί τα ετοίμα μάλλον τρέπονται» (Ι, 20, 3). Οι περισσότεροι δηλαδή αναζητούν αβασάνιστα την αλήθεια και στρέφονται σε ό,τι βρίσκουν έτοιμο. Δεν προβληματίζονται...

da_perama

Τελικά δουλεύει το e-school ; Εμείς προσπαθούμε περί τους 6 μήνες και είμαστε ακόμα στη μέση. Θα πρέπει από την επόμενη χρονιά να βασίσουμε την έκδοση ελέγχων και αποτελεσμάτων σ' αυτό ;

P.Tsiotakis

ΧΑΧΑΧΑ

σήμερα πάρτε ενα μαιλ να στέλνετε

eschoolsupport@epafos.gr

είναι το τμήμα προγραμματισμού της σπουδαίας αυτής εφαρμογής

toufeki

"Εμείς προσπαθούμε περί τους 6 μήνες και είμαστε ακόμα στη μέση"

Καλά ρε παιδιά, είπαμε "χάδια" αλλά όχι και έτσι.
Εσείς το παρακάνετε. Δεν είναι για χόρταση.
Οι γιατροί βέβαια λένε ότι δεν παθαίνεις τίποτα. Ίσα ίσα που σου κάνει και καλό.
....
Εγώ πάντως έχω τις επιφυλάξεις μου.  >:D


Σημ: Συνάδελφε da_perama μη με παρεξηγήσεις έτσι. Είμαι στο πνεύμα του Καρνάβαλου. :angel:

toufeki

Τί να στέλνουμε συνάδελφε  Τσιωτάκης Παναγιώτης;
Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος; >:D >:D

poursali

Παράθεση από: toufeki στις 09 Φεβ 2010, 07:51:09 ΜΜ
Τί να στέλνουμε συνάδελφε  Τσιωτάκης Παναγιώτης;
Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος; >:D >:D

προσαναμα για τον καρναβαλο ισως? εγω θα ντυθω σκρουτζ παντως :-D
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

toufeki

Εγώ θα έστελνα ανέκδοτα έτσι για να διασκεδάσουν λίγο οι άνθρωποι μέρες που είναι:

Μια φορα και εναν καιρο ηταν ενα σπερματοζωαριο το οποιο πεθανε και πηγε στον Παραδεισο...Εκει λοιπον μετα απο μερικους μηνες, βαρεθηκε και πηγε στον Θεο για να του ζητησει την βοηθεια του στο να γινει ανθρωπος...Ο θεος ομως του αρνηθηκε προσωρινα και του ειπε να περιμενει λιγο...Περασαν λοιπον 5...7...10 χρονια..Αγανακτισμενο το σπερματοζωαριο παει στον θεο και ξαναζηταει να τον κανει ανθρωπο..

Θ: "Επειδη περιμενες αρκετα, θα σε βοηθησω.Λοιπον ακου τι θα κανεις..Οταν θα βγεις απο τον "σωληνα" θα τρεξεις, θα τρεξεις παααααααρα πολυ γρηγορα και θα πας να πεσεις πανω σε ενα μεγαλο στρογγυλο πραγμα..Εκει θα το ρωτησεις "Εσυ εισαι το ωαριο?" θα σου απαντησει "Ναι" και θα χωθεις μεσα του..Ενταξει?

Σπερμ: "Συμφωνοι!!"

Γεματο χαρα λοπον το σπερματοζωαριο, μετα την...."διετελεση της σεξουαλικης πραξης" μεταξυ δυο ανθρωπων φευγει απο το "σωληνα" του ανδρα, οπως του ειχε πει ο θεος και τρεχει με ολη του τη δυναμη....Καποια στιγμη φτανει μπροστα απο ενα μεγαλο πραγμα..

Το ρωταει: "Εσυ εισαι το ωαριο?" και εκεινο απανταει......"Οχι το e-skroutz ειμαι..."


Σημ: Το μόνο που άλλαξα στο παραπάνω ανέκδοτο είναι μόνο μια λέξη. >:D

poursali

χαχαχα
οπως το αλλο:

"ειπα στη μανα μου να με κανει σαν τον Alain Dellon, αλλα αυτη πηγε και με εκανε άλλαν ντ' άλλων..."

