Γενικό Λύκειο > Γ΄ Λυκείου

Είμαστε 2, είμαστε 3 ?

(1/2) > >>

Τσιωτάκης Παναγιώτης:
Μήπως είμαστε 2, μήπως είμαστε 3 ? Τελικά ξεπερνάμε τους 13?

Πόσοι είναι οι καθηγητές Πληροφορικής (δημόσιοι και ιδιωτικοί) που ασχολούνται με τα κοινά του διαδικτύου?

Από την ανάγνωση των θεμάτων φαίνεται πως πάνω από 99 άτομα δεν επισκέπτονται αυτό το forum, δε νομίζω οτι υπάρχει άλλη εικόνα σε άλλα forums, μιλάμε για τα ίδια 99 άτομα. Τελικά ζούμε στην κοινωνία της πληροφορίας και της συμμετοχικής δημοκρατίας και σίγουρα είμαστε ο κλάδος του μέλλοντος?

Εκτός κι αν τελικά ο καθένας αναζητά υλικό και σχόλια - διορθώσεις που έχουν κάνει άλλοι και δεν αφιερώνει 2 λεπτά να πει τη γνώμη του

Καληνύχτα σας και χαιρετίσματα στο Σέργιο

Με εκτίμηση,  :juggle:

http://users.kor.sch.gr/ptsiotakis

P.Tsiotakis:
Έλα και ξυπνήσαμε ...

Boudouris:
Νίκος Μπουντούρης. Διδάσκω σε φροντιστήρια

pfan:
Αγαπητέ Παναγιώτη,
Συγχαρητήρια για την πολύ αξιόλογη προσπάθεια σου. Είδα λίγο το site σου και με χαροποίησε που ένας ακόμη συνάδελφος ενάντια στο ρεύμα του «δε βαριέσαι…» του «ωχ αδελφέ ας τα κάνουν οι άλλοι…» κάνει μια προσπάθεια να ανεβάσει το επίπεδο της εκπαίδευσης. Βέβαια σε λίγο καιρό δεν ξέρω αν θα απογοητευτείς από την ανταπόκριση, δεν ξέρω αν θα σου περάσει η ιδέα από το μυαλό ότι καλό θα ήταν να γράψεις και ένα βοήθημα, δεν ξέρω αν θα θέλεις να συνεχίσεις στην δευτεροβάθμια ή απλώς θα την χρησιμοποιείς ως «πάτημα» για παραπέρα εξέλιξη. Ότι και αν διαλέξεις θα πρέπει να θυμάσαι ότι οι περισσότεροι δεν έχουν τον χρόνο να αφιερώσουν ούτε ένα δευτερόλεπτο παραπάνω για κάτι που δεν τους αποδίδει «κέρδος» και το κέρδος αυτό δεν είναι πάντα απαραίτητα οικονομικό.

Με εκτίμηση,

ΥΓ: στις ασκήσεις με την GOTO στην άσκηση 4 ξέχασες να εμφανίσεις το άθροισμα στο δομημένο αλγόριθμο.

P.Tsiotakis:
Αγαπητή Φανή,

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και θέλω να σου πω τα εξής (χωρίς προσπάθεια να μονοπωλήσω το forum):
1. Είμαι ήδη απογοητευμένος από την ανταπόκριση στο site. Αλλά όχι μόνο από αυτό. Είμαι απογοητευμένος από τη συμμετοχή σε όλα τα forums των καθηγητών πληροφορικής. Τι συμβαίνει ? Δεν έχουν υπολογιστή ? Δεν έχουν πρόσβαση στο Internet ? Μπορεί και όλα αυτά. Υπάρχουν και άλλες εξηγήσεις που μπορώ να δώσω

2. Δεν έχω αντιληφθεί γιατί είναι κακό η συγγραφή βοηθήματος. Αποτελεί την προσωπική κατάθεση αυτού που το δημιούργησε. Κατάλαβα πάντως τι θέλεις να πείς. Η απάντηση δίνεται από το ότι στο site έχω αναρτήσει pdf cracker και λογισμικό για καταβίβαση δικτυακών κόμβων ?? Είδες το σύμβολο του copyright στο site μου?

3. Υπάρχουν πολλοί, περισσότερο αξιόλογοι από μένα που υπηρετούν την εκπαίδευση, δεν θεωρώ οτι είμαι κάτι σπουδαίο. Έχω αποφασίσει να την υπηρετήσω. Ο λόγος που αποφάσισα να δημιουργήσω έναν τέτοιον κόμβο καταγράφεται στην ιστοσελίδα http://www-old.sch.gr/forums/viewtopic.php?mode=viewtopic&topic=995&forum=21&start=120 του πάλαι ποτέ δοξασμένο forum  :). Τώρα πια έχω καταθέσει την προσωπική μου άποψη και συνεχίζω

Φανή, περιμένω με χαρά τυχόν υλικό που έχεις δημιουργήσει για τα σχετικά μαθήματα να το αναρτήσουμε με το όνομά σου

Με εκτίμηση,  

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση