Η Πληροφορική στο Γενικό Λύκειο v.2

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 09 Ιουν 2013, 12:00:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

NiColas1957

 
Παράθεση από: pthomop στις 29 Αυγ 2013, 10:56:37 ΠΜ
Πριν λιγο με πηρε τηλεφωνο στελεχος της ΔΑΚΕ. Ο Πανος Παναγιωτοπουλος εχει κανει παρεμβαση υπερ μας και ο Αρβανιτοπουλος το φυσα και δεν κρυωνει. Το νομοσχεδιο καθυστερει γιατι η πιεση που εχει ασκησει  ο καθενας μας μαλλον εχει φερει αποτελεσματα. Με καθε επιφυλαξη , ο Δακιτης(μελος του ΑΠΥΣΔΕ) ορκιζεται οτι η ΑΕΠΠ παραμενει πανελλαδικο μαθημα και κακως ο Αρβανιτοπουλος μας ωθησε υποχρεωτικα στην πρωτοβαθμια. Αληθεια, πως θα καλυψει τα κενα της δευτεροβαθμιας τωρα; Με ωρομισθιους;
???

Κάθε φορά που ανοίγω το Laptop πέφτω πάνω σε 3 4 σελίδες, διαβάζω ένα μήνυμα σαν αυτό και .... χρειάζομαι «χάπια» ! 
Να διαβάσω παρακάτω?  Ή να το κλείσω το ρημάδι και να πάω μια βόλτα έχοντας στο μυαλό μου την Ελπίδα ότι θα γίνει το Αυτονόητο? 

:(

NiColas1957

Παράθεση από: morfeus στις 29 Αυγ 2013, 11:04:24 ΠΜ
βομβαρδίζουμε επιτροπή και παναγιωτόπουλο πλέον(με πιο ευχάριστα σχόλια!!!)..πάμε γερά ρεεεεεεεε

Δώστε το e-mail του Παναγιωτόπουλου
Please !
... και το Google search δύσκολο μου φαίνεται!  :D

Μας έχουν μουρλάνει, αλλά δεν θα μας πεθάνουν!
Συνεχίζουμε ακάθεκτοι !!!!   >:D


tdrivas

Thanassis Drivas
BSc in Computer Science
MSc in Space Science Applications and Technologies
https://github.com/tdrivas

Menelaos

Δείτε τι έγραψε στο fb του Υπουργού ένας συνάδελφος της Πληροφορικής:

Οταν κάποια μέρα φύγεις από το υπουργείο ως ο πιο αποτυχημένος υπουργός παιδείας όλων των εποχών και γυρίσεις στο πανεπιστήμιο .... Εκει πρέπει να εξηγήσεις για ποιους λόγους καρατομησες την πληροφορικη στους συναδέλφους σου που διαμαρτύρονται με επιστολές. 87 σχολές άμεσα συνδεδεμένες με την πληροφορικη τις αναγκάζεις να δέχονται μαθητές που έκαναν χημεία. Μόνο και μόνο επειδή μάλλον κάποια συμφέροντα πρέπει να εξυπηρετηθούν. Κωφευεις σε ανακοινώσεις του αριστοτελειου του μετσοβειου του παμακ της Κρήτης του Πειραιά του Καποδιστριακού. Κωφευεις στα σχόλια της διαβούλευσης και παραμυθιαζεις τον κόσμο ότι αναβαθμισες το μάθημα. Επειδη θα το διδάσκονται όλοι. Όλοι διδάσκονται και γαλλικά στο σχολειο. Κανεις δεν έμαθε όμως ποτε του από εκεί. ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ !!!!

tdrivas

καμμιά φορά η επίθεση είναι η καλύτερη άμυνα..
Thanassis Drivas
BSc in Computer Science
MSc in Space Science Applications and Technologies
https://github.com/tdrivas

gkatsion

Μόλις είδα στο alfavita

http://www.alfavita.gr/arthron/%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%80%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B5%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%8D-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%85%CF%86%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%8D-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CE%AF%CE%B1%CF%82

ότι από 18/7/2013 είναι αποσπασμένος στο γραφείο του Κεδίκογλου, ο Λουκιανός Απέργης ΠΕ19,
παλιός γραμματέας ΠΥΣΔΕ στον Πειραιά, αλλά και ιδρυτικό μέλος της ΠΕΚΑΠ το 1996,

ο άνθρωπος αυτός σίγουρα, θέλω να πιστεύω θα έχει παίξει κάποιο ρόλο στο να έχει τόσο θετική,
άποψη ο Κεδίκογλου για τα δίκια μας.

Αν τον ξέρει κάποιος από εσάς τους παλιούς, ρωτήστε τον, τι συμβαίνει!!

Υ.Γ. μακάρι να υπάρχουν δικοί μας άνθρωποι σε αυτές τις θέσεις!!
ΈΞΟΔΟΣ_ΑΠΟ_ΛΥΚΕΙΟ <-- ΑΕΙ + PHD + ΑΣΕΠ

petrosp13

Μετά τα πρόσφατα κρούσματα ρουφιάνων, θα πρότεινα να μην αναρτώνται θετικές εξελίξεις που αφορούν το ζήτημα μας
Υπάρχουν και τα pm
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

ΣΧΟΙΝΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

δεν υπάρχει περίπτωση θα πάθουμε καρδιακή προσβολή φέτος με αυτά που διαβάζουμε , πότε παίρνω τα πάνω μου και πότε το κατήφορο και την πικρία  τι θα  γίνει βλέπω παραισθήσεις
Καθηγητής πληροφορικής ΠΕ20

Παντελης Τσιράκης

Υπάρχει και άλλη λύση να γράφουμε μονο τα αρνητικά που ακούμε ...παραπλάνηση

billdnet

Παράθεση από: petrosp13 στις 29 Αυγ 2013, 03:26:23 ΜΜ
Μετά τα πρόσφατα κρούσματα ρουφιάνων, θα πρότεινα να μην αναρτώνται θετικές εξελίξεις που αφορούν το ζήτημα μας
Υπάρχουν και τα pm

+1  ;)

NiColas1957


billdnet

Αν μας πετάξουν έξω από τις πανελλαδικές έχω δώσω στεγνά μερικούς αλ-χημικούς του δημοσίου (για τα ιδιωτικά τους όργια) που θα το φυσάνε και δεν θα κρυώνουν.

Αν πάλι νομίζουν ότι είναι οι πιστοί καθηγητές του δημοσίου δεν χρειάζεται καν να αγχωθούν ... ας περιμένουν τα προεόρτια και του λόγου τους. 


Για να δούμε ποιος θα γελάσει καλύτερα.... ;)

ΣΧΟΙΝΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

 ένας μαθητής μου πέρασε στο πολυτεχνείο Σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών
Τομέας Τεχνολογίας Πληροφορικής και Υπολογιστών μου έδωσε το παρακάτω link το οποίο και σας κοινοποιώ για να δείτε πόσο σημαντική είναι η χημεία σε αυτούς τους φοιτητές ο καθένας από το παρακάτω link ας βγάλει τα συμπεράσματα του και ας τα κοινοποιήσει στους κυρίους κυρίους υπουργούς και υφυπουργούς

http://courses.softlab.ntua.gr/
Καθηγητής πληροφορικής ΠΕ20

petrosp13

Αναφέρω άλλα 2 σημερινά κρούσματα πρώην μαθητών της Θετικής που απαλλάχθηκαν από την Χημεία...
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

billdnet

Παράθεση από: petrosp13 στις 29 Αυγ 2013, 03:41:22 ΜΜ
Αναφέρω άλλα 2 σημερινά κρούσματα πρώην μαθητών της Θετικής που απαλλάχθηκαν από την Χημεία...
?