Troll-1

Ξεκίνησε από Nifalios, 09 Σεπ 2014, 11:41:22 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

che

Παράθεση από: Nifalios στις 11 Σεπ 2014, 10:51:51 ΠΜ
Για το δικό σας φροντιστήριο έχετε απαντήσει κε Πέτρο.
Ο χημικός είπατε. Ειδικά όταν δε ξέρει ο πληροφορικός.

Αλλα λόγια να αγαπιόμαστε τρολ.

Τελικα οι μηχανολόγοι χρειάζονται χημεία ; Θα μας πεις ;


petrosp13

Παράθεση από: Nifalios στις 11 Σεπ 2014, 10:51:51 ΠΜ
Για το δικό σας φροντιστήριο έχετε απαντήσει κε Πέτρο.
Ο χημικός είπατε. Ειδικά όταν δε ξέρει ο πληροφορικός.

Σε παρακαλώ να μην παίζεις με τον πόνο μου
Το ότι το μόνο που ξέρω να κάνω στην ζωή μου είναι να διδάσκω (έστω και άσχημα) ένα εξειδικευμένο μάθημα εφαρμογών υπολογιστή, δεν με κάνει λιγότερο άνθρωπο
Έχω κι εγώ δικαίωμα στο όνειρο, αφήστε κι εμάς τους "ανίκανους" να ζήσουμε
Με στεναχώρεσες πρωί και πρωί
Και να φανταστείς ότι σε νόμιζα φίλο μου
:'( :'( :'(
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

Λαμπράκης Μανώλης

Παράθεση από: Nifalios στις 11 Σεπ 2014, 10:51:51 ΠΜ
Για το δικό σας φροντιστήριο έχετε απαντήσει κε Πέτρο.
Ο χημικός είπατε. Ειδικά όταν δε ξέρει ο πληροφορικός.

χαχαχαχαχα ...... ρε παιδιά ειλικρινά τώρα ....... χωρίς πλάκα ..... αγαπητέ Nifalios επειδή και εγώ ανήκω στην κατηγορία των μη - ικανων, όπως τον συνάδελφο  petrosp13, μπορείς να μου εξηγήσεις το νόημα της παραπάνω πρότασης ??? τι θες να πεις δηλαδή ??? ποιο είναι το συμπέρασμα γιατί αδυνατώ να το δω ... 

che

Προς διαχειριστές : αν και αντιδημοκρατικό , ίσως και φασιστικό ...
Μήπως ο nifalios (εχω αμφιβολίες για το ποσο), ανήκει στην κατηγορία των ftsak κλπ ;
Πόσος χρόνος χρειάζεται για να καταλάβουμε οτι τέτοιου είδους συμμετοχές έχουν ως μοναδικό σκοπο να τεντώνουν τα νεύρα μας ;
Πράξτε τα δέοντα λοιπον.

Νίκος Αδαμόπουλος

Παράθεση από: che στις 11 Σεπ 2014, 11:57:18 ΠΜ
Πόσος χρόνος χρειάζεται για να καταλάβουμε οτι τέτοιου είδους συμμετοχές έχουν ως μοναδικό σκοπο να τεντώνουν τα νεύρα μας ;
Πράξτε τα δέοντα λοιπον.

Εγώ πάντως το βρίσκω αρκετά διασκεδαστικό και χαλαρωτικό! (δεν μιλάω ως διαχειριστής)

@nifalios: γιατί δεν ανοίγεις ένα νέο θέμα σχετικό με το format και άλλα παρόμοια ζητήματα για τα οποία βλέπω ότι πιέζεσαι; Δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχουν όλα αυτά με το το θέμα "ΓΕΛ: Η επόμενη μέρα". Πάντως αν θέλεις μπορούμε να μετακινήσουμε τα αντίστοιχα μηνύματα... (μιλάω ως διαχειριστής)

merlin

Θα σου πω εγώ τι συμπέρασμα βγάζω...
Ο συνάδελφος χημικός Nifalios, όπως θεωρώ και οι περισσότεροι χημικοί (ειδικά μιας ηλικίας και πάνω), πιστεύουν ότι στις σχολές πληροφορικής μας διδάσκουν πως να κάνουμε format, να χρησιμοποιούμε word, excel, pp, κλπ.

Να ενημερώσω λοιπόν ότι σε καμία σχολή πληροφορικής δεν υπάρχουν τέτοια μαθήματα (από όσο γνωρίζω).

