Η Πληροφορική στο Γενικό Λύκειο v.2

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 09 Ιουν 2013, 12:00:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

petrosp13

#3585
...
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

nikolasmer

Άκουσα πως κάθε ευρωπαικο πακέτο στήριξης έχει και ένα όνομα. Αυτό στο οποίο βρισκόμαστε σήμερα λέγεται 'ΨΗΦΙΑΚΉ ΣΎΓΚΛΗΣΗ '.  ;D
Μερεντίτης Νικόλαος
Πληροφορικός

tropheus

Για να στείλουμε όλοι ευχαριστήρια - εμψυχωτικά e-mail σε αυτούς τους ανθρώπους :

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΟΥΡΑΚΗΣ : kourakis@parliament.gr
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΙΟΒΑΝΟΠΟΥΛΟΣ : giovanomos@gmail.com
ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΤΥΛΙΟΣ : gstylios@yahoo.gr

petrosp13

Εγώ τα βάζω όλα

Οι παρακάτω βουλευτές με παρακάλεσαν εμένα προσωπικά να σας πω ότι επιθυμούν απεγνωσμένα να τους στείλετε όλοι από ένα mail που να τους ζητάει να συνεχίσουν να υποστηρίζουν την πανελλαδικά εξέταση ενός μαθήματος Πληροφορικής.
Ο καθένας από εσάς. Κάτι απλό  και συνοπτικό. Τώρα κορυφώνεται η μάχη, αυτές τις μέρες

sptaliad@otenet.gr,
kostas@ktriantafyllos.gr,
gbatsara@yahoo.gr,
mar.antoniu@gmail.com,
info@elzoni.gr,
georgantas@parliament.gr,
Konsolasmanos@gmail.com,
kopstim@hotmail.com,
elmakri@parliament.gr,
elmakthe@gmail.com,
maxsenetakis@gmail.com,
senetakis@parliament.gr,
senetakis@outlook.com,
asimina.skondra@gmail.com,
stylios@parliament.gr,
ltsavdar@otenet.gr,
ypsilaw@otenet.gr,
vamvaka@parliament.gr,
nmcvamvaka@yahoo.gr,
o.gerovasili@parliament.gr,
olgagerovasili@gmail.com,
pandritseli@parliament.gr,
pdritseli@gmail.com,
kozax@otenet.gr,
dchrisag@hotmail.gr,
chmantas@parliament.gr,
ameikopoulos@hotmail.com,
d.saltouros@parliament.gr,
ahmet.haciosman@gmail.com,
maria@kollia.gr,
dep.speaker_st@parliament.gr,
staxoyl@gmail.com,
s.xoulidou@parliament.gr,
matthaiopoulos@parliament.gr,
n.mixos@parliament.gr,
k.markou@parliament.gr,
gripsar@otenet.gr,
kke@parliament.gr,
ninikolopoulos@gmail.com,

Σας περιμένουν!!!

(Στείλε κι εσύ Χημικέ. Έμαθες να κάνεις copy-paste?)
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

AlexPapplir


Tsipalios

Σαν γονέας, παρακαλώ το Θεό να μην πέσουν τα παιδιά μου στα χέρια σας. Ντρέπομαι για αυτά που γράφετε τις τελευταίες μέρες.

tdrivas

θέλετε να μας πείτε τι σας ενόχλησε??? Προφανώς δεν σας ενοχλεί ΟΛΟ το νομοσχέδιο που το παιδί σας και τόσα άλλα θα μπαίνουν σε έναν κυκεώνα εξετάσεων από τα 16 τους χρόνια..
Thanassis Drivas
BSc in Computer Science
MSc in Space Science Applications and Technologies
https://github.com/tdrivas

dg69

Tι σας έχει ενοχλήσει; Το ότι το παιδί σας και το δικό μου παιδί αν θα θέλει να περάσει Μηχ ΗΥ, Επιστήμης Κρήτης κλπ θα πρέπει να δώσει Χημεία;
ΥΣ Μάλλον να παρακαλάτε να μας έχει το παιδί σας μαθητή. Με το μάθημα της αλγοριθμικής το μυαλό "ανοίγει". Μαθαίνει να σκέφτεται. Δεν παίρνει έτοιμη γνώση.

Γιακοβής Δημήτρης
Μηχ/κος ΗΥ και ΠΛηροφορικής
ΠΕ19

dg69

Σας έγραψα και το όνομα μου και την ιδιότητά μου. Μπορείτε να δώσετε και εσείς το όνομα σας και την ιδιότητά σας για να μπορέσουμε να κάνουμε διάλογο.

AlexPapplir

Παράθεση
Σαν γονέας, παρακαλώ το Θεό να μην πέσουν τα παιδιά μου στα χέρια σας. Ντρέπομαι για αυτά που γράφετε τις τελευταίες μέρες.

Εδώ είναι "Το στέκι των Πληροφορικών", αν επιθυμείτε μπορούμε να κάνουμε διάλογο σε άλλο χωρο.

petrosp13

Κάποιοι θεωρούν ότι το να πεις ότι μια επιστήμη δεν είναι σχετική μια σχολή, είναι προσβολή για την συγκεκριμένη επιστήμη
Κάποιοι νομίζουν ότι το να θεωρείς παράλογο να εξετάζεται κάποιος σε μια επιστήμη που δεν απαιτείται σε πολλές σχολές, είναι προσβολή για την συγκεκριμένη επιστήμη
Δυστυχώς, κάποιοι έχουν μείνει στην εποχή των δεσμών όπου θεωρούνταν κραταιοί. Ο κόσμος προχώρησε. Την δύναμη δεν την πήραμε εμείς από εκείνους, η επιστήμη και η κοινωνία προχώρησε.
Τα περασμένα μεγαλεία θυμούνται οι κύριοι και θεωρούν (σαν θρησκευτικό δόγμα) ότι τα μαθήματα θα πρέπει να είναι συγκεκριμένα, όπως ήταν για 30-40 χρόνια. Ανεξάρτητα από τις σχολές, ανεξάρτητα από την πρόοδο, ανεξάρτητα τελικά από επιχειρήματα
Τα παιδιά θα πρέπει να εξετάζονται στο τάδε γιατί είναι βασική επιστήμη. Τέλος
Κι όλα αυτά, μέσα σε ένα παιδαγωγικό και επιστημονικό υπόβαθρο και κίνητρο
Πάντα

Ελπίζω να σε κάλυψα αγαπητέ γονέα
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

tdrivas

Thanassis Drivas
BSc in Computer Science
MSc in Space Science Applications and Technologies
https://github.com/tdrivas

tropheus

Παράθεση από: Tsipalios στις 03 Σεπ 2013, 11:47:01 ΠΜ
Σαν γονέας, παρακαλώ το Θεό να μην πέσουν τα παιδιά μου στα χέρια σας. Ντρέπομαι για αυτά που γράφετε τις τελευταίες μέρες.

Γιατί δε λες ανοιχτά ότι είσαι Χημικός ;

Tsipalios

Είμαι δάσκαλος. Συνάδελφος που διδάσκει ΤΠΕ στο δημοτικό με ενημέρωσε για το θέμα και μπήκα να ενημερωθώ...

tdrivas

Δεν μας είπες όμως τι σε ενόχλησε..όχι γενικότητες..ξεκάθαρα εστίασε σε ό,τι σε ενόχλησε.
Thanassis Drivas
BSc in Computer Science
MSc in Space Science Applications and Technologies
https://github.com/tdrivas