αφιερωμενο στο e-skroutz που ειχε την ιδια τυχη
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

P.Tsiotakis


denix

Ένα παλιότερο άρθρο στην Καθημερινή που έπεσα σήμερα πάνω του και "ζωγραφίζει" το e-school.

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_economy_2_20/09/2009_330053

Καρκαμάνης Γεώργιος

Παράθεση από: Gnirut στις 02 Φεβ 2010, 04:50:41 ΜΜ
"συμφωνώ με όσα έγραψες (με το νόημα, όχι με τις εκφράσεις...)"

Έχεις δίκιο δεν έπρεπε να βάλω ...
επρεπε να βάλω το πιο politically correct: "στα αχαμνά μας" ή "στα γεννητικά μας όργανα" ή "στα γεννητικά μας μόρια" ή "στα παπάρια μας" αν και το τελευταίο είναι φαλλοκρατικό και δεν θα συμφωνήσουν οι γυναίκες συνάδελφοι. Η ουσία πάντως είναι ότι για το e-school μιλάμε τόσην ώρα...  :angel:

Νομίζω ότι ξεφύγαμε λίγο

Καρκαμάνης Γεώργιος

Παράθεση από: toufeki στις 09 Φεβ 2010, 07:47:09 ΜΜ
"Εμείς προσπαθούμε περί τους 6 μήνες και είμαστε ακόμα στη μέση"

Έξι μήνες προσπαθείτε για να πετύχετε τι;

paan2004

Συνάδελφοι, προσπάθησε κανείς να κάνει εισαγωγή απουσιών από δ-βάση στο e-school  με χρήση αρχείου Excel; Μπορεί να γίνει μόνο με σύνολα απυσιών τετραμήνου ή πρέπει να γίνει με αναλυτικές ημερομηνίες για κάθε μαθητή; Αν πληκτρολογήσω τις απουσίες κατευθείαν στο e-school, πρέπει υποχρεωτικά με αναλυτικές ημερομηνίες για κάθε μαθητή;

periptero

Παίδες και κορασίδες, μετά τη μικρή αλλά "προσοδοφόρα"  :P ενασχόληση με το e-school, έχω να καταθέσω τα εξής με την εμπειρία μου με το support του:

1. Το support είναι στο υπουργείο αλλά ο server  ανήκει στον έπαφο. Και αυτοί εκεί συνδέονται... Οι καλοί δεσμοί κόβονται δύσκολα :P :P
2. Αν στείλετε emails το πιο πιθανό είναι να μην πάρετε ποτέ απάντηση... (Σε τηλεφωνική μου επικοινωνία με το support του και έκφραση παραπόνων γιατί δεν μου απάντησαν σε email  του σχολείου  μου 2 ημερών μου είπε κατά λέξη ο συμπαθής συνάδελφος? , "τι να σου πω τώρα, καθημερινά παίρνουμε 3.500 emails που να προλάβουμε να τα απαντήσουμε όλα αυτά??"
3. Αν θέλετε παρ' αύτα να επικοινωνήσετε με το support να το κάνετε από 15:15 μέχρι 16:15(κανονικά είναι 16:00 αλλά πρέπει να είναι μαζόχες  :P :P και κάθονται και παραπάνω). Συνήθως εκείνη την ώρα το σηκώνουν με την πρώτη. τώρα βέβαια αν καταφέρουν να συνδεθούν με το System.Epafos.Sqldb.SqlServer.DataManagement δεν το γνωρίζω και μάλλον θα σας συμβούλευα να το αποφύγετε να το δοκιμάσετε  :P :P
4. Κατά τα άλλα τα παιδιά του support είναι εξυπηρετικότατα και νηφάλια και πολύ φιλικά απέναντί μου τουλάχιστον.
5. Και φυσικά η επανάληψη είναι η μητέρα όλων των γνώσεων???(συγχωρέστε με :angel:)

Ελπίζω να βοήθησω με τις συμβουλές μου.