Βέβαια, η γνώση των παραπάνω, προέρχεται από την εμπειρία του καθενός σε προσωπικό επίπεδο. Για παράδειγμα, η παράδοση εργασιών σε ηλεκτρονική μορφή απαιτεί να ασχοληθείς λίγο με το word (ή κάποιο άλλο εργαλείο όπως open office, libre office κλπ). Αυτό όμως δε σημαίνει ότι είσαι άριστος γνώστης του κάθε εργαλείου (μια γραμματέας μπορεί κάλλιστα να έχει περισσότερες γνώσεις σε επεξεργασία κειμένου από έναν καθηγητή πληροφορικής).

Δυστυχώς λοιπόν παρατηρούμε περιπτώσεις ανθρώπων, που στην προσπάθειά τους να εξυψώσουν τις εγωιστικές τους ανάγκες, καταφεύγουν σε παρόμοιες τοποθετήσεις όπως του Nifaliou. Το μεγάλο κρίμα όμως είναι ότι σαν εκπαιδευτικός, θα έπρεπε να είναι πιο προσεκτικός στα επιχειρήματα που χρησιμοποιεί για να τεκμηριώσει τις απόψεις του.
Παρασκευάς Πανάγου
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής ΠΕ20

Nifalios

Παράθεση από: merlin στις 11 Σεπ 2014, 12:12:57 ΜΜ
Θα σου πω εγώ τι συμπέρασμα βγάζω...
Ο συνάδελφος χημικός Nifalios, όπως θεωρώ και οι περισσότεροι χημικοί (ειδικά μιας ηλικίας και πάνω), πιστεύουν ότι στις σχολές πληροφορικής μας διδάσκουν πως να κάνουμε format, να χρησιμοποιούμε word, excel, pp, κλπ.

Να ενημερώσω λοιπόν ότι σε καμία σχολή πληροφορικής δεν υπάρχουν τέτοια μαθήματα (από όσο γνωρίζω).

Βέβαια, η γνώση των παραπάνω, προέρχεται από την εμπειρία του καθενός σε προσωπικό επίπεδο. Για παράδειγμα, η παράδοση εργασιών σε ηλεκτρονική μορφή απαιτεί να ασχοληθείς λίγο με το word (ή κάποιο άλλο εργαλείο όπως open office, libre office κλπ). Αυτό όμως δε σημαίνει ότι είσαι άριστος γνώστης του κάθε εργαλείου (μια γραμματέας μπορεί κάλλιστα να έχει περισσότερες γνώσεις σε επεξεργασία κειμένου από έναν καθηγητή πληροφορικής).

Δυστυχώς λοιπόν παρατηρούμε περιπτώσεις ανθρώπων, που στην προσπάθειά τους να εξυψώσουν τις εγωιστικές τους ανάγκες, καταφεύγουν σε παρόμοιες τοποθετήσεις όπως του Nifaliou. Το μεγάλο κρίμα όμως είναι ότι σαν εκπαιδευτικός, θα έπρεπε να είναι πιο προσεκτικός στα επιχειρήματα που χρησιμοποιεί για να τεκμηριώσει τις απόψεις του.

Πραγματικά το επίπεδο της γλώσσας και τα προσωπικά σχόλια τα οποία κάνετε εξυψώνουν την εκπαίδευση.
Θα σας έχει μείνει από τα σεμινάρια

Νίκος Αδαμόπουλος

Παράθεση από: Nifalios στις 11 Σεπ 2014, 12:16:25 ΜΜ
Πραγματικά το επίπεδο της γλώσσας και τα προσωπικά σχόλια τα οποία κάνετε εξυψώνουν την εκπαίδευση.
Θα σας έχει μείνει από τα σεμινάρια

Μπορείς να παραθέσεις από το μήνυμα στο οποίο απαντάς τα σημεία που θεωρείς ότι δεν κρατούν το επίπεδο;
Ενώ αντίθετα η τελευταία πρότασή σου φανερώνει το δικό σου επίπεδο και την εμπάθειά σου απέναντι σε ολόκληρο εκπαιδευτικό κλάδο.

che

Παράθεση από: Nifalios στις 11 Σεπ 2014, 12:16:25 ΜΜ
Πραγματικά το επίπεδο της γλώσσας και τα προσωπικά σχόλια τα οποία κάνετε εξυψώνουν την εκπαίδευση.
Θα σας έχει μείνει από τα σεμινάρια

Την περίπτωση σου την εχει απαντήσει ο αινσταιν φιλε.
Κάτι εχει πει για το σύμπαν κλπ.
Το να μιλάς για προσωπικα σχόλια εσυ που μπαίνεις και ανώνυμα επιτιθεσαι στον Πέτρο.


