ΓΕΛ: Back to the Past

Ξεκίνησε από veni, 13 Μαΐου 2015, 12:22:20 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

petrosp13

Παράθεση από: pthomop στις 16 Ιουν 2015, 11:33:17 ΠΜ
Δυστυχώς δεν είμαι αισιόδοξος. Η ζημιά είναι μεγάλη και μη αναστρέψιμη.

Με όποιον χημικό μιλάω , όλοι έχουν την ίδια απάντηση στο στόμα τους. Σας έδωσαν πανελλαδικό μάθημα. Γιατί διαμαρτύρεστε;

Και μια και το ανέφερες αυτό, μεγάλη ζήτηση χημικών στα φροντιστήρια τις τελευταίες 2 βδομάδες
Όλοι ψάχνουν απεγνωσμένα χημικούς για τις επιπλέον πολλές ώρες που δημιουργήθηκαν
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

Γιάννης Αναγνωστάκης

Παράθεση από: petrosp13 στις 16 Ιουν 2015, 11:57:42 ΠΜ
Και μια και το ανέφερες αυτό, μεγάλη ζήτηση χημικών στα φροντιστήρια τις τελευταίες 2 βδομάδες
Όλοι ψάχνουν απεγνωσμένα χημικούς για τις επιπλέον πολλές ώρες που δημιουργήθηκαν

Δουλειά να έχουν οι άνθρωποι, δεν είναι κακό αυτό, ίσα ίσα

Άλλη στρέβλωση θέλουμε να διορθωθεί

petrosp13

Η δουλειά φυσικά και δεν είναι κακό, αλλά να έχει και μια σωστή και δίκαια κατεύθυνση
Γιατί μπορεί να βάλουν κι εμάς να κάνουμε μάθημα στην θεωρητική για να έχουμε δουλειά και να μην μπλεκόμαστε στα πόδια τους
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

Diotima

Παράθεση από: Γιάννης Αναγνωστάκης στις 16 Ιουν 2015, 09:48:54 ΠΜ
Επειδή υπάρχει θεία δίκη, κοιτάχτε λίγο ποια υπουργάρα (τεως) εμπλέκεται σε γνωστό σκάνδαλο..

http://www.sport-fm.gr/article/o-proedros-oi-treis-kai-i-sunadisi-sto-ntoumpai/3092658

Κάποτε είχα δει ένα ωραίο ντοκυμανταίρ για τη Σικελία. Σε κάποια φάση μετά τα διάφορα ωραία ιστορικά μέρη που έδειξε και την ιστορική τους σχέση με την Ελλάδα ο ξεναγός μίλησε για τη μαφία που υπάρχει εκεί και είπε στον Έλληνα δημοσιογράφο: "Εμείς έχουμε εδώ τη μαφία και την ξέρουμε, εσείς την έχετε στις κυβερνήσεις σας". Μου έμεινε αξέχαστο.


Diotima

Παράθεση από: Νίκος Αδαμόπουλος στις 14 Ιουν 2015, 11:33:04 ΜΜ
Πάντως σχετικά με την τελευταία ερώτησή σου, νομίζω ότι έχεις καταλάβει ότι η απάντηση είναι "φυσικά, ναι!".

Αν είχα καταλάβει το αντίθετο Νίκο δε θα τα έγραφα όλα αυτά. Ευχαριστώ που επιβεβαιώνεις.

Παράθεση:)  Diotima... δεν έχω λόγια να εκφράσω τις ευχαριστίες μου για αυτά που γράφεις....
Μόνο και μόνο για το πάθος που υπερασπίζεσε την Πληροφορική θα πρέπει να σε κάνουμε επίτιμο μέλος...
Θα πρέπει να ανοίξει ο σύλλογος....  Θα πρέπει να συμπεριλάβουμε και τους συναδέλφους που δουλεύουν σε φροντιστήρια...
Οσο περισσότεροι τόσο μεγαλύτερη η ισχύς...

Ευχαριστώ πολύ demodosm, θέλω να είμαι απλό μέλος και τίποτα άλλο.
Αυτά που δεν έχω κάνει είναι περισσότερα από αυτά που έχω κάνει για την Πληροφορική. Η αλήθεια είναι ότι παθιάζομαι με ότι αγαπάω πολύ και αυτό δεν είχε πάντα καλό αποτέλεσμα για μένα. Η Πληροφορική όμως το αξίζει 100%.Το τελευταίο που γράφεις είναι το σημαντικότερο.

Ευχαριστώ πολύ όλους σας για τα καλά σας λόγια!




Diotima

Παράθεση από: pthomop στις 16 Ιουν 2015, 11:33:17 ΠΜ
Δυστυχώς δεν είμαι αισιόδοξος. Η ζημιά είναι μεγάλη και μη αναστρέψιμη.

Με όποιον χημικό μιλάω , όλοι έχουν την ίδια απάντηση στο στόμα τους. Σας έδωσαν πανελλαδικό μάθημα. Γιατί διαμαρτύρεστε;

Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου αλλά πώς είσαι τόσο σίγουρος ότι τα πράγματα δεν είναι αναστρέψιμα; Το έχεις ξαναγράψει. Δε λέω ότι είναι και θετικά στο να αλλάξουν, αλλά γενικά ζούμε σε μια πολιτικά ρευστή κατάσταση και το ΥΠΟΠΑΙΘ έχει απέναντι του πάρα πολλές αντιδράσεις σε πάρα πολλά θέματα.
Εγώ με αυτούς τους χημικούς που θεωρούν ότι μας έκαναν και χάρη που μας έβαλαν πανελλαδικό μάθημα ή δε θα μιλούσα καθόλου ή θα απαντούσα:
Γιατί κλάπηκαν οι ώρες μας και οι μαθητές που έπρεπε να είχαμε.
Δε φτάνει η πίκρα μας, πρέπει κάθε φορά που κάποιος από αυτούς θα μιλήσει να μας υποτιμήσει κιόλας. Ωραία συναδελφικότητα! Ρωτάνε γιατί διαμαρτυρόμαστε!!!
Οι δικοί μου συνάδελφοι χημικοί βλέπουν τον παραλογισμό και έχουν καταλάβει το λάθος που έγινε. Τουλάχιστον αυτά λένε μπροστά μου, από πίσω δεν ξέρω.

xristos_ts

Παράθεση από: makisele στις 16 Ιουν 2015, 04:34:14 ΜΜ
http://www.naftemporiki.gr/story/965976/sustima-prosbasis
ΩΣΑΝΝΑ!
Ο Στρατηγάκης είδε στρεβλώσεις στο εξεταστικό σύστημα!
Σε λίγο θα αρχίσουν να καταθέτουν προτάσεις και οι χημικοί!

Diotima

Παράθεση από: xristos_ts στις 16 Ιουν 2015, 05:32:49 ΜΜ
ΩΣΑΝΝΑ!
Ο Στρατηγάκης είδε στρεβλώσεις στο εξεταστικό σύστημα!
Σε λίγο θα αρχίσουν να καταθέτουν προτάσεις και οι χημικοί!

Έχουν ήδη αρχίσει, το ανάρτησε χθες ο nikosx:

http://www.alfavita.gr/arthron/%CF%83%CE%BA%CE%AD%CF%88%CE%B5%CE%B9%CF%82-%E2%80%93-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%BD%CE%AD%CE%BF-%CF%83%CF%8D%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%B5%CE%B9%CF%83%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CE%AE%CF%82



Spyridon

Ανάλυση Αλγορίθμων;;;;


Να προστεθούν ασκήσεις στη στοίβα και ουρά που επίσης θα υλοποιηθούν απ' ευθείας σε ΓΛΩΣΣΑ. και με την πρόσθεση της ενότητας 3.9 που θα διδαχθεί

Οι δυναμικές δομές της ενότητας 3.9 (λίστες, δένδρα, γράφοι) να διδαχθούν αποκλειστικά ως θεωρία



tdrivas

"Στη χθεσινή συνάντηση που είχαν μέλη του ΔΣ της ΠΕΚΑΠ με τη συντονίστρια του Τμήματος Παιδείας του ΣΥΡΙΖΑ Ε. Καλαμαρά, επιβεβαιώθηκε και επίσημα ο εμπαιγμός του Κλάδου, που συντελείται έντεχνα τα τελευταία 2 χρόνια
http://360pedia.gr/syriza-allages-exetastiko/
Η Ε. Καλαμαρά, μεταξύ άλλων ανέφερε, ότι το μάθημα ΑΕΠΠ είναι πολύ εύκολο, ότι η ύλη είναι λίγη, ότι δε χρειάζεται να είναι εξεταζόμενο, ότι κακώς έμπαιναν σε Πολυτεχνικές σχολές από την Τεχνολογική Κατεύθυνση γιατί ήταν η εύκολη λύση κλπ. Ενώ θεωρεί τελικά ότι το μάθημά πρέπει να είναι Γενικής Παιδείας. Περισσότερα στο σχετικό Ενημερωτικό Σημείωμα και στην Έκτακτη Γενική Συνέλευση της ΠΕΚΑΠ..."

Όποιος νομίζει ότι τελείωσε ο πόλεμος,γελιέται. Τώρα αρχίζει. Οι επόμενοι μήνες θα είναι πολύ δύσκολοι, προσπαθώντας να αποδείξουμε εκ του μηδενός σε ανθρώπους ημιμαθείς και "αριστερά κλειστόμυαλους" το αυτονόητο της επιστήμης μας.

Γιαλαντζί αριστερά...

Thanassis Drivas
BSc in Computer Science
MSc in Space Science Applications and Technologies
https://github.com/tdrivas

Diotima

Αίσχος!!!! Λες και ακούμε την ίδια την ΕΕΧ.  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
Τα στατιστικά των Πανελλαδικών του μαθήματος τα έχει δει ποτέ; Αυτό που ζούμε είναι πραγματικός εφιάλτης 2 χρόνων!!!

thana$i$

#299
Μια καθηγήτρια Γαλλικών βρίσκει το ΑΕΠΠ εύκολο και θέλει να καταργήσει τον ΑΣΕΠ.
Πάμε πολύ καλά ....

Go back Mrs Kalamara, go back Mr Kouraki  και η συντηρητική νομεκλατούρα του ΣΥΡΙΖΑ