ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ ΕΤΟΥΣ 2020 - 2021

Ξεκίνησε από Mαρία Τζ., 03 Νοε 2021, 02:37:25 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Mαρία Τζ.

Καλησπέρα σας! Έχω 3 απόφοιτους από την περσινή χρονιά που μου ζήτησαν να κάνουμε μάθημα επειδή θέλουν να ξαναδώσουν... Ειδικότερα ο ένας εκ των 3 ήταν στη θετική κατεύθυνση και φέτος θέλει να δοκιμάζει από την Επιστήμης-Οικονομίας! Μπορεί παρακαλώ κάποιος να με βοηθήσει όσον αφορά την ύλη που ισχύει για τα παιδιά που ξαναδίνουν φέτος; Θα ισχύσει η περσινή μειωμένη;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!  :)

ApoAntonis

Δεν έχει καθοριστεί ακόμα πως θα εξεταστούν οι περσινοί. Το "λογικό" είναι να δώσουν στην ίδια μειωμένη ύλη, αλλά με ποσοστό επί των θέσεων.
Πιθανόν θα κόψει ένα ποσοστό για τους απόφοιτους του '21 και του ΄20 και θα τους βάλει μια κατηγορία.

Το οποίο δεν είναι το ιδανικότερο αφού οι απόφοιτοι του '21 θα έχουν ΕΒΕ. Πρέπει να καθοριστεί και με ποιά ΕΒΕ θα πάνε (του συνόλου ή της κατηγορίας)
Επιπρόσθετα, ο τρόπος υπολογισμού των μορίων αλλάζει από φέτος ... αλλά δεν έχω δεί κάποια διευκρίνηση για απόφοιτους παλαιότερων ετών.

Πολύ συντηρητικά πριν τον Φλεβάρη, δύσκολο να υπάρξει κάποια ενημέρωση.

Τέλος, δεν ξέρω τι γίνεται όσο αφορά την αλλαγή πεδίου.

evry

Έχω την αίσθηση ότι φέτος όλοι θα δώσουν στα ίδια. Δεν θα υπάρξει σύστημα παλαιών-νέων.
Αυτό φαίνεται από την απόφαση να μην δώσουν οι απόφοιτοι παλαιών ετών Κοινωνιολογία αλλά Λατινικά.
Αυτά φυσικά αλλάζουν από την μια μέρα στην άλλη, οπότε κανείς δεν ξέρει.
What I cannot create I do not understand -- Richard Feynman
http://evripides.mysch.gr