ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΗΜΑ SAMSUMG SL-M2070

Ξεκίνησε από bright, 27 Ιαν 2017, 08:42:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

bright

Καλησπέρα σας!
Στο σπίτι μου έχω Η/Υ με Description:   Ubuntu 12.04.5 LTS και θέλω να μάθω αν το πολυμηχάνημα SAMSUNG SL- M2070 συνεργάζεται.

richard

Σαν μάρκα η Samsung δεν είναι καθόλου εύκολη. Προτείνω και να πάρετε HP και να μη πάρετε μία μηχανή να κάνει όλο, αλλά να τις πάρετε χωριστά. Οι λόγοι είναι και είναι πιο δύσκολο να κάνετε την εγκατάσταση όλα τα υλικά και ότι όταν υπάρχει πρόβλημα (στο μέλλον) με κάτι προβληματίζετε εάν θα δώσετε όλο για φτιάξιμο η να αγοράζετε καινούργια ακριβή μηχανή.

Ακόμα Ubuntu έχει τα πακέτα hplip και hplip-gui στο αποθετήριο της. Έπειτα προσθέσετε τα υλιά με δεξή κλικ στο μπλε εικονίδιο που φαίνεται (αφού κάνετε επανεκκίνηση) και να επιλέξετε hp-device-manager.

Richard

bright


richard

Τελικά η εταιρία Samsung έχει βελτιώσει την συμβίωση με το Linux ευτυχώς.  :))

Από Bright:

Τελικά αγόρασα τη εκτυπωτή Samsung Xpress M2070 γιατί βρήκα στο διαδίκτυο πως υποστηρίζεται, τηλεφώνησα και στον προμηθευτή και μου είπε πως υποστηρίζεται. Εντωμεταξύ ήταν ο πιο οικονομικός με τα χαρακτηριστικά που ήθελα, οι HP ήταν πιο ακριβοί γι' αυτό δεν πήγα σε τέτοια λύση. Τον εγκατέστησα με επιτυχία μόλις τώρα με οδηγίες που βρήκα στο διαδίκτυο. Κατέβασα τον driver από το site που μου έλεγε το manual και τον εγκατέστησα με:

     sudo ./install.sh.