Τελικα θα μας πεις ; Οι μηχανολόγοι πρέπει να κάνουν χημεία ;

Σχετικα με τα σεμινάρια που αναφέρεις ...
Τι εννοείς ; Ποιος απο εδώ εχει κανει σεμινάρια.
Μπερδεύεσαι μαλλον.



merlin

Παράθεση από: Nifalios στις 11 Σεπ 2014, 12:16:25 ΜΜ
Πραγματικά το επίπεδο της γλώσσας και τα προσωπικά σχόλια τα οποία κάνετε εξυψώνουν την εκπαίδευση.
Θα σας έχει μείνει από τα σεμινάρια

Συνάδελφε το σχόλιό σου αφορά εμένα ή γενικά τους καθηγητές πληροφορικής; Εγώ προσωπικά δε νομίζω ότι χρησιμοποίησα απρεπείς εκφράσεις, ούτε μείωσα το επίπεδο της γλώσσας. Αν θέλεις να σχολιάσεις κάτι σχετικά με τις απόψεις μου (με κόσμιο πάντα τρόπο), είμαι ανοικτός σε συζήτηση.
Επίσης, αυτό με τα σεμινάρια ομολογώ ότι δεν το κατάλαβα...
Παρασκευάς Πανάγου
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής ΠΕ20

Λαμπράκης Μανώλης

Αγαπητέ Νηφάλιε ...  ολόκληρος ο κλάδος μας περιμένει τις εξής απαντήσεις

1) τι ακριβώς εννοείς με το format
2) οι μηχανολόγοι πρέπει τελικά να κάνουν χημεία
3) τι σχέση έχουν τα σεμιμάρια που ανέφερες
4) ποιο σχόλια ακριβώς ήταν απρεπή

seibei

Παράθεση από: Nifalios στις 11 Σεπ 2014, 10:51:51 ΠΜ
Για το δικό σας φροντιστήριο έχετε απαντήσει κε Πέτρο.
Ο χημικός είπατε. Ειδικά όταν δε ξέρει ο πληροφορικός.
Ασε τι δε ξέρει ο πληροφορικός και πες μας:
Οι μηχανολόγοι δεν έχουν σχέση με την Χημεία και δεν πρέπει να την διδάσκουν στο σχολείο, αλλα
οι υποψήφιοι των σχολών αυτών, πρέπει οπωσδήποτε να εξετάζονται στην Χημεία για να γίνουν φοιτητές Μηχανολόγοι! Σωστά;;;

Eri

Ρε παιδιά συγνώμη τωρά.. κάνουμε εδώ ουσιαστική κουβέντα για το τι μας απασχολεί, για τα δίκαια αιτήματα του κλάδου μας φαινεται να καταφέρνουμε αυτό που πέρισυ την ίδια εποχη φάνταζε τουλάχιστον απίθανο και ανοίγετε κουβέντα με έναν ανώνυμο που έκανε έγγραφη εχθές για να σπάει πλακιτσά;; Και του κάνετε και ερωτήσεις και περιμένετε και απαντήσεις;;
Κοφτε τον οι διαχειριστές και ας συνεχιστεί η κουβέντα στο θεμα που αναφερεται στον τίτλο...
Αντε γεμίσαμε τόσες σελίδες με αηδίες!!

Αποστολάτος Άκης

Παράθεση από: Eri στις 11 Σεπ 2014, 02:02:54 ΜΜ
Ρε παιδιά συγνώμη τωρά.. κάνουμε εδώ ουσιαστική κουβέντα για το τι μας απασχολεί, για τα δίκαια αιτήματα του κλάδου μας φαινεται να καταφέρνουμε αυτό που πέρισυ την ίδια εποχη φάνταζε τουλάχιστον απίθανο και ανοίγετε κουβέντα με έναν ανώνυμο που έκανε έγγραφη εχθές για να σπάει πλακιτσά;; Και του κάνετε και ερωτήσεις και περιμένετε και απαντήσεις;;
Κοφτε τον οι διαχειριστές και ας συνεχιστεί η κουβέντα στο θεμα που αναφερεται στον τίτλο...
Αντε γεμίσαμε τόσες σελίδες με αηδίες!!
++++++

petrosp13

Ο άνθρωπος είχε μια απορία
Ποιος κάνει format στους υπολογιστές στα φροντιστήρια
Σαν "εκπαιδευτικοί" δεν οφείλουμε να απαντήσουμε;;;;;
(Εκπαιδευτικοί είναι μόνο όσοι ανήκουν στις βασικές επιστήμες)
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής