Επαναληπτικές

Ξεκίνησε από Sergio, 09 Ιουν 2011, 09:59:33 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Stefevan

Πάντως γράφουν 22 ή 23 άτομα!  :P Και 5 από αυτούς δεν είχαν εξεταστεί σε σχεδόν κανένα μάθημα στις κανονικές..

merlin

Μας ξεχάσανε νομίζω....
Γιατί δεν έχουν αναρτηθεί ακόμη?
Παρασκευάς Πανάγου
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής ΠΕ20

alpapanto

τους ξεχασμενους???...


alpapanto


Νίκος Αδαμόπουλος

Να βάλουμε ένα χρονικό όριο μη σχολιασμού των θεμάτων και μη ανάρτησης λύσεων;

merlin

Πρέπει μάλλον να περιμένουμε μέχρι τις 20:00.
Νομίζω πάντως ότι τέτοια θέματα περιμέναμε στις κανονικές, λαμβάνοντας υπ' όψη την αυξανόμενη δυσκολία κάθε χρόνο...
Παρασκευάς Πανάγου
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής ΠΕ20

andreas_p

Ας μη σχολιάσουμε   τα θέματα  ΠΡΙΝ τις 19.30.

merlin

Θα ξεκινήσω ένα μικρό σχολιασμό (δε θα παραθέσω λύσεις, νομίζω πρέπει να περιμένουμε μισή ωρίτσα ακόμη).
Σε γενικές γραμμές μου άρεσαν τα θέματα.
Πιο συγκεκριμένα μου άρεσε το Α3 (πιο πολύ το β), το Α4 (πιο πολύ το 5ο), το Β θέμα (δεν υπάρχουν 20 εύκολες μονάδες όπως παλιά), το Γ θέμα (νομίζω από τα καλύτερά τους).
Το Δ τετριμμένο, εκτός από το Δ4 που είναι πολύ καλό.
Παρασκευάς Πανάγου
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής ΠΕ20

Stefevan

Αυτό ήθελα να πω και εγώ.. το Δ4 πολύ καλό! Γενικά ωραία θέματα

soron80

κι εμένα με μια πρώτη ματιά μου αρέσουν
και το 3ο που αυξομειώνεται η ποσότητα στη δεξαμενή!!
και η συνθήκη(ες) τερματισμού που έχει
Τσισπαράς Βασίλης
Καθηγητής Πληροφορικής ΠΕ19

Νίκος Αδαμόπουλος

Στα θετικά:

- Ωραία τα θέματα και αρκετά ισορροπημένα! Γενικά το επίπεδο δυσκολίας βρίσκεται στο σημείο που θα μου άρεσε...

- Ευτυχώς αυτή τη φορά δεν προσφέρονταν για αντιγραφή!

- Το θέμα Γ δείχνει πώς γίνεται να είναι αδύνατη η χρήση πίνακα! Από την άλλη, βέβαια, δεν ξέρω τι μπορεί να έχει σκεφτεί ο Παρασκευάς!

- Το Δ4 πολύ καλό!

Στα αρνητικά:

-




Τα θέματα του εσπερινού ήταν ίδια με του ημερησίου εκτός του Α4.5 και του Δ που ήταν πιο εύκολα...

P.Tsiotakis

όταν λέει τριετία στο θέμα Δ εννοεί συνεχόμενα χρόνια; δηλαδή είναι μόνο τα 2001, 2002, 2003 ή τα 2002, 2003, 2004 ή τα 2003, 2004, 2005
ή πρέπει να δούμε όλους τους συνδυασμούς τριάδων που υπάρχουν: π.χ. τα έτη 2001, 2004, 2005

ρωτάω γιατί δεν αναφέρεται στην εκφώνηση. οι μαθητές μπορεί να πάρουν όποια παραδοχή θέλουν;
(χώρος προβλήματος)


στο θέμα Γ μπορούμε να πάρουμε πίνακα 10.000x10 μιας και οι αντλίες μετράνε με ακρίβεια δέκατου την ποσότητα της βενζίνης που βάζουμε στο αμάξι;

Νίκος Αδαμόπουλος

Λογικά όταν λέμε τριετία εννοούμε συνεχόμενα χρόνια...

Ο πίνακας στο Γ τι ακριβώς θα αποθήκευε και πώς μετά θα τον αξιοποιούσαμε;

andreas_p

Παράθεση από: ptsiotakis στις 09 Ιουν 2011, 10:34:59 ΜΜ
ή πρέπει να δούμε όλους τους συνδυασμούς τριάδων που υπάρχουν: π.χ. τα έτη 2001, 2004, 2005
Αν εννοεί συνδυασμούς τριάδων, τότε Παναγιώτη, η απόσταση (σε βαθμό δυσκολίας)  από τις κανονικές, γίνεται ... χαοτική !!!
Α