παιδαγωγική επάρκεια και προτεραιότητα

Ξεκίνησε από annami2005, 01 Σεπ 2015, 12:10:50 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

annami2005

Γεια σε όλους.
Φέτος έκανα πρώτη φορά τα χαρτιά μου για τους αναπληρωτές και θα ήθελα μία πληροφορία αν γνωρίζει κάποιος. Σχετικά με την προτεραιότητα στους πίνακες. Ποιος από τους δύο προηγείται? Αυτός που έχει προϋπηρεσία αλλά δεν έχει παιδαγωγική επάρκεια, ή αυτός που έχει επάρκεια αλλά δεν έχει προϋπηρεσία? Έχω διαβάσει διάφορα γι αυτό το θέμα, άλλος λέει το ένα άλλος το άλλο η ΑΣΠΑΙΤΕ λέει αυτός με την επάρκεια, και εγώ έχω μπερδευτεί. Θέλω να υπολογίσω τις πιθανότητες που έχω να με πάρουν γιατί σκέφτομαι σοβαρά να φύγω για εξωτερικό και δεν βλέπω τους περιβόητους πίνακες να βγαίνουν σύντομα και βιάζομαι. Αν γνωρίζει κάποιος ας με διαφωτίσει παρακαλώ. (Εγώ είμαι αυτός ο κάποιος χωρίς προϋπηρεσία με επάρκεια)

dpa2006

Παράθεση από: annami2005 στις 01 Σεπ 2015, 12:10:50 ΠΜ
Γεια σε όλους.
Φέτος έκανα πρώτη φορά τα χαρτιά μου για τους αναπληρωτές και θα ήθελα μία πληροφορία αν γνωρίζει κάποιος. Σχετικά με την προτεραιότητα στους πίνακες. Ποιος από τους δύο προηγείται? Αυτός που έχει προϋπηρεσία αλλά δεν έχει παιδαγωγική επάρκεια, ή αυτός που έχει επάρκεια αλλά δεν έχει προϋπηρεσία? Έχω διαβάσει διάφορα γι αυτό το θέμα, άλλος λέει το ένα άλλος το άλλο η ΑΣΠΑΙΤΕ λέει αυτός με την επάρκεια, και εγώ έχω μπερδευτεί. Θέλω να υπολογίσω τις πιθανότητες που έχω να με πάρουν γιατί σκέφτομαι σοβαρά να φύγω για εξωτερικό και δεν βλέπω τους περιβόητους πίνακες να βγαίνουν σύντομα και βιάζομαι. Αν γνωρίζει κάποιος ας με διαφωτίσει παρακαλώ. (Εγώ είμαι αυτός ο κάποιος χωρίς προϋπηρεσία με επάρκεια)
Η παιδαγωγική επάρκεια είναι σημαντική εφόσον θες να ασχοληθείς με την εκπαίδευση.
Προς το παρόν ετοιμάσου να ξανακάνεις αίτηση αναπληρωτή-ωρομισθίου αν δεν το γνωρίζεις ήδη:
Computer science (abbreviated CS or CompSci) is the scientific and practical approach to computation and its applications. It is the systematic study of the feasibility, structure, expression, and mechanization of the methodical processes (or algorithms) that underlie the acquisition, representation, processing, storage, communication of, and access to information, whether such information is encoded in bits and bytes in a computer memory or transcribed engines and protein structures in a human cell.source:http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_science

annami2005

Δεν ρωτησα αυτο. Ρωτησα ποιος προηγειται. Παρακαλώ οποίος γνωρίζει κάτι για το θέμα ας απαντήσει.