Θεματα εξετασεων

Ξεκίνησε από alex, 26 Απρ 2006, 04:08:05 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

alex

Αγαπητοι
Σχετικα με τα θεματα που εβαλε ο οεφε στις εξετασεις προσομοιωσης και μολις τωρα διαβασα εχω την εντυπωση πως αν κινηθουν στο ιδιο επιπεδο στις εξετασεις θα εχουμε μεγαλες κηδειες!!!Διαφωνει κανεις; ??? ??? ???

EPISKEPTIS

Πού μπορεί κανείς να βρει τα θέματα;

Σε όσες διευθύνσεις έχουν αναφερθεί μέχρι στιγμής ΔΕΝ υπάρχουν.  Υπάρχει μόνο ανακοίνωση ότι ... θα είναι διαθέσιμα μετά τις 20/5. 

Καμμία έγκυρη διεύθυνση για να "κατεβάσουμε" τα θέματα του ΟΕΦΕ;


Neo

Κόλαση!   8)
πάντως καλό θα είναι να ανέβει λιγάκι σε αυτό το επίπεδο σιγά σιγά. Αν και έριξα μόνο μια ματιά είναι θέματα αρκετά ανεβασμένα σε σχέση με άλλες χρονιές και έχουν και πολλές και καλές λεπτομέρειες. Η χρονιά του 10ου κεφαλάιου (όπως λέμε η χρονιά τοπυ τίγρη  :D ) κάτι που περιμένουμε.....

Μανώλης
Σταματάκης Μανώλης

lsourtzo

Δεν είναι και τόσο χάλια τα θέματα, από την άποψη ότι είναι αρκετά καλά διατυπωμένα  …
Αν και πιστεύω ότι έπρεπε να είναι λιγότερα αυτά που ζητάνε …
Ο μαθητής για το 10 θα δυσκολευόταν πολύ …
Θα έπρεπε η το 3ο θέμα ή το 2ο ή και τα 2 να είναι σε ποιο βατά επίπεδα για να μην κλάψουν μανούλες …

Όσό για την άποψη ότι θα έπρεπε κάποια στιγμή να φτάσουν τα θέματα σε αυτό το επίπεδο … με το γενικότερο επίπεδο της ελληνικής παιδείας αυτό θα ήταν και ουτοπικό και ανεύθυνο !! υπάρχουν πολλά πράγματα που πρέπει να εφοδιάσουμε πολύ πριν την 3η λυκείου ένα παιδί … για να απαιτήσουμε από αυτό να αντεπεξέλθει σε τέτοια θέματα …
το πολλά πράγματα, με την γενικότερη έννοια τις παιδείας …

Neo

Με τις υπάρχουσες συνθήκες συμφωνώ απολύτως, καλό θα ήταν επαναλαμβάνω να έφτανε το επίπεδο το γενικότερο σε αυτό το ύψος, δφε συμφωνείς ;  :)
Σταματάκης Μανώλης

bagelis

Είναι αδύνατο να φτάσει το μάθημα στο επίπεδο αυτό εκτός και αν ξεκινήσει το μάθημα από τη Β΄ Λυκείου. Πρέπει να σκεφτόμαστε τον μέσο όρο όχι μερικούς καλούς μαθητές!
Η προσωμοίωση ήταν πολύ κακή κατά τη γνώμη μου. Άσχημες διατυπώσεις στο θέμα 1, δύσκολο θέμα 3 και 4, με λάθη. Στο Θέμα 3 έπρεπε να λέει μέσα μηνιαία έξοδα και όχι ετήσια. Επίσης στο Θέμα 4 δεν ταιριάζει το υποπρόγραμμα που ζητήθηκε με τη συνέχεια της άσκησης. Πάρα πολλά υποπρογράμματα (Θέμα1, 2, 4). Αυτό γιατί έγινε; Για να μην τα βάλουν στις Πανελλήνιες;

lsourtzo

#7
Παράθεση από: Neo στις 28 Απρ 2006, 01:33:15 ΜΜ
Με τις υπάρχουσες συνθήκες συμφωνώ απολύτως, καλό θα ήταν επαναλαμβάνω να έφτανε το επίπεδο το γενικότερο σε αυτό το ύψος, δφε συμφωνείς ;  :)

Συμφωνώ … πως αμέ …  ;D
Ξέρω και ένα δυο ακόμα καλύτερα … :P

Παγκόσμια ειρήνη …  ;D
Κτλ κτλ

Neo

Σταματάκης Μανώλης

Vangelis

To link γαι τα θέματα δεν λειτουργεί σήμερα (Σάββατο) υπάρχει κανένα άλλο διαθέσιμο;

ΣΤΕΛΙΟΣ

ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΙΣ ΛΥΣΕΙΣ ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ Η ΟΕΦΕ?
ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΠΟΛΥ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΛΥΣΕ 4Ο ΚΑΙ 30 ΖΗΤΗΜΑ.
ΤΟ 2Ο ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ Γ' ΛΥΚΕΙΟΥ. ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣΩ...
ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ Γ'
ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΜΟΥ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΙΚΑΝ ΠΟΛΥ ΠΑΝΤΩΣ...

babisg

Γιαννακίδης Χαράλαμπος
Μαθηματικός-Φροντιστής

http://www.e-kimolia.gr/
http://www.neodynamiko.gr/

P.Tsiotakis


Γιατί Χαράλαμπε βγάλατε τις εκφωνήσεις από το site;

Ωραία η διαφήμιση, μπήκαμε όλοι στην ιστοσελίδα...