Βοήθημα για δυνατούς μαθητές

Ξεκίνησε από oratios, 26 Αυγ 2014, 05:10:10 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

oratios

Καλησπέρα σας,

Διδάσκω ΑΕΠΠ και ψάχνω να βρώ βοήθημα για καλούς μαθητές. Εχω ήδη ένα γνωστού εκδότη, αλλά ψάχνω καποιο πιο εξειδικευμενω με δυσκολες ασκήσεις. Εχετε να μου προτείνετε καποιο απο την εμπειρία σας?

Ευχαριστώ

Λαμπράκης Μανώλης

Το θέμα είναι ότι εδώ κάποιοι συνάδελφοι που συμμετέχουν έχουν και βοηθήματα, και δεν "αρμόζει" να υποδείξει κάποιος συγκεκριμένο.... όλοι μια παρέα-ομάδα είμαστε....αυτό που μπορώ να πω εγώ, είναι ότι τα βοηθήματα στο μάθημα δεν είναι και πάρα πολλά, και τουλάχιστον των δυναδέλφων εδώ πέρα, το οποία έχω δουλέψει είναι εξαιρετικά ... όλα έχουν και δύσκολες ασκήσεις, διαβαθμισμένης δυσκολίας ...δε νομίζω να χρειάζεται κάποιος κάτι παραπάνω, τα βοηθήματα των 2-3 συναδέλφων εδώ είναι εξαιρετικά ... η ταπεινή μου γνώμη

Rathaniel

Εμείς που δεν έχουμε φτιάξει βοηθήματα, μπορούμε να προτείνουμε ?
Χρηστίδης Αλέξανδρος,
Μηχανικός Επ/κών και Πλη/κών Συστημάτων,
Msc Στα Προηγμένα Συστήματα Πληροφορικής

pgrontas

Νομιζω πως τα διαγώνισματα απο το Στέκι είναι ο,τι πρεπει για δυνατούς μαθητές    :D
Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute - Harold Abelson

lxart

Παράθεση από: oratios στις 26 Αυγ 2014, 05:10:10 ΜΜ
Καλησπέρα σας,

Διδάσκω ΑΕΠΠ και ψάχνω να βρώ βοήθημα για καλούς μαθητές. Εχω ήδη ένα γνωστού εκδότη, αλλά ψάχνω καποιο πιο εξειδικευμενω με δυσκολες ασκήσεις. Εχετε να μου προτείνετε καποιο απο την εμπειρία σας?

Ευχαριστώ
Για να μη κουράζεσαι και μπερδεύεσαι με βοηθήματα διάφορων που κυκλοφορούν: Το μάθημα εξετάζεται και υπάρχουν θέματα πανελληνίων για 15 χρόνια (Κανονικά-Επαναληπτικά, Εσπερινά) με τις λύσεις τους. Όλα αυτά τα θέματα σου δίνουν μια τεράστια βάση για να ασχοληθείς. Όσον αφορά τα "δύσκολα", δες κυρίως τα επαναληπτικά. Μη ψάχνεις να εντυπωσιάσεις τον μαθητή. Προσπάθησε να τον προετοιμάσεις για Πανελλήνιες. Αυτός είναι ο σκοπός σου.

oratios

Παράθεση από: Rathaniel στις 26 Αυγ 2014, 07:12:00 ΜΜ
Εμείς που δεν έχουμε φτιάξει βοηθήματα, μπορούμε να προτείνουμε ?

Με pm ισως.... :)

oratios

Δεν είναι θέμα εντυπωσιασμού, είναι καθαρά θέμα να βρεις συγκεντρωμένο καλό υλικό για κάθε ενότητα και συνδυαστικά μεταξύ τους! Συμφωνώ ότι τα διαγωνίσματα από το ΣΤΕΚΙ είναι εξαιρετικά, όπως επίσης και τα περισσότερα θέματα των πανελληνίων και μερικές από τις ασκήσεις που έχουν τα βοηθήματα.