Γενικό Λύκειο > Εξετάσεις 2013-2014

ΘΕΜΑ Γ

<< < (21/21)

evry:

--- Παράθεση από: nikolasmer στις 14 Ιουν 2014, 10:51:13 πμ ---Καλημέρα σε όλους.
Αν κάποιος έδινε τον παρακάτω κώδικα ως λύση στο θέμα Γ (αν εξαιρέσουμε τη χρήση προγράμματος αντί για αλγόριθμο) πόσο θα έχανε ο μαθητής/η μαθήτρια;

--- Τέλος παράθεσης ---

Δυο ερωτήσεις πρώτα
1) Την έδωσε αυτή τη λύση μαθητής?
2) Γιατί πρέπει να χάσει? δεν το είδα διεξοδικά αλλά δεν βλέπω κάτι λάθος. Τώρα αν έχει κάποιο λάθος σε κάνενα δείκτη ή άκρο επανάληψης στο τέλος που κοιτάει αυτά που περισσεύουν δεν με ενδιαφέρει, η σκέψη είναι σωστή, οπότε πρέπει να πάρει 20/20

Άλλο όμως το τι πρέπει να πάρει και άλλο το τι θα πάρει, έτσι δεν είναι?
Παίζει απλά που θα πέσει
οπότε εγώ λέω απλά μια εκτίμηση. Αν του κόψουν θα του κόψουν στην χειρότερη περίπτωση μέχρι 5, δεν νομίζω παραπάνω. (προφανώς επειδή δεν έχουν καταλάβει τι λύση, και ούτε θέλουν να την καταλάβουν :-( )

nikolasmer:

--- Παράθεση από: evry στις 14 Ιουν 2014, 03:42:23 μμ ---Δυο ερωτήσεις πρώτα
1) Την έδωσε αυτή τη λύση μαθητής?
2) Γιατί πρέπει να χάσει? δεν το είδα διεξοδικά αλλά δεν βλέπω κάτι λάθος. Τώρα αν έχει κάποιο λάθος σε κάνενα δείκτη ή άκρο επανάληψης στο τέλος που κοιτάει αυτά που περισσεύουν δεν με ενδιαφέρει, η σκέψη είναι σωστή, οπότε πρέπει να πάρει 20/20

--- Τέλος παράθεσης ---

Μία μαθήτριά μου έδωσε - κατά τα λεγόμενά της - την παρπάνω λύση με τη χρήση αλγορίθμο φυσικά όπως το λέει η εκφώνηση. Εμπιστεύομαι τον κωσικά της και την σκέψη της. Ήταν μια επιπολαιότητα της στιγμής η χρήση πίνακα στο θέμα της. Επίσης το θέμα Δ το έλυσε με πίνακα 10χ7 μέσα σε μια επανάληψη "Για" για κάθε εβδομάδα. Έχει ξανα θιγεί η λύση αυτή σε άλλο topic. Όπως επίσης και η λύση της σε παρόμοιο μήνυμα του κυρίου Πέρδου πιο πάνω το οποίο δεν το είχα πάρει χαμπάρι.
Τα παιδιά, τώρα που χαλάρωσαν τα πράγματα, αναμοχλεύουν παλιές καταστάσεις για να προβλέψουν αποτελέσματα. Η ίδια έχασε μόνο ενα Σ/Λ. Αυτά και μόνο αυτά χάνει συν το κομμάτι του θέματος Γ. Υπομονή... ότι βγάλει η μαντανία που λένε... άλλωστε θα γίνει μια πολύ καλή ηλεκτρολόγος, το πιστεύω.   

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση