ΓΕΛ: Η επόμενη μέρα

Ξεκίνησε από Γιάννης Αναγνωστάκης, 11 Σεπ 2013, 12:34:22 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

che

Παράθεση από: Gnirut στις 15 Νοε 2014, 12:27:58 ΠΜ
"Των καλύτερων απολαβών ;;;; χαχαχα
Το ακούσαμε και αυτο.
"

Εντάξει ...πάσο. Αλλά την "χρυσή" οκταετία του ευρώ όταν οι περισσότεροι εκπαιδευτικοι βγάζαμε σκάρτα 1100 άντε 1400 (με παιδιά, μεταπτυχιακά, διδακτορικά, σκυλιά, γατια και υπερωρίες)  εσείς οι φροντιστές είχατε κάνει περιουσίες...

δεν ξέρω αν ο στόχος σου είναι να τινάξεις την κουβέντα στον αέρα. κατά 99% δεν μπαίνω ποτέ σε τέτοιου είδους κουβέντες αλλά όταν ακούω πράγματα τα οποία είναι εκτός πραγματικότητας μερικές φορές χάνω το κουράγιο μου. θα σου πω πληροφοριακά λοιπόν γιατί ή άσχετος είσαι ή απλώς "βαλτός", ότι καμία περιουσία δεν έκανα εκείνη την χρυσή 8ετία χχαχαχαχα. το ωρομίσθιο μου είναι όσο ήταν και τότε. και για να βγάλω αυτά τα σκάρτα 1400 ευρώ που λες έπρεπε να κάνω 40 ώρες την εβδομάδα μάθημα. για 9 μήνες , χωρίς να πληρώνομαι τις αργίες και τα μαθήματα που δεν γίνονται και αφιερώνοντας 10-12 σαββατοκύριακα τον χρόνο για ενημερώσεις γονέων (που προφανώς δεν πληρώνονται).

τα δικά μου μαθηματικά λένε ότι τη χρυσή 8ετία το ωρομίσθιο σου ήταν 3 φορές μεγαλύτερο από το δικό μου λοιπόν. αυτή τη στιγμή που μιλάμε και με τις μειώσεις που σας έχουν κάνει είναι δύο φορές μεγαλύτερο. τα δικά σου μπορεί να λένε ότι εγώ έκανα ένα εξοχικό στην χαλκιδική εκείνα τα χρόνια.

"ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ" ..... χχαχαχαχαχα. είσαι απλά απίστευτος.

μπερδεύεις προφανώς των ιδιοκτήτη του φροντιστηρίου με τον εργαζόμενο. πάντως για να ξέρεις ... η χρυσές δεκαετίες των φροντιστών ήταν του 80 και του 90. όχι η οκταετία του ευρώ.

και αυτό είναι το τελευταίο μήνυμα από μένα σχετικά με αυτό το θέμα.

επίσης πληροφοριακά :

1) ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΑΚΟΜΗ
2) ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΙΕΣ ΣΧΟΛΕΣ ΑΦΟΡΑ
3) ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΙΟ ΒΙΒΛΙΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ

θα ήταν καλό λοιπόν να συστρατευθούμε για τον κοινό σκοπό αποφεύγοντας ανούσιες αναφορές στην παιδεία και την παραπαιδεία όπως λέτε. δεν πρόκειται να συμφωνήσουμε ποτέ άλλωστε.


Gnirut

"Των καλύτερων απολαβών ;;;; χαχαχα
Το ακούσαμε και αυτο."

ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΔΙΚΟ.
Αλλά σταματώ εδώ γιατί είμαστε εκτός θέματος...

sstergou

Όλοι καλοί είμαστε παιδιά! Ας ηρεμήσουμε λίγο.

P.Tsiotakis

Καλοί είμαστε, σοβαροί δεν είμαστε

evry

που θα πάει, θα σοβαρευτούμε... :D
Παράθεση από: Παναγιώτης Τσιωτάκης στις 15 Νοε 2014, 08:31:22 ΜΜ
Καλοί είμαστε, σοβαροί δεν είμαστε
What I cannot create I do not understand -- Richard Feynman
http://evripides.mysch.gr

Αθανάσιος Πέρδος

Όσοι δουλεύουν σε ιδιωτικό σχολείο και έχουν τις απολαβές των δημοσίων σε ποια ομάδα είναι;  :D

Λίγη αυτοσυγκράτηση. Ο γραπτός λόγος συχνά παρερμηνεύεται.

Είτε υπηρετούμε σε σχολείο είτε σε κάποια θέση της παράλληλης παιδείας όλοι είμαστε συνάδερφοι. Να μην το ξεχναμε αυτό.

Obelix

Δεν υπήρχε κανένα νόημα στην κουβέντα που πήγε να ανοίξει....και κανένα κοινό όφελος.

tdrivas

Αφήνοντας αποπροσανατολοστικά σχόλια, επιστρέφοντας στα σοβαρά..


http://www.news.gr/ellada/ekpaidefsh/article/191179/syntelestes-varythtas-sholika-egheiridia-trapeza.html

"...Ο κ. Βαφειαδάκης μας ανέφερε ότι ο κ. Γκλαβάς δήλωσε ότι το αμέσως επόμενο διάστημα  θα ανακοινωθούν οι συντελεστές βαρύτητας ενώ έδωσε και την πληροφορία ότι δεν θα υπάρχουν κοινές σχολές στα επιστημονικά πεδία όπως συμβαίνει σήμερα όπου τα παιδαγωγικά  για παράδειγμα εντάσσονται και στο 1ο και στο 2ο επιστημονικό πεδίο..."
Thanassis Drivas
BSc in Computer Science
MSc in Space Science Applications and Technologies
https://github.com/tdrivas

dion


petrosp13

H οποία θα έπρεπε να βγει μετά την ψήφιση
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

pthomop

Βαφειαδάκης ο μέγας παιδαγωγός. Περυσι στον ΣΚΑΙ δήλωνε πως το νομοσχέδιο του Αρβι είναι στην σωστη κατεύθυνση για την ελληνική παιδεία. Φυσικά και είναι. Από την Α Λυκείου τα παιδιά χρειάζονται φροντιστήρια. Τρελές και χρυσές δουλειές κε Βαφειαδάκη!! 

P.Tsiotakis

Ο ΥΠΑΙΘ ήταν τις προηγούμενες μέρες στην Κωνσταντινούπολη (Φανάρι), ενώ επισκέπτηκε και το Ελληνικό Σχολείο απ'όπου και η φωτογραφία.
Γιατί έτσι είναι ο κόσμος....  :D ::)



thana$i$

Παράθεση από: Παναγιώτης Τσιωτάκης στις 16 Νοε 2014, 05:30:33 ΜΜ
Ο ΥΠΑΙΘ ήταν τις προηγούμενες μέρες στην Κωνσταντινούπολη (Φανάρι), ενώ επισκέπτηκε και το Ελληνικό Σχολείο απ'όπου και η φωτογραφία.

και να δίνουν Πανελλαδικές Χημεία ...
Πώς και δεν το έγραψαν;

Τα κανονικά παιδιά
Γεννιούνται κανονικά
Μεγαλώνουν κανονικά
Ονειρεύονται κανονικά
Ερωτεύονται κανονικά
Και πεθαίνουν κανονικά....