Γενικό Λύκειο > Α΄ Λυκείου

guys HELP!

<< < (2/2)

G.S.:
Καλημέρα!
Μπορεί κάποιος να στείλει κανένα θέματάκι για το μάθημα για το μάθημα  Εφαρμογές Πληροφορικής γιατί μου ζήτησε ένα παιδάκι της γειτονιάς να το βοηθήσω και δεν ξέρω ποιο θα πρέπει να είναι το επίπεδο εμβάθυνσης; Ειδικά για το κεφάλαιο 11.
Ευχαριστώ

Tzo:
Καλησπέρα,
μου ζητήθηκε να κάνω μάθημα σε έναν μαθητή Α λυκείου για τις εξετάσεις. Στο κομμάτι των ασκήσεων με html τι είδους ασκήσεις μπορεί να βάλει ο καθηγητής;
Εγώ φαντάζομαι είτε ένα printscrin μιας ιστοσελίδας και να ζητάει να γράψεις τον κώδικα που τη δημιουργεί, ή να δίνει ένα κώδικα και να ρωτάει πώς λειτουργεί.
Δεν γνωρίζω όμως περισσότερα για το μάθημα, μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; Υπάρχει κάτι άλλο που μπορεί να μπει σαν άσκηση;

Laertis:
Ανεβάζω ένα παράδειγμα άσκησης σε HTML.

Τώρα σαν άσκηση θα μπορούσε κάποιος αν έκανε Scratch να βάλει μιά άσκηση, αλλιώς  .... App Inventor είναι λίγο δύσκολο σα θέμα ...

Και μένα με δυσκόλεψαν αρκετά τα θέματα φέτος. Αποφάσισα να τους βάλω σα 3ο θέμα ένα σενάριο για τη χρήση εφαρμογών του νέφους (Google Drive) με αιτιολόγηση (π.χ. πλεονεκτήματα) και 4ο κώδικα για μια έτοιμη ιστοσελίδα (κάτι σα το παράδειγμα).

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση