Δωρεάν αποστολή CD με Ubuntu

Ξεκίνησε από alkisg, 22 Ιουν 2010, 12:15:35 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

alkisg



Από τη σελίδα https://shipit.ubuntu.com μπορείτε να παραγγείλετε και να σας αποστείλουν δωρεάν CD με λειτουργικό σύστημα Ubuntu 10.04. Εμένα μου ήρθαν κι όλας 10 CD που παρήγγειλα και θα τα μοιράσω εδώ τοπικά, αν κάποιος υπεύθυνος ΚΕΠΛΗΝΕΤ ή ΣΕΠΕΗΥ ή ακόμα και μαθητής θέλει μπορεί να κάνει το ίδιο. Εντάξει φυσικά μπορούμε να το κατεβάσουμε και απευθείας από τη σελίδα τους, αλλά ένα εργοστασιακά τυπωμένο CD έχει άλλη χάρη.

Δωρεάν support σε αντίθεση με το πληρωμένο μη-support του e-school! ;D

Για ΣΕΠΕΗΥ προτείνεται στη συνέχεια να ακολουθήσετε τον επίσημο οδηγό εγκατάστασης

poursali

Άλκη, πόσα cd είχες ζητήσει?
εγώ πριν 3-4 χρόνια είχα ζητήσει 20 και μου έστειλαν 5.

ΥΓ: μην ανάβεις φωτιές βάζοντας στην ίδια πρόταση τις λέξεις {support, eschool}  :'(
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

alkisg

10 ζήτησα, αλλά όντως δεν στέλνουν πάντα όσα ζητάμε. Παλιά στην επιμόρφωση των Πληροφορικών είχα ζητήσει 50 για να τους τα μοιράσω, αλλά πάλι 10 μου έστειλαν. Αν και νομίζω ότι πια σαν Ubuntu developer επιτρέπεται να ζητήσω όσα θέλω, οπότε αν κανένας Γιαννιώτης ενδιαφέρεται ας φωνάξει! ;)

Πάντως αν ζητηθούν 10 CD από κάθε ΚΕΠΛΗΝΕΤ και μοιραστούν σε όσα εργαστήρια ενδιαφέρονται να το δοκιμάσουν, καλά θα είναι...
BTW το edubuntu 10.04 υποστηρίζει και live LTSP, για όσους θέλουν να  δοκιμάσουν το LTSP χωρίς εγκατάσταση, αλλά αυτό δεν είναι διαθέσιμο για αποστολή, χρειάζεται κατέβασμα.