Πανελλήνιες 2015 Δίκτυα

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 02 Ιουν 2015, 10:31:51 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Λαμπράκης Μανώλης

Παράθεση από: ngiannakos στις 03 Ιουν 2015, 11:24:46 ΠΜ
Το Δ1 είναι όλα άμεση δρομολόγηση, Δρομολογητής κενό, και 1,2,3 Αριθμός διεπαφής??? Πολύ εύκολο αν είναι έτσι για 18 μονάδες.

έτσι μου φαίνεται και εμένα ... μάλλον έπρεπε να καταλάβει κάποιος ποιο δίκτυο είνια ποιο γιατί δεν φαίνεται και καλά στο σχήμα, πρέπει να το βγάλουμε από την IP του δρομολογητή

Cardinall

Παράθεση από: ngiannakos στις 03 Ιουν 2015, 11:24:46 ΠΜ
Το Δ1 είναι όλα άμεση δρομολόγηση, Δρομολογητής κενό, και 1,2,3 Αριθμός διεπαφής??? Πολύ εύκολο αν είναι έτσι για 18 μονάδες.

Εφόσον ο πίνακας είναι του Δρομολογητή, έτσι φαίνεται.

dihatzou

μάλλον θα εξελιχθεί σε ερώτημα μπαλαντερ που όποιος το απαντήσει θα πάρει τα μόρια, γιατί απλά στη λογική μας, άρα και στων διορθωτών όλα παίζουν.

ngiannakos

το 61,66,33,0 υποδίκτυο που έχει στον πίνακα δεν φαίνεται πουθενά. ούτε στην εκφώνηση ούτε στο σχήμα.... τι να πώ....μου φαίνεται λίγο ασαφές κατά την ταπεινή μου γνώμη.

Κατερίνα Μ

Παράθεση από: dihatzou στις 03 Ιουν 2015, 11:15:44 ΠΜ
εγώ με την πρώτη ανάγνωση απάντησα το Δ, γιατί λέει η εκφώνηση "με τυχαία σειρά στον προορισμό τους, όπως απεικονίζεται στον παρακάτω πίνακα" και στον πίνακα σαν τελευταίο πακέτο έχει το Δ.
Τώρα με τα σχόλια σας αρχίζω και προβληματίζομαι.

Νομίζω πως έτσι όπως είναι η ερώτηση, αυτο θα έπρεπε να απαντήσουν τα παιδια, όποια κι αν ήταν η πρόθεση τους. Έχεις δίκιο.

Cardinall

Παράθεση από: ngiannakos στις 03 Ιουν 2015, 11:33:14 ΠΜ
το 61,66,33,0 υποδίκτυο που έχει στον πίνακα δεν φαίνεται πουθενά. ούτε στην εκφώνηση ούτε στο σχήμα.... τι να πώ....μου φαίνεται λίγο ασαφές κατά την ταπεινή μου γνώμη.


Μάλλον θα πρέπει να το καταλάβουν οι μαθητές μέσω των IP που έχει το σχήμα

Κατερίνα Μ

Έχετε δίκιο. Σας ευχαριστώ πολύ για τη διόρθωση. Και τους ευγενικούς και τους "αλάνθαστους" :-)

ngiannakos

Παράθεση από: Cardinall στις 03 Ιουν 2015, 11:35:12 ΠΜ

Μάλλον θα πρέπει να το καταλάβουν οι μαθητές μέσω των IP που έχει το σχήμα
μακάρι!!

Γιάννης Αναγνωστάκης

Το Γ2β είναι λάθος, ξεκάθαρα. Πρέπει να δοθεί κάποια οδηγία απο την ΚΕΕ

tall

συνάδελφοι νομίζω ότι η σωστή απάντηση στο Γ2 ερώτημα β είναι ότι "δεν γνωρίζουμε ποιο θα φτάσει τελευταίο στον προορισμό του. Οποιοδήποτε από τα τέσσερα". άλλωστε για αυτό το λόγο υπάρχει και ο δείκτης εντοπισμού τμήματος βοηθά τον προορισμό να επανατοποθετήσει τα κομμάτια στον προορισμό με τη σωστή σειρά.

Cardinall

Για να λήξουμε λίγο το ΘΕΜΑ Δ, στο

Δ2α) η IP είναι η 207.13.1.0

και στο

Δ2β) οι κλάσεις είναι A,B C?

Γιάννης Αναγνωστάκης

Παράθεση από: tall στις 03 Ιουν 2015, 11:44:49 ΠΜ
συνάδελφοι νομίζω ότι η σωστή απάντηση στο Γ2 ερώτημα β είναι ότι "δεν γνωρίζουμε ποιο θα φτάσει τελευταίο στον προορισμό του. Οποιοδήποτε από τα τέσσερα". άλλωστε για αυτό το λόγο υπάρχει και ο δείκτης εντοπισμού τμήματος βοηθά τον προορισμό να επανατοποθετήσει τα κομμάτια στον προορισμό με τη σωστή σειρά.

Μαζί σου 100%..Εγώ φοβάμαι μήπως η ΚΕΕ έχει δώσει άλλη απάντηση...

Λαμπράκης Μανώλης

Παράθεση από: Cardinall στις 03 Ιουν 2015, 11:49:54 ΠΜ
Για να λήξουμε λίγο το ΘΕΜΑ Δ, στο

Δ2α) η IP είναι η 207.13.1.0

και στο

Δ2β) οι κλάσεις είναι A,B C?

στο Δ1 μήπως λίγο πιο γενικά 207.13.1.Χ  ??? ξέρουε πως είναι το .0 ?? και έτσι σωστό είναι υπ[οθέτω βέβαια

Λαμπράκης Μανώλης

Παράθεση από: tall στις 03 Ιουν 2015, 11:44:49 ΠΜ
συνάδελφοι νομίζω ότι η σωστή απάντηση στο Γ2 ερώτημα β είναι ότι "δεν γνωρίζουμε ποιο θα φτάσει τελευταίο στον προορισμό του. Οποιοδήποτε από τα τέσσερα". άλλωστε για αυτό το λόγο υπάρχει και ο δείκτης εντοπισμού τμήματος βοηθά τον προορισμό να επανατοποθετήσει τα κομμάτια στον προορισμό με τη σωστή σειρά.

και εγώ από την αρχή αυτό θεωρώ σωστό....τώρα αν εννοούν κάτι άλλο τι να πω...