Σχολή πληροφορικής 2022

Ξεκίνησε από Kostas Pogo, 17 Ιουλ 2022, 12:59:52 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Kostas Pogo

Η ερώτηση έχει γίνει πάρα πολλές φορές αλλά με δεδομένα προηγούμενων ετών οπότε ήθελα να ρωτήσω όσον αφορά την φετινή χρονιά. Έδωσα πανελλήνιες φέτος και συγκέντρωσα ΜΟ 16.600 στην οικονομική κατεύθυνση. Σε ένα ιδανικό σενάριο θέλω να περάσω στην πληροφορική του ΠΑΠΕΙ αλλά είμαι 244 μόρια κάτω από τις περσινές βάσεις οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θα την πιάσω. Έχοντας μελετήσει τις υπόλοιπες επιλογές μου ( κατά προτίμηση Αθήνα) έχω καταλήξει στην πληροφορικής και τηλεματικής του Χαροκόπειου και στα ψηφιακά συστήματα του ΠΑΠΕΙ. Έχω διαβάσει τα μαθήματα και το πρόγραμμα σπουδών και στις 2 παρόλα αυτά δεν μπορώ να καταλήξω σε κάποια.

akouts

Συμπλήρωσε το μηχανογραφικό σου σαν να είχες 20000 μόρια!
Βάλε τις σχολές με τη σειρά προτίμησής σου!


dpa2006

Παράθεση από: akouts στις 17 Ιουλ 2022, 06:43:37 ΜΜΣυμπλήρωσε το μηχανογραφικό σου σαν να είχες 20000 μόρια!
Βάλε τις σχολές με τη σειρά προτίμησής σου!
Ακριβώς έτσι...!!!  :)
Computer science (abbreviated CS or CompSci) is the scientific and practical approach to computation and its applications. It is the systematic study of the feasibility, structure, expression, and mechanization of the methodical processes (or algorithms) that underlie the acquisition, representation, processing, storage, communication of, and access to information, whether such information is encoded in bits and bytes in a computer memory or transcribed engines and protein structures in a human cell.source:http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_science