Η Πληροφορική στο Γενικό Λύκειο v.2

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 09 Ιουν 2013, 12:00:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Δημήτρης Αρ.

Δηλαδή αν κατάλαβα αυτό που διάβασα, θα είναι ενδοσχολικά εξεταζόμενο στη Α' Λυκείου (που είναι επιλογής), στη Β' Λυκείου που είναι 1 ώρα τη βδομάδα και καθόλου στη Γ΄?????????
:D :D :D

ΤΠ

Περιμένουμε επίσημη αντίδραση-σχόλιο από την πεκαπ.

billdnet


pthomop

Mε πηρε ο διευθυντης μου πριν 2 ωρες να μου πει οτι δεν ειχε internet το σχολειο. Φυσικα του απαντησα οπως του αρμοζε. Δεν ανηκω πια στο λυκειο. Ειμαι στην πρωτοβαθμια εξαιτιας του καραγκιοζη που ψηφισες. Τωρα ποιος θα ενημερωνει την ιστοσελιδα; Ποιος θα σου κανει τα οικονομικα της σχολικης επιτροπης; Ποιος το ενα ποιος το αλλο;
Συναδελοι οσοι μεινατε στα λυκεια σκιστε τους για να μην χρησι μοποιησω αλλη λεξη. Ζητηστε να περνατε μονο απουσιες και καντε καμια εθνικη εορτη γιατι ειναι καθηκοντα 'δυσκολα' και 'απαιτητικα'. Τωρα θα δουν τι εστι βερικοκο. Και οι εκλογες κοντα ειναι. Ερχονται Πανο Παναγιωτοπουλε και Μιλτιαδη Βαρβιτσιωτη.

Βρεθηκα στο δημοτικο γιατι ενας κομπλεξικος με το πιστολι στο κροταφο με εστειλε εκει. Δεν ειμαι χαρουμενος ουτε ευτυχισμενος που θα εχω βολευτει οπως ανεφερε καποιος. Νιωθω υποβαθμισμενος και αηδιασμενος. ΚΑΤΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΡΗ σας ερχομαι. Ο Αρβανιτοπουλος να ναι καλα. Ο μεταρρυθμιστης

Obelix

Δεν υπάρχει ούτε "ή" στο οποίο να μπορούμε να πατήσουμε....

GEG

να το 5 που αναζητούσαμε....μπροστά μας ήτανε
2+1+2= ?

         να ρε      _\|/_
Hey! It compiles! Ship it! :-)

thana$i$

Έδωσε στην Πληροφορική μια ώρα από την Ερευνητική Εργασία.
Αυτό που θα πετύχει είναι να μην γίνετια ούτε Πληροφορική ούτε Ερευνητική Εργασία.
Το μόνο θετικό υπερ μας και στο οποίο θα πρέπει να στηριχτούμε τις επόμενες ημέρες είναι ότι είναι προφανές ότι αυτό το έκτρωμα είναι αποτέλεσμα  κοπτοραπτικής, και μάλιστα υπό πίεση, κάτι που εκθέτει τους συντάκτες.

billdnet

Άλλοι υποβαθμισμένοι ... ενω άλλοι σε δυο χρόνια __________ ;;
Όσοι ξέρουν τη λέξη παρακαλώ να τη συμπληρώσουν

;)

Υγ: Μην φοβάστε να πειτε την λέξη ...

apom

Παράθεση από: bill_net στις 29 Αυγ 2013, 06:01:11 ΜΜ
Άλλοι υποβαθμισμένοι ... ενω άλλοι σε δυο χρόνια __________ ;;
Όσοι ξέρουν τη λέξη παρακαλώ να τη συμπληρώσουν

;)

Υγ: Μην φοβάστε να πειτε την λέξη ...

... άνεργοι... άλλος συμπάσχων!!!

billdnet

Όλα καλά φίλε μου .... κανεις δεν θα χαθεί. Μπορεί για καποιους απο εμας να φτανει στο τέλος η διδακτική τους καριερα ομως μεχρι τοτε θα τους *&^%$ τα πεταλα.


GEG

προσανατολιστείτε όλοι
πάρτε φόρα
   
      ναα  μαύρο στο μαυρογυαλούρο        _\|/_   _\|/_
Hey! It compiles! Ship it! :-)

Javert

Επιλογής στην Α; Ωραία...
Μια ώρα στην Β και μια ώρα για project; Όχι κύριοι. Δίωρα και τα δυο (ώστε να γίνεται μάθημα) και να διαλέγει ο μαθητής.
Δίωρο υποχρεωτικό σε όλους στη Γ; Όχι κύριοι. Πληροφορική αντί της χημείας όπου απαιτείται. Οι ώρες είναι σχεδόν ίδιες. Με άλλα λόγια χωρίς επιπλέον κόστος για το δημόσιο.
Αυτά πιστεύω πρέπει να επικοινωνήσουμε πλέον. Επιλογής παντού.

apom

Συνάδελφοι μέλλοντες άνεργοι όπως έχω ήδη πει εδώ και αρκετές ημέρες μην σας παίρνει από κάτω... θα την βρούμε την άκρη... τουλάχιστον έχουμε 2 χρόνια μπροστά μας να το σκεφτούμε.

Η αλήθεια είναι ότι έχω ξενερώσει πάρα πολύ και δεν έχω καμία όρεξη να διδάξω σε τάξη... και για ποιό λόγο;; πλέον η ποιότητα της δουλειάς μας ( γιατί πάνω σε αυτή στηριζόμασταν για να έχουμε δουλειά και τον επόμενο χρόνο ) δεν θα παίζει καμία σημασία... και κυρίως θα μου την δίνει να μου λένε συνάδελφοι στο φροντιστήριο '' καταργήσανε την πληροφορική;; και τώρα τι θα κάνεις;;''

billdnet

Δεν έβαλαν ούτε μαθημα σεξολογίας που το ζητουσε ο Ασκητης εδώ και χρόνια. Τέλος ... θελουμε και 2 ωρες επιλογης σεξολογια και στις 3 ταξεις.

